Neden hep ikinci evlilikte?

Rozel62

sevgiler
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
2.523
8
Geçen gün yazılarımdan birinde bir kardeşim yorum yapmış,ben mutluluğu ikinci evliliğimde buldum diyor.Nedendir bi türlü anlıyamıyorum genellikle ikinci evlilikler de insanlar mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Niçin birinci değilde ikinci de?

İkinci evlilik yapılan insanlar hep seçmemi oluyor,yada onların hepsi herşeye birincilerden daha fazla özverilimi davranıyorlar bunu anlamak gerçekten zor.

Oysa ikinci evlilikte doğru olan şeyleri birinci evlilikte uygulayabilsek tüm hayatımız huzur ve mutluluk içinde geçmezmi?,fakat hayır illâki problem yaşanacak.

Mesela şöyle bakıyorum,birinci evliliklerin temel sorunlarından olan kaynana (ben kayınvalide yada anneyi her zaman tercih etmişimdir) sorunu ikinci evliliklerde yok denecek kadar azdır.

Kadınların eşiyle ilgilenmeme sorunlarıda 2. evliliklerde pek görülmez.Maç anında televizyonun karşısınada geçmezler.Yemek,bulaşık,temizlik gibi sorunlarda literatürde yer almamaktadır,buna karşın erkeklerin de 1. evliliklerinde yapmadıkları,ilgisizlik,önemli günleri hatırlamama,sertlik yanlısı davranışlar vs.2. evliliklerinde yok olmaktadır.

O zaman sorun nedir,insanlar neden 1.evliliklerinde yaptıkları veya yapmadıkları şeyleri 2.evliliklerinde kusursuz yapmaktadırlar.

Ben tecrübe kazanıyorlar lafına itibar etmiyorum.Kusura bakmayın,bu insanların büyük çoğunluğu neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayacak durumda oluyorlar evlendiklerinde,kaldı ki ilk anda ortaya çıkan bazı problemler sonradan görülerek düzeltilebilir.

Ben şuna inanıyorum,çiftler ilk evliliklerinde taviz vermeme mücadelesi yapıyorlar,taviz verirlerse onun kendi kişiliklerini yok edeceğini,kendi ailelerini ikinci plana iteceğini düşünüyorlar ve inatlaşma başlıyor.

Bu inatlaşma yaşamlarının tüm alanlarına bir virüs gibi giriyor ve o saatten sonra anlaşma imkansız hale geliyor ve evlilik kilitleniyor.

O nedenle lütfen aklımızı,mantığımızı,kullanarak doğru olanı yapmaya çalışalım,illaki benim dediğim doğrudurdan vazgeçelim.Hayat inanın çok kısa,gelin doğrularla birlikte yaşamayı öğrenelim.

Şunu unutmayalım aklın yolu birdir.

Tüm 1.ve 2. vs.evlilere mutluluklar dilerim.

alıntı

ben 2. evliligini yapmış biri olarak bunların hicbirine katılmıyorum arkadaşım cünkü ben 1. evliligimde neysem bundada öyleyim bence fark özellikle karşı tarafla ilgili 1. evlilikte aradıgını bulamayan 2. evlilikte daha secici davranıyor ve kafasına göre buluyor sonucta kişilikler oturduktan sonra kolay kolay degişmez 7 sinde neyse 70 de de odur sadece karşı tarafla ilgilidir ve insanın kendisindeki olgunluklabence olay bu:)

canim bende katilmiyorum yazilarinin tepsine benim annem ikici evliligini yapti.simdi mutlu .cok anlatir ben babanlayken cok genctim toydum oda bazi hatalar yaptik derdi.bence bu sadece insanin karsisin CIKAN INSANLA ALAKASI VAR:ILK IKINCU UCUNCU DEYIL DOGRU INSANI BULANA DEK SUREC BENCE ;TECRUBEYLE ALAKASININ OLDUGUNUDA SANMIYORUM:MUTLULUKLA ALAKASI VAR KIM MUTLU YUVASINI BOZABILIRKI KIM:

ikinci evliliklerde çiftler daha özverili oluyor kaybettiği bir evliliği zaten var 2.evliliklerini kaybetmemek için son derece duyarlı oluyorlar.Daha mantıklı ve anlayışlı oluyorlar

arkadaşım ben merak ettim bu yazıyı nerden aldın:uhm: yada kendinmi yazdın ama ne maçı ne yemek bulaşığı ne bilim vb yani benim aklım almadı ben kesinlikle katılmıyorum mantıkdan bahsedilmiş ama yazılanlar tamamen mantıksız ve bencilce bir evlilik bukadar basit nedenlerden bitebilirmi yaaa:1shok::1shok: şiddet gören aşşalanan aldatılan erkeğin ailesine ezdirilen kadınlar ne yapsın bu durumda kimse evliliğini yuvasını bozmak istemez insanlar ne umutarla sevinçle evleniyor ama herzaman hayatta herşey yolunda gidecek diye birşey yokki 2. evliliğini yapıp mutlu olmanın da bence tecrübeylen alakası yok tamamen insana bağlı birşer hem hayatta ne olacağını kimse önceden bilemez sevgi herşey karşılıklı sevgiyle büyür ve bitmez bu da benim düşüncem:enbuyukkk:

Bence insanda sans ya vardir ya yokdur, bazi insanin sansi 2 inci evlilikde oluyor bazisinin oda olmuyor, annem de ikinci evliligini yapti,
ama ikincide de mutlu olmadi cünkü babam onu hak etmedi,
herzaman demisimdir ayril babamdan, bu sefer etraf ne der, 1 inci kötüydüde ikinci demi kötü cikti.

Yani ilkinde ayrilma sebebi baska,
babamla olan sorunlari baska.

Belkide bu yüzden genelde ikinci evlilikler iyi gidiyormus gibi görünüyor, etraf ne der, veya olgunluk da var isin icinde,
kaynana problemi yas itibari ile ortadan kalkmis ola biliyor, falan iste.

Kişiler 2.evliliklerini yaparken daha seçici oluyorlar,önceki hataları yapmamaya çaba gösteriyorlar.Benim halam 2.evliliğini yaptığında yaşını başını almıştı,ama eşi onu öyle güzel yaşattıki daha önce bunları yaşamamıştı.Bu birazda şans diye düşünüyorum

Geçen gün yazılarımdan birinde bir kardeşim yorum yapmış,ben mutluluğu ikinci evliliğimde buldum diyor.Nedendir bi türlü anlıyamıyorum genellikle ikinci evlilikler de insanlar mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Niçin birinci değilde ikinci de?

İkinci evlilik yapılan insanlar hep seçmemi oluyor,yada onların hepsi herşeye birincilerden daha fazla özverilimi davranıyorlar bunu anlamak gerçekten zor.

Oysa ikinci evlilikte doğru olan şeyleri birinci evlilikte uygulayabilsek tüm hayatımız huzur ve mutluluk içinde geçmezmi?,fakat hayır illâki problem yaşanacak.

Mesela şöyle bakıyorum,birinci evliliklerin temel sorunlarından olan kaynana (ben kayınvalide yada anneyi her zaman tercih etmişimdir) sorunu ikinci evliliklerde yok denecek kadar azdır.

Kadınların eşiyle ilgilenmeme sorunlarıda 2. evliliklerde pek görülmez.Maç anında televizyonun karşısınada geçmezler.Yemek,bulaşık,temizlik gibi sorunlarda literatürde yer almamaktadır,buna karşın erkeklerin de 1. evliliklerinde yapmadıkları,ilgisizlik,önemli günleri hatırlamama,sertlik yanlısı davranışlar vs.2. evliliklerinde yok olmaktadır.

O zaman sorun nedir,insanlar neden 1.evliliklerinde yaptıkları veya yapmadıkları şeyleri 2.evliliklerinde kusursuz yapmaktadırlar.

Ben tecrübe kazanıyorlar lafına itibar etmiyorum.Kusura bakmayın,bu insanların büyük çoğunluğu neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayacak durumda oluyorlar evlendiklerinde,kaldı ki ilk anda ortaya çıkan bazı problemler sonradan görülerek düzeltilebilir.

Ben şuna inanıyorum,çiftler ilk evliliklerinde taviz vermeme mücadelesi yapıyorlar,taviz verirlerse onun kendi kişiliklerini yok edeceğini,kendi ailelerini ikinci plana iteceğini düşünüyorlar ve inatlaşma başlıyor.

Bu inatlaşma yaşamlarının tüm alanlarına bir virüs gibi giriyor ve o saatten sonra anlaşma imkansız hale geliyor ve evlilik kilitleniyor.

O nedenle lütfen aklımızı,mantığımızı,kullanarak doğru olanı yapmaya çalışalım,illaki benim dediğim doğrudurdan vazgeçelim.Hayat inanın çok kısa,gelin doğrularla birlikte yaşamayı öğrenelim.

Şunu unutmayalım aklın yolu birdir.

Tüm 1.ve 2. vs.evlilere mutluluklar dilerim.

alıntı

güzel bir yazııı canım ben eşimin ikinci evliliğiyim ve şunu çok net söyleyebilirim ki erkekler bazı şeyleri yaşamayınca sonucu göremiyolar evet çok mutlu bir çiftiz Allahta bozmaz inş. eşimin ilk evliğinde yaptığı yanlışları bende yapmıyo bu doğru biliyoki yapılan yanlışlar neler maal oluyor keşke ilk evliliğinde bazı şeyleri aşmış ve mutlu bir evlilik sürdürmüş olsaydı ama dediğim gibi erkekler yaşamayınca anlamıyorlarrrrrr :eek:klava:

bu arada ben eşimin ikinci o benim birinci evliliğim ona aşığımmm onu çok seviyorummm Şeniz

yüce rabbim herkese ağız tatı versin sonuçta kader ne olacağımızı allahım bilir hayırlısını versin inşallah
herkes yuvasında mutlu olsun
kimselerin yuvası bozulmasın hepimiz ne umutlarla evleniyoruz sonuna kadar inşallah

bence pek alakası yok o zaman insanlar 3. 4. kez evlenmezdi
ozaman 4 .hiiiiç gerek kalmazdı ama ilk evliliğini yapıp uzun yıllar
mutlu kalan insanlarda var bence insan olmaktan geçiyor herşey
kafa dengini bulmadan evlenmeyeceksin birinin düşüncesi yada düşüncesizliği
birine uymuyor diğerinin ki de ona yani şans işi bu

çoğu insan aslında toplumun öngördüğü kurallar içerisinde yaşar ve bunlara farkında olmadan riayet eder. evlilik de bunlardan biri bence. özellikle kadınlar evliliğe yönlendiriliyor. bunda biyolojik saatin de etkisi var, toplumun da, kişinin ruh hali ve yapısının da...çoğu genç kadın üniversite bittiğinde ya da işe girdiğinde,eee evlenmiyomusun? sorusu ile karşılaşır. hele ki bir sevgiliniz de varsa...

oysa evlilik cidden bambaşka bir kurum, bir yaşam biçimi. herkes için ideal olan size uygun olmayabilir. kimi 20 yaşında buna hazırdır, kimi 30. kimi iki ayda anlaşır,kimi 2 yılda tanıyamaz karşısındakini.

ilk evliliklerdeki başarısızlık aslında biraz bununla ilgili. uygun olmayan bir kişi ile- ki o kişi harika biri olabilir- uygun olmayan zamanda yapılmış olabilir. sanırım bu tür yanlıştan dönenler, boşanmanın ağır sürecini geçirenler çokdaha dikkatli, ayağı yere basar tarzda hareket ediyorlar. bence bunda özellikle kadının boşanma sürecinden sonra yaşadığı yalnızlığın ve yalnız yaşamanın tadını almasının etkisi de var.

doğru zamanda doğru kişi ile birlikte olabilmek büyük bir şans. kimi kez ise bu hiç olmaz!!!

Bana neden ikinci evlilikte derseniz;
Olanı görmeden olması gerekeni bilemedim diye cevaplarım,

Bende eşimin ikinci evliliğiyim ama benim ilkim seviyomm çokkk :asigim: oda bana çok aşık olduuu beni seviyoo Şeniz

bence bu is sans meselesi.ikinci evlilikle filan ilgisi yok.

X