Laparoskopik Kist Ameliyatı

arkadaşlar öncelikle hepinize çok geçmiş olsun. benim de 5.5 cm kistim var zoladex ile bir tedavi uygulandı 3 ay sunni menopoza soktular beni. şimdi de doktorum Doç Dr mesut özsoy bana laparoskopi yapıp kistimi alıcağını söyledi. yalnız ben tereddütlüyüm hiç başkent hastanesinde bu tür bir operasyon geçiren var mı tavsiye eder misiniz?

Meraba bende de 4,5 a 3,5 çikolata kisti var laparoskopi yaptırmayı düşünüyorum siz nerde ne kadara yaptırdınız acaba adanada prof. Dr. Aytekin altıntaş 3 milyar kadar olur dedi özelde çok ii bi dr. Diyor herkes. Yaptıranlar varsa lütfen yazsın bekliyorum ayrıca herkese geçmiş olsun..

Meraba bende de 4,5 a 3,5 çikolata kisti var laparoskopi yaptırmayı düşünüyorum siz nerde ne kadara yaptırdınız acaba adanada prof. Dr. Aytekin altıntaş 3 milyar kadar olur dedi özelde çok ii bi dr. Diyor herkes. Yaptıranlar varsa lütfen yazsın bekliyorum ayrıca herkese geçmiş olsun..

YA NE KADAR PAHALI BU AMELİYATLAR....şimdi fiyatlar ne kadar acaba?üniversite daha mı ucuz olur?

merhaba. Ben 4 Ocakta oldum bu ameliyatı. Ciddileşmeye başlamış bir kistim varmış. Laparoskopi yöntemi ile kurtuldum kistimden. Hiç abartmıyorum ki adeta yeniden doğmuş gibi oldum. Çekinen, korkan vs. varsa akıllarında herhangi bir soru işareti kalmasın.
Bu arada ben özel bir hastanede oldum 1 gece kaldım hastanede 600 Lira ödedim.

merhaba. Ben 4 Ocakta oldum bu ameliyatı. Ciddileşmeye başlamış bir kistim varmış. Laparoskopi yöntemi ile kurtuldum kistimden. Hiç abartmıyorum ki adeta yeniden doğmuş gibi oldum. Çekinen, korkan vs. varsa akıllarında herhangi bir soru işareti kalmasın.
Bu arada ben özel bir hastanede oldum 1 gece kaldım hastanede 600 Lira ödedim.

merhaba hangi hastane de oldun doktorun kimdi uzman dotor arıyorum da.

Bende 2gun once oldum kist ameliyati ve miyom ameliyati. Kist 8 bucuk cm di. Laparaskopi ile alindi. Miyomumda histereskopi ile alindi. Kistim cok buyuk ve yasim cok genc oldugu icin cok cekindim ama doktorum cok iyiydi gercekten. Hic bir zarar gelmeden aldigini soyledi. Zaten kamerali cekimde yapmis kontrole gittigimde kayitlarida vericek. Adi Tansu Kucuk, tavsiye ederim ihtiyaci olana, bende tavsiye ile gitmistim zaten. Simdi iyiyim ama omuz ve gogusde gaz agrim var biraz. Normalmis karbondioksit verdikleri icin laparaskopide. Degisiklikleri bende yazacagim ameliyat olacaklara yardimci olur umarim :)

Merhaba bayanlar bende 4 gün önce laparoskopi ile kistlerimi aldırdım
Bir tanesi 9 cm lik dermoit kist (doğuştan olan tedavi ile küçülmeyen kanser olma veya tekrarlama olasılığı olmayan zararsız fakat alınması gereken bir kist)
Diğeri hazır ameliyat olurken diğer yumurtalıkta olan küçük bir çikolata kistiydi.
Ameliyat genel anestezi 2-2,5 saat sürüyor. Cıktığınızda agrı kesici ve antibiyotik igneler yapıyorlar, ameliyatta karın bölgesine karbondioksit verdikleri için omuz ve gögüs agrısı olabiliyor bu agrılar sadece ayaga kalktığınızda oluyor oturduğunuzda veya yattığınızda geciyor yaklasık 3-4 gun suruyor, narkoz alındığı için baş ağrısı olabiliyor bol sıvı tüketmek gerekiyor,bunun dışında dikişler zaten estetik yapıştırma pansuman vs olmuyor göbek bölgesinde agrı cok cok az biraz şişkinlik oluyor o kadar, hastanede 1 gece kalınıyor, doktorumu herkese tavsiye ediyorum ilgili nazik herşeyi anlayacagınız dilde anlatan fatih universitesi hastanesinde Prof dr ahmet göçmen sorusu olanlara yardımcı olabilirim umarım yardımcı olur

merhaba, bebeiniz var mı. doktor yumurtalıklara zarar verebileceğini söyledi mi benim de olmam lazım. bir de rıdvan beyden memnun kaldınız mı
merhaba. ben bekarım.
benim kist öylesine yayılmış ki apandistime ve bağırsaklarıma yapışmış ayrıca küçük birkaç tane daha kist varmış hepsi temizlendi. hatta ben biraz daha gecikseymişim yumurtalıklarımın alınmasına kadar gidecekti durum. Ama Rıdvan Bey çok deneyimli bir doktor. zaten benim doğumumda annemin doktoruymuş söylediğine göre beni yeniden dünyaya getirmiş :)
hiçbir sorun ve olumsuz bir durum olmadan atlattım. 10 aydır öylesine rahattım ki.. yumurtalıklarım hiçbir zarar görmeden hem büyük kistim hem de küçükler hepsi temizlendi.
ben hastaneden de doktordan da hizmetten de çok memnun kaldım.
fakat şunu söyleyeyim Rıdvan Bey yıllardır annemin doktoru o nedenle ben alışkınım tavrına fakat eğer tanımıyorsanız size biraz soğuk ve ilgisiz bir doktor gibi gelecektir ama kesinlikle öyle değil.

cevabın için çok teşekkürler. denizliye geldiğimde rıdvan bey ve babür beye gitmeyi düşünüyorum. umarım ben de memnun kalırım

X