Çocuk Hastalıkları bebeğimin sag gözü sulanıyor ve çapaklanıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

agapi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
72
1
arasıra oluyor son zamanlarda ama cabuk gecıyor bırkac gun once de olmustu hemen gecmıstı bugun ısten geldıgımde baktım gene aynı ve cok sulanmıs neden olabılır arkadaslar basına gelen varmı yarın ısten ızın alıp doktora goturelım dıyoruz kendı doktorunu hıc aramadan bır goz doktoruna gıtsek acaba dogrudan bılemıyorum

benim bebeğiminde sağ gözü çapaklanıyodu.doktora gittik göz pınarları tıkalıymış sonda yapıldı iki kere açıldı allaha şükür.simdide sadece üşüttüğü zamanlarda sulanıyo ve capaklanma oluyo gözler hassas olduğu için.senin bebeğininde belki öledir üşüttüğü zamanlada oluyodur.

arasıra oluyor son zamanlarda ama cabuk gecıyor bırkac gun once de olmustu hemen gecmıstı bugun ısten geldıgımde baktım gene aynı ve cok sulanmıs neden olabılır arkadaslar basına gelen varmı yarın ısten ızın alıp doktora goturelım dıyoruz kendı doktorunu hıc aramadan bır goz doktoruna gıtsek acaba dogrudan bılemıyorum

noldu canım gittinizmi doktora merak ettim.

noldu canım gittinizmi doktora merak ettim.

göz doktoruna gıtmedık canım kendı doktoruna gıttık once o gıdın derse gıdelım dıye dusundum sımdılık gerek yok dedı bırkac gun gozun basladıgı yerden ortadan burnuna dogru hafıf masaj yap dedı ve tobrex damla kullanabılırsın bırkac gun sonra bakarız dedı aldım damlayı ama masaj ısı cozdu sanırım damlayı hıc kullanmadan gectı ıkı gundur olmuyor tekrarlamaz ınsallah gozyası kanalı tıkanıklıgı dedı doktor

göz doktoruna gıtmedık canım kendı doktoruna gıttık once o gıdın derse gıdelım dıye dusundum sımdılık gerek yok dedı bırkac gun gozun basladıgı yerden ortadan burnuna dogru hafıf masaj yap dedı ve tobrex damla kullanabılırsın bırkac gun sonra bakarız dedı aldım damlayı ama masaj ısı cozdu sanırım damlayı hıc kullanmadan gectı ıkı gundur olmuyor tekrarlamaz ınsallah gozyası kanalı tıkanıklıgı dedı doktor

tekrardan gecmiş olsun canım aman ihmal etme damlayıda kullan masajıda yap benimki de kanal tıkanıklıgıydı.inşallah gecmiştir bu arada bebeğin kaç aylık???

evet bende öyle biliyom pamuga çay sür ve gözünü sil güzelce birebirrr

Kızlar kızmayın ama soylemeden edemıyecegım cayla felan lutfen ugrasmayın.Bunu ben yaptım ama pısmanım.Aynı sorun benım kızımda da vardı.yıllarca ugrasdık herseferınde dr damlalar masajlar verıyodu.Ama bunlar hep gecıcı cozum oluyodu.En sonunda 5 yasına geldıgınde anlasıldı kı dogusdan gozbebegınde sorun var.Ilk ıs eger dr nuzun verdıgı ılac sonrasında bı sure zaman gecınce yenılıyosa lutfen uzman bı goz dr na goturun.Bız 5 yasında farkedebıldık bu bozuklugu ve bu zaman kadar gozunun numarası 4.75 olmusdu.Sımdı bıle hala soyler dr muz bır yıl daha gecıkseydınız tedavı ımkansız gıdıyormus dıye.Dogusdan olan goz bozuklu 5 yasınakadar miyop uda berebarınde beslemıs.Cok sukur sımdı sıkı bı tedavıdeyız ve kuzum gozluk kullanıyo dortbucuk yıldır.Miyopu 3 e dusdu ama dogustan olan dıger sorunu omur boyu surecek.O yuzden lutfen bu sorunlarınız tekrarlıyosa bı uzmana gosterın.Hıcbırınızı telaslandırmak ıstemem ama sonucda bı kontrol ettırmekdede fayda var.

Benim de bebeğimin sol gözünde sulanma ve çapaklanma oluyor iki gündür. Çay filan sürmek pek mantıklı gelmedi. Nedendir acaba.

Ya benim bebegiminde dogduktan on gun sonra capaklanmaya basladi dokto bir krem verdi surdum ve sag gozu iyilesti sonra tekrar oldu ozele goturdum damla verdi bu sefer azaldi tekrar kontrole goturdum baska bir damla verdi kullaniyorum ve hala gecmedi gozlerini acamiyor resmen goz doktoruna goturucem insallah kotu birseyi yoktur cok korkuyorum

gecmis olsun canim.Mama yada bir sey içerken gozu kizariyor ve sulaniyor mu bu onemli.benim bebegimin oyle.doktor gecmemesi gereken bir sinirin goz kenarindan gectigini soyledi.onemli bir sey degil ama ilerde rahatsızlık verirse ameliyat olabilirmis.ama ameliyatida tavsiye etmedi.

gecmis olsun canim.Mama yada bir sey içerken gozu kizariyor onemli.benim bebegimin oyle.doktor gecmemesi gereken bir sinirin goz kenarindan gectigini soyledi.onemli bir sey degil ama ilerde rahatsızlık verirse ameliyat olabilirmis.ama ameliyatida tavsiye etmedi.
Yok canim daha iki aylik sadece anne sutu aliyor masaj yapiyorum sanki biraz azaldi gibi carsamba doktira goturcem sanada gecmis oksun

Arkadaslar mrb benimde kizim 1 yasinda dogustan gozpinari tikanikligi var surekli yas geliyo gozunden ve capaklanma var kuludibi goz hastanesini tavsiye ettiler masaj yapicaksin 1 yasini gecmesi gerek demisti 11 aylikti gittigimizde masajla gecmezse sondajla acicaz dedi fakat cok korkuyorum goz sonucta cesaret edemiyorum masajda yaparken cok agliyo izin vermiyo kendi kendine gecermi acaba zamanla sezeryanla dogan cocuklqrda gozpinari gelisimini tamamlamadan bebek dunyaya geldigi icin oluyomus dr.soylemesi insalah gecer bebislerimizin gozleri sondaja gerek kalmaz:KK43:

X