muskat hakkında bilgisi olan var mı?

murgiz

kuşum ardam
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
3.601
5
kızlar oğlumun gaz sancısı erken başladı:KK43::çok üzgünüm:
3 gündür nöbeti tutuyor saatlerce susumuyor dün 13.30 dan 22 ye kadar susmadı
bizde sıcak havlu kouyuoz karnına drun verdiği gaz ilacını veriyoz pek bi faydası olmuyor iki gündür muskat verdim çook az ezdim süte karıştırdım rahatlattı biraz yatıı ama çok yattı 4-5 saat deliksiz uyudu
muskatı kullna varmı nasıl kullnıyosunuz uyku yapıyormu bebekte
rezene çayıvermek istiyorum ama 15 günlülkkene kullnılıyomuş bugün 13. günümüz napacağımı şaşırdım başka fikri olan varmı gazla ilgili yrdım ederseniz sev,inirmŞeniz

canım ben metsil damla kullandım çok işe yaramıştı
daha çok küçük meleğin cnm ya
dr a sormadan başka bir şey verme cnm bence...

canım benim, ben sab simplex kullanıyorum çok iyi ve etkili olmasına rağmen yinede kızımın gaz sancısı devam ediyor sürekli zorlanıyor ama seninki gibi sürekli bir ağlama sözkonusu değil ..karnına masaj yap hafif hafif bide bacaklarını karnına doğru yavaş yavaş it ve çek karnına baskı olur bağırsakları harekete geçer... ayrıca hergün banyo yaptırıyorum...bide ben dün humana nın rezene çayını aldım tadını pek beğenmedi ama 20cc içti ve 3 saat deliksiz uyudu hem gaz giderici hemde uyutuyormuş...ama bugün içmek istemedi uykusunda kıvranıp duruyor zavallım bende beşiğinin içine ayaklarına gelecek şekilde sıcak su torbası koydum...şimdi uyuyor şükür....

Zeytinyağını elinizi değdirebilecek sıcaklıkta ısıtıyorsunuz ve bebeğin karın ve kasık bölgesine sürüyorsunuz. Ardından sıcak bir havluyla -havlu bebeğin bezinin altına gelecek şekilde- kapatıyorsunuz. 5-10 dk içerisinde bebek rahatlıyor.
canım muskatla ilgili degil ama,denediğimiz için tavsiye edebilirim

Son düzenleme:
canım bende metsıl kullandım cok ıyı geldı damlasını duzenlı ver karnını ov havlu koy ayaklarındakı corapları ısıt ısıt gıydır s
banyo yaptır once cocugu soyup gıydırıken daha cok gaz cıkarıyor hareket halınde oldugundan banyodan sonra guzelce bebe yagıyla masaj yap ayaklarını karnına dogru ıttır sonra emzır damlasını ver rahatlar bıraz canım allah yardımcın olsunnn tabi benim dee:tatlicadiarzu:

sağolun kızlar cevaplarnınız için dr bana colinox diye bi damla vermiş bundan kullnna varmıtamamem oranikmiş
bugün daha sakin
yedidendir nöbeti tutmuş ama ara ara ağlıyo dünkü gii sürekli değil belki o ilaç işe yaradı
bende muskat bi daha vermeyi düşünmüyorum korktum yaa minnacık bebek

canım bebekten bebege degişiyor ilaç etkisi ama sana önerim metsil damla çook ama çook iyi geliyor. zinko kullandık işe yaramadı fakat metsil çok iyi kullanmanızı öneririm. geçmiş olsun.a.s.

öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım sağlıkla güzel günlere büyüsün inşallah

benimkiler büyüdü ama ne çok çekmiştim bende o gaz sancısından..denemediğim hiçbirşey kalmamıştı neredeyse..
muskatı pudra şekeriyle beraber kullanmıştım canım ben ama bir faydası olmamıştı..en çok faydalandığım bebek çaylarıydı hep gazını attırıyor hemde rahat rahat uyutuyordu..13 günlükmüş sanırım başlayabilirsin az miktarlarda.biz çok rahat etmiştik bu çaylarla..
gaz için kullanılan damlaların çocuklarımı daha çok rahatsız ettiğini gözlemlemiştim ben tabiki bu her bebek için geçerli değil..bir de arkadaşların tavsiye ettiği gibi sıcak havlu ve bebek yağıyla yapılan masajta çok iyi geliyor canım..

teşekkür ederim kızlar
bzim yaramazın dün yine nöbeti tuttu amam hafif bi şeklilde 3 saatte atlattık muskat vermedim sadece ilacını verdim dün
ama yine 10.30 dan sabah 5 e kadar yettı bu kadar yatması normalmi kızlar

bide sanki dediğinz gibi havlu ile masajda rahatlatıyor yavrucağı bide ayakalrını popsunu doğru çekip bisiklet hareketi işe yarıyor bizde
galiba daha çok tecrübe edineceğim bu gazla ilgili bende başka şeyler duyunca burdan paylaşırım

ben kızıma metsil,zinco vermiştim hiç fayda etmemişti
sonra bi hemşire arkadaşım bebeğine
sap simlex
diye bi damla verdiğini söylemişti
bende kullandım çok iyi gelmişti
sonraları rezene çayını verdim
bende içmiştim
hem sütü çoğaltıyor,hemde sütteki gazı alıyordu...
o günlere gittim birden...