Basit kist

dermanz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2007
151
0
merhaba arkadaşlar basit kist adetle atıldığında adet kanamasında bir değişiklik oluyormu dün hastalandım ve çok sancım vardı daha sonra çok afedersiniz işaret parmağı uzunluğunda ve çok kalın kan pıhtısı geldi acaba diyorum kistim bu şekilde yok olmuşmudur

aynen ya bendede vardı böyle beyazlı karışık bişeydi
3 4 aydır var ama ilk defa böyle bişey gördüm inşallah atmışızdır
sen ilaç kullandınmı

doğum kontrol habını 1 yada 2 ay kullanırsın ben geçen ay kulandım etkisini göremedim bu ayda adet düzenleyici ilaç kullandım inşallah atmıştırda ilaç kullanmana gerek kalmaz

slm arkadaslar bendede kıs varmıs gecen doktora gıttım adet duzensızlıgı yuzunden cok onemlı degıl ama kıs var dedı glıkoben verdı 2 aydır kullanıyorum cocuk ıcın calısıyoruz ama bu ay yıne bos cıktııı acaba olmayacakmı cok stres oluyorum

benim ilk 3.8 cmydi en son 3.3 cmye gerilemişti bu ayda dr.umu değiştireceğim bakalım artık sonuç ne çıkacak
özel olmazsa kaç aydır bebek istiyorsun

slm arkadaslar bendede kıs varmıs gecen doktora gıttım adet duzensızlıgı yuzunden cok onemlı degıl ama kıs var dedı glıkoben verdı 2 aydır kullanıyorum cocuk ıcın calısıyoruz ama bu ay yıne bos cıktııı acaba olmayacakmı cok stres oluyorum

merhaba dr.un kistin türünü söylemedimi birde adet düzensizliği var diyorsun bunun için hormon testi istemedimi

slm dermanz doktor basıt kıs var dedı kucuk kucuk ama boyut olarak falan bısey demedı kıstın turunude soylemedı sadece ılaca gerek yok dedı horman testı falan hersey yapıldı hıc bır sorun yok sadece kısler yuzunden adetın duzensız glıkoben verdı adetım duzene gırdı 2 aydır denıyoruz ama su an bebış yok yumurtlama donemınıde tam olarak ayarlayamıyorum sanırım ondanda kaynaklanıyooo

korunmayı bıraktıktan 7 ay sonra adet düzensizliği başladı hormon testlerim temiz çıktı o sırada kist falanda yok gebelikte oluştu fakat ağustos ayında düşük yaptım düşükten sonra oldu bu kist hala bekliyorum

arkadaslar 35 gunde bır adet goren ıcın yumurtlama donemı hangı tarıhlerde olur acaba bılen varsa aydınlatsın lutfeen

slm dermanz doktor basıt kıs var dedı kucuk kucuk ama boyut olarak falan bısey demedı kıstın turunude soylemedı sadece ılaca gerek yok dedı horman testı falan hersey yapıldı hıc bır sorun yok sadece kısler yuzunden adetın duzensız glıkoben verdı adetım duzene gırdı 2 aydır denıyoruz ama su an bebış yok yumurtlama donemınıde tam olarak ayarlayamıyorum sanırım ondanda kaynaklanıyooo

anladım canım gebelik bölümünde bazı arkadaşlar ısı takibi yapıyor bu şekilde yumurtlama günlerini buluyorlar bende bu ay başladım istersen bi araştır işe yarıyormuş

tesekkurler canım allah hepımıze yardım etsın ınsallah en kısa zamanda ısteyen herkez bebısını kucaklar

yok canım ben duphaston kullanıyorum hem kist için hemde adet düzensizliği sorunu için adetlerimi düzenli olmaya başladım ama kistten hala kurtulamadım:KK43:

üzülme canım pekala söyledinmi parça geldi diye o neden olabilirmiş
bende haftaya cuma gidicem
eminim benimkide öyle duruyordur

arkadaslar yumurtlama donemını takıp ıcın ısı yontemı varmıs bu nasıl bısıı bılen varmıııı

konyacım adetin ilk günü başlıyorsun ölçmeye yumurtlama gününde ısın biraz düşüyor sonraki günlerde belirgin bir şekilde artış oluyor birde her sabah aynı saatte dijital termometreyle dil altından ölçüyorsun biraz karışık gibi ama eğer düzenli adet oluyorsan anlayabilirsin 35 günde bir adet oluyorum diye yazmışsın 35-14 21.gün muhtemelen yumurtlaman oluyordur

merhaba arkadaşlar bu yıl 3 kez basit kist oldu.sonuncusunu klmen yaptı büyük ihtimalle. 2tane sol bitanede sağ yumurtalığımda basit kist var.zaten solda birtane de çikolata kisti var. bu ay adetim gecikti,çok umutlandım,17 yıldır ilk kez gecikti. sonra 2 tane kanama geçirdim,adet gibi değil. şimdide rahmim ve özellikle sol yumurtalığım acıyor ve sol kalçamda ağrı var devamlı. 2 gün önce desolett kullanmaya başladım.daha önce tek kist olurdu ve bu hapla 1 ayda geçerdi.hayırlısı bakalım ne olacak.ayın 3 ünde randevum var.
ısı takibini daha önce bende yaptım, dr lar güvenilir değil ama dene diyor. sabah 6 gibi yataktan kalkmadan dil altından ölçülüyor. hamile kalınca 38in üstüne çıkıyormuş. en garantisi yumurtlama ile ilgili bir hormon var yumurtlama tahmini olarak hangi günlere geliyorsa , ogünlerde kan testi ile bakılıp yüksekse ilişkiye daha sık giriliyor.

X