bebeğimizin hareketleri

nesihan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
251
1
arkadaşlar bebeğinizin hareketleri nasıl .eskiden tekme atardı şimdilerde sadece dönüyo.ama bazen o kadar az hareket ediyorki korkuyorum.34. haftam bitti.internette bebeğin hareketlerini takip edin diyo. günde 10 kez hissetmek lazımmış. tamam ben hissediyorum 10 kez ama mesela bugün sabah beri çok az hareketleri.
hepi,niz benim kadar kuruntulumusunuz acaba merak ediyorum .gerçi ben hamileliğimin ilk ayında çok kanama geçirdim düştü düşecek derken ilk 3 ay yattım belkide haloa kaybetme psikolojisi var bende zaten 1 yıllık tedavi sonucu aşıla ile oldu.

valla nesihancım benimkinin tekmeleri aynen ve hareketleri son sürat devam ettiği için pek bişey söyleemeyeceğim ama benim bildiğim de bu haftalarda bebişlerin hareketlerinde ciddi azalma olurmuş o yüzden sayma metoduyla gidiceksin ve 7 kereden azsa hiç düşünme ara doktorunu benim çoğu arkadaşım yaptı önemli olan bebeklerin sağlığı ama günde kaç kere hareket ettiğini doktorundan öğrensen iyi olur çünkü bazıları 10 diyor 4 diyen bile var ondan bence sor sormaktan zarar gelmez. kilosu da boyuda arttığı için yeri kalmamıştır bebişin o yüzden panik de yapma paniklersen o da panikler unutma sen ne hissedersen bebeğin de aynı şeyi hissediyor..

benimde gayet hareketli valla.yoruluyorum artık::)ama bu senin bebeginde sorun oldugunu göstermez.yerinin azalmasına baglı olarrak hareketleri azalmalı aslında...tuhaflık bizimkilerde:)

benim ki halen maşallah çok hareketli ama arda bi hünü oluyor ve eskisine oranla daha az hareket ettiği olabiliyor ama azı bile maşallah fazla ....

bende bazen panik yapiyorum
benim oglan donmedigi icin ayaklari assagida o yuzden herhalde tekme olarak pek hiissettirmiyor
hareket ediyor ama kipir kipir

benim kizim özellikle babasinin gelmesine yakin basliyor,yatincada durmuyor..sabahta beni kaldirincaya kadar ugrasiyor..günün diger zamanlarinda sanirim uyuyor önce korktum niye bu kadar saat ses yok diye ama belli bir periyot gelistirdi sanirm uyku uyaniklik zamanlarini belirledi..kkzim okadar komikki sabah ben yorgani acipta isik sizincaya kadar kipirdaniyor..

arkadaşlar bebeğinizin hareketleri nasıl .eskiden tekme atardı şimdilerde sadece dönüyo.ama bazen o kadar az hareket ediyorki korkuyorum.34. haftam bitti.internette bebeğin hareketlerini takip edin diyo. günde 10 kez hissetmek lazımmış. tamam ben hissediyorum 10 kez ama mesela bugün sabah beri çok az hareketleri.
hepi,niz benim kadar kuruntulumusunuz acaba merak ediyorum .gerçi ben hamileliğimin ilk ayında çok kanama geçirdim düştü düşecek derken ilk 3 ay yattım belkide haloa kaybetme psikolojisi var bende zaten 1 yıllık tedavi sonucu aşıla ile oldu.

canım hiç endişenme son haftalarda bebek rahim içini doldurduğu için mutlaka hareketleride değişiyo
bunu her doktor söylüyo hatta gebelik takibi sitelerindinde okuyabilirsin
benimde aynen dediğin gibi artık tekme şeklinde değilde gerilme,karnımın bir tarafını kaldırma şeklinde oluyo
senin yapman gereken hareketlerin süresini takip etmek
doktorum günde en az 10 kez demişti

benim kadar olamazsın canım :))))
elim karnımda sürekli hareketlerini takip ediyorum
doğumdan sonrada sanırım bu bende tik olarak kalacak
yani uzun bir süre daha elim karnımda dolaşabilirim

evet sevce ya aynı ben ama bu kadar da yapmamak lazım hareketsiz olunca o gün ben hiç bi işin ucundan tutupta bitiremiyorum bebişimi dinlemekten

valla sevcecim bu konuda benden daha pirpirklisi yoktur sırf bu yuzden sizlerden daha fazla dr yuzu gördüm hele biraz hareket etmesin oturup aglıyorum nedne hareket etmiyor bu diye allahım kollaırmıza sag saglim versin de bugünlerde benimde gerilmelerim çok oluyor kızlar ya dünden beri karnım taş gibi oluoyr sonra biraz zaman geçiyor düzelioyr bunların en oldugunu biliyorumda ama işte bazen fena zorluyor dün benim kızım bir baskı yaptıki sormayın snadım ki çıkacak vallla maaşalalh benim kızıma harektleri tam gaz devam ediyor rabbim yokluklarını göstermesin inşaallah amin baktınzı hareketleir azaldı gibi hemen çikolata yiyin sola yatın bakın nasıl kıpır kıpır oluoyr zilliler oglanlara birşey bulamadım kzılar zilli olduda erkeklere ne desem acep :roflol:

gün geçtikçe hareketlerinde azalma oluyor çünkü yeri daralıyor.yemeklerden sonra,dinlenirken dönüp duruyor bizimki.

valla benim zilli kızım da babasnın elini hissedince başlıyor oynamaya vuruyor...geceleri saat 10 ile 11 arasında oynuyor bu doğduğunda da böyle olacak bide sabahları sütleç yiyip yatıyorum saat 8 gibi uyanıyor gün içinde de kahve içince uyanık...anam düşündüm de hiç uyumuyor muş...

endişelenme. bebegin bu son aylarda yeri daraldıgı için hareketleride kısıtlanıyor haliyle. gür tekmeler halinde deilde daha cok bi kaç bölgeyi şişirip karnın şeklini deiştirmesiyle belli ediyor hareketlerini.
bnm oğlum baskı yapıyor kasıklarıma. kafasıyla.
bazende mideme baskılar yapıyor gun içinde takip etmek cok onemli ama. iş anneye duşuyor yani azalma veya durma gorursen tum gun dr a git ama yavaslama olması her zaman kötu giden bişeyler oldugunu göstermez.

valla sevcecim bu konuda benden daha pirpirklisi yoktur sırf bu yuzden sizlerden daha fazla dr yuzu gördüm hele biraz hareket etmesin oturup aglıyorum nedne hareket etmiyor bu diye allahım kollaırmıza sag saglim versin de bugünlerde benimde gerilmelerim çok oluyor kızlar ya dünden beri karnım taş gibi oluoyr sonra biraz zaman geçiyor düzelioyr bunların en oldugunu biliyorumda ama işte bazen fena zorluyor dün benim kızım bir baskı yaptıki sormayın snadım ki çıkacak vallla maaşalalh benim kızıma harektleri tam gaz devam ediyor rabbim yokluklarını göstermesin inşaallah amin baktınzı hareketleir azaldı gibi hemen çikolata yiyin sola yatın bakın nasıl kıpır kıpır oluoyr zilliler oglanlara birşey bulamadım kzılar zilli olduda erkeklere ne desem acep :roflol:

kerata dıyoruz biz bacım tatlicadiarzu

kızlar bugün bebeğim maşallah iyi. hareketleri gene az ama panik olunacak kadar değil .ne kadar mutlu ve dolu dolu gün geçiriyorum

maşallah kızıma hareketleri çok güzel kımıldamadıpı zaman korkuyorum hatta bazen uyandırıyorum ne yapayım ...

bizimki meyve yiyince hopluyor resmen.birde dondurma.gece hiç hareket etmiyor sabah uyanınca biraz,biraz da ilk yattığım zaman.fazla hareketli dğil

günü gününü tutmuyor.dün ne kadar hareketliydi bugün daha az.evet dondurmaya karşı daha hassas.

bebeğimin hareketleri çok güzel ama bir de şu kaburgama ve kemiklerime vurmasa çok daha i yi olacak çok acıtıyor.

X