6 haftalıkken cinsiyet tahmini

YEXSXXIXMNUR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
1.266
27
:1shok::1shok::1shok:Şu insanoğlu, dünyada başka önemli işler kalmamış gibi nedense üremeyle, genlerle aklını bozmuş.

Şimdi de cinsiyet tespitini 6 haftaya indiren bir ilaç çıkmış. İnternet üzerinden kolaylıkla temin edilebilen bu ilaç, hamile annenin parmağından alınacak kan üzerinde denendiğinde, bebeğin cinsiyeti daha 6 haftalıkken anlaşılabiliyormuş.

Bunun yararı mı olur, zararı mı?

İnsanlar,bu kadar erken bir sürede bebeklerinin cinsiyetlerini öğrendiklerinde, istenmeyen cinsin yokedilmesi olayı ortaya çıkar mı? Sürekli erkek evlat isteyen bazı aklı evvel babalar, kız bekleyen eşlerini, kolundan tuttukları gibi jinekoloğun masasına gönderirler mi?
Veya, imkansızlıklar içindeki kadınlarımız, kendi ilkel şartları içerisinde, bu istenmeyen bebeği yok etme girişiminde bulunup ta, belki de sakat bir bebek dünyaya getirmek durumunda kalabilecekleri gibi, kendi yaşamlarını da tehlikeye atabilirler mi?

Aklıma hep bu olumsuz düşünceler geliyor. Ama bir bebeğin cinsiyetinin önceden öğrenmenin ne gibi fayda sağlayacağını aklım almıyor ne yapayım.:1shok:

:1shok::1shok::1shok:Şu insanoğlu, dünyada başka önemli işler kalmamış gibi nedense üremeyle, genlerle aklını bozmuş.

Şimdi de cinsiyet tespitini 6 haftaya indiren bir ilaç çıkmış. İnternet üzerinden kolaylıkla temin edilebilen bu ilaç, hamile annenin parmağından alınacak kan üzerinde denendiğinde, bebeğin cinsiyeti daha 6 haftalıkken anlaşılabiliyormuş.

Bunun yararı mı olur, zararı mı?

İnsanlar,bu kadar erken bir sürede bebeklerinin cinsiyetlerini öğrendiklerinde, istenmeyen cinsin yokedilmesi olayı ortaya çıkar mı? Sürekli erkek evlat isteyen bazı aklı evvel babalar, kız bekleyen eşlerini, kolundan tuttukları gibi jinekoloğun masasına gönderirler mi?
Veya, imkansızlıklar içindeki kadınlarımız, kendi ilkel şartları içerisinde, bu istenmeyen bebeği yok etme girişiminde bulunup ta, belki de sakat bir bebek dünyaya getirmek durumunda kalabilecekleri gibi, kendi yaşamlarını da tehlikeye atabilirler mi?

Aklıma hep bu olumsuz düşünceler geliyor. Ama bir bebeğin cinsiyetinin önceden öğrenmenin ne gibi fayda sağlayacağını aklım almıyor ne yapayım.:1shok:

negereği varya bunların işi gücü yokmu hastalık ve tedavisiyle ugraşsalar şimdiye çooooktaaan kansere çare bulduydular:eek:klava:

Ben de merak gidermekten başka pek faydasını göremiyorum
4. aya kadar bekleyince zaten öğreniliyor,çok erken öğrenmek sakıncalı bence de..

iyi niyetten çok,cinsiyet seçimi için kullanılacaktır,dünyanın dengesi bozulur valla..

kürtaj olayları artar bence.ayrıca böyle bişeyin uygulanması yasal değil.israillilerin bulduğu yöntemler var ayrıca tüp bebekte de cinsiyet olayını biliyorlar ama sadece cinsiyete bağlı hastalık riski varsa yasallaşıyor bu olay.

Hiç gerek yok.. biraz sabretmesini bilmek,o heyecanı yaşamak lazım. beklemsi bile güzel bence.. her şeyi birden bir an da öğrenmenin gereği yok.. arkadaşların da dediği gibi kürtaj olayı artar gibi geliyor bana da..

birde bunun idrar testi var ve 10 haftaliktan sonra yapabiliyosun ama % 100 sonuc vermiyomus ben siparis ettim ve yaptim oglumun olacagi cikti 13 haftalik ultrasyona girdim kiza benzettiler :KK70: valla kan testinde bile % 100 luk bir sonuc alinmiyomus bir suru kisi yazmis bu testin alindigi siteye ve okadar yanlis sonuclar varki guvenmeyin derim bende guvenmiyorumm

Allah herkeze sağlıklı hayırlı evlat versin... Böyle şeylere merak sarıp icat edenlere de akıl fikir versin:dilcikar:

:1shok::1shok: çok gereksiz ya one öle hhem bencede erkenden öğrenmeini hiç bir faydası olmaz aksine kötü şeyler

:1shok::1shok: çok gereksiz ya one öle hhem bencede erkenden öğrenmeini hiç bir faydası olmaz aksine kötü şeyler

X