diş çıkarma ilacı

kimyager8

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
171
0
42
6 aylık bi kızım var ve dişleri kaşınmaya başladı,dişlerinin kolay çıkmasını sağlayacak bi ilaç biliyor musunuz,böyle bi ilaç kullandınız mı?

ben daha öncede yazmıştım canım.
dr.kızıma dişlerini çıkarırken(calcidine) diye kalsiyum takviyesi
vermişti suyuna yada mamasına katıyorsun.
dişlerin daha rahat çıkmasını sağlıyor...

ben hic birsey kullanmadim kasidikca eline dis kasima oyuncaklarini verdim salatalik havuc verdim soguk soguk iyi geldi hic aglamadan ateslenmeden alt dislerini cikardi simdi sira ustlerdee

ben calgel kullandım.biraz rahatlatıyor ama çok fazla etkili olduğunu söyleyemem.bence onun eline sulu diş kaşıklarından ve havuç verirsen daha iyi oluyor.ben calgeli akşam kullanıyordum.gündüz diğer yolları deniyordum ne kadar ilaçtan uzak tutarsak o kadar iyi

d vitamini takviyesi öneriyorum.. muhtemelen damla kullanıyosunuzdur.. cal-gel den de memnun kalan hastalarım var ama jel uygulamak çok doğru değil, mutlaka bi ateş düşürücünüz olsun, gerekebiliyor ve sulu diş kaşıyıcı havuç biraz rahatlatır.. kolay gelsin..

D-3 kullanıyorum ..kızım çok şükür rahat çıkardı 4dişini de 7aylık şuan.Calgel i aldık ama asla kullanmayın dedi dr.olan kuzenim..HATTA yasaklanacakmış gibi bir söylenti var,kansorejen madde içeriyor dediler,aslını bilemem tabi...Doktor hanım siz daha iyi bilirsiniz..Sevgiler:)

kizlar ben dis ckarken surulen kremlerin ek saglikli olmadini duydum ne kadar dogru bilmiyorum benim doktorada sordum oda vermedi

canım ben krem degilde devit 3 ampul seklinde olandan kullandım disi daha erken ve rahat cıkarıyo kesinlikle tavsiye ederim ayda birtane iğne gibi ampulde çay kasığına koyup içiriyosun doktor bana 3 tane verdi her ay 1 tane verdim bende simdi 15 aylık ve 18 disi var oğlmun

ben calgel kullandım.biraz rahatlatıyor ama çok fazla etkili olduğunu söyleyemem.bence onun eline sulu diş kaşıklarından ve havuç verirsen daha iyi oluyor.ben calgeli akşam kullanıyordum.gündüz diğer yolları deniyordum ne kadar ilaçtan uzak tutarsak o kadar iyi

havuç ve sogan hepsinden iyi bence özellikle sogan

Arkadaşlar,kayınvalidemlere en son ki gidişimiz de,oradaki komşulardan öyle birşey duydum,bebek dişi kaşındığı zaman dermiş ki;annem beşiğimi satsa da bana taze soğan alsa:KK66: yani diş kaşınmasına birebirmiş..Öyle ki çocuk beşik meşik düşünmüyooor:KK66:

Oğlum altı aylık ve eli sürekli ağzında, aylardır ağzımızın suyu akıyor, ama görünürde diş yok

ilaç kullanımı konusunda tereddütlerim var, doğal yoldan çıkmasını beklemek daha doğru olmaz mı acaba.

6 aylık bi kızım var ve dişleri kaşınmaya başladı,dişlerinin kolay çıkmasını sağlayacak bi ilaç biliyor musunuz,böyle bi ilaç kullandınız mı?

canım ben buyuk kızıma jellerden almıstım hıc kullanmadı.ve zeytınyag kullandım.ıkı kızımda zeytın yagıyla cıkardılar dıslerını.hem agrısız atessız uykusuz kalmadan
sabah aksam surdum ben atesını aldı.damak kasıntısını ve etını yumusattıgı ıcın cok rahat cıkardılar.
sımdı kucuk kızım 11aylık ve7 8ıncı dıslerını cıkardı:))))
5aylıkken ılk ıkı dısını sorunsuzca cıkarmıstı.
bence dene zararlı bırsey degıl zaten.
allah bagıslasın canım bebegını.gule gule buyut canım benım:)))))

canım ben buyuk kızıma jellerden almıstım hıc kullanmadı.ve zeytınyag kullandım.ıkı kızımda zeytın yagıyla cıkardılar dıslerını.hem agrısız atessız uykusuz kalmadan
sabah aksam surdum ben atesını aldı.damak kasıntısını ve etını yumusattıgı ıcın cok rahat cıkardılar.
sımdı kucuk kızım 11aylık ve7 8ıncı dıslerını cıkardı:))))
5aylıkken ılk ıkı dısını sorunsuzca cıkarmıstı.
bence dene zararlı bırsey degıl zaten.
allah bagıslasın canım bebegını.gule gule buyut canım benım:)))))

sağol canım,Allah hepimize bağışlasın yavrularımızı,kızım haftaya 8 aylık olucak daa çıkmadı dişi,bıraktım ben de ilaç kullanmayı,kendi haline bıraktım,artık ne zaman çıkar bilmiyorum ama haftaya tatile çıkıcaz,benim cadı tatili burnumuzdan getircek gibi görünüyo

En güzel diş kaşıyıcı PIRASA.... pırasayı deneyin hem uyuşturuyor. hem kaşıntısını gideriyor. benim oğlum elinden düşürmüyor...:)

X