Bahçe Bakımı ve Çiçekler Hanımeli çiçeği

agate

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
111
5
çok istememe rağmen birtürlü hanımeli çiçeği yetişteremedim tohum olarak aldım satıcının dediği gibi ektim olmadı hazır aldı fidan şeklinde o da yetişmedi ben bu çiçeği çok seviyorum hele o kokusu yok mu ya arkadaşlar bunun bakımı yetiştirmesi nasıl oluyor hangi zamanlarda ekilir biraz bilgi lütfena.s.

Hanımeli çiçeklerinin balını tatmamış çocuk var mıdır acaba? Belki de en yakından tanıdığımız sarmaşıktır hanımeli.. Yaz boyunca açan sarı, pembe ve beyaz çiçekleri mis gibi kokar. Sonbaharda ise yaprakları kızarır ama çoğunlukla dökülmez. Çok kolay büyür. Çitleri,çardakları çabucak sarıverir. Hanımeli her yıl sonbaharda budanarak kontrol altında tutulmalıdır.Yoksa bitkinin iç kısımları kurur ve yeşilliği cılız bir görünüş alır. Güneşte veya hafif gölgede yetişebilir. Suyu sever. Kokusu, rengi ve yaprakları farklı çeşitleri vardır. Hanımeli kök sürgünlerinden yetişir.

hanımelını ben cok severım helede ıgde agacıyla bırlıkte olursa mısleer gıbı kokar
ınsallar yetıstırırsın canım yerımız olsa bende cok ısterdım

inşallaahhhhhh amin çok istiyorum ama becerimiyorum her halde buda bir yetenek

çok istememe rağmen birtürlü hanımeli çiçeği yetişteremedim tohum olarak aldım satıcının dediği gibi ektim olmadı hazır aldı fidan şeklinde o da yetişmedi ben bu çiçeği çok seviyorum hele o kokusu yok mu ya arkadaşlar bunun bakımı yetiştirmesi nasıl oluyor hangi zamanlarda ekilir biraz bilgi lütfena.s.

MERHABA,

BENIM BAHCEDE HANIMELI CICEGI VAR 3 YIL ONCE KOK EKTIM VE CIKTI VE SIMDI CICEKLERI CIKAMYA BASLADI. ANNEMIN BAHCESI YOK AMA BUYUK BIR SAKSIDE EKTI VE ONUNKI DE YETISTI VE CICEK ACTI . BENCE PES ETME BIR TANE DAHA AL VE DENE . BELCIKADA SOGUK HAVA OLDUGUNA RAGMEN OLUYOR SEN YINE BIR DENE.

X