MEME BAŞI YARA ve İLTİHAPLAMASI

kararsxixzxixm_8284

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
7
0
40
SLM BEN 21 NİSANDA SEZERYANLA BEBEĞİMİ DÜNYAYA GETİRDİM ŞUANDA 25 GÜNLÜK OLDU.AMA BENİM DERDİM GÖGÜSLERİMÇok üzgünüm çoook DOĞDUĞU GÜNDEN BERİ İSTEYEREK EMZİREMEDİM.AŞIRI DERECEDE YARALANMA VE İLTİHAPLANMA WAR.KAÇ DEFA dr.GİTTİM AMA AYNI BU YÜZDEN ATEŞLENME BİLE OLDU.:çok üzgünüm:ŞİMDİ GENE DR.GİTTİM İLAÇ WERDİ 2 TANE MERHEM BİDE ANTİPİYOTİK AMA BEN HALA EMZİREMİYORUM.ANCAK POMPAYLA SÜTÜMÜ SAĞIP WEREBİLİYORUM.SİZİNDE BAŞINIZA BÖLE BİŞEY GELDİMİ DENEMEDİĞİM ŞEY KALMADI LÜTFEN BANA YARDIM EDİN.:çok üzgünüm:
****** UNUTMADAN İLK BAŞLARDA MEME ÇATLAKLARI İÇİM KREM KULLLANDIM.BİDE AYVA ÇEKİRDEĞİNİ SUDA KAYNATIP JÖLE HALİNİ ALAN KISMI SÜRMÜŞTÜM ODA FAYDA ETMEDİ..ANLICANIZ İŞİM ÇOK ZOR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLARsenağlama HOŞCA VE DOSTÇA KALMANIZ DİLEĞİYLE

ah canımcım aynı şeyler benimde başıma geldi neler çektim çektik pompayla çekip kaşık kaşık bebeğe verdik sütü
ateşlendim göğsüm kıpkırmızı oldu süt sıtmasıymış ondan oldum aman neler neler hatırlamak bile kötü doktora gittik göğsümün başı kopuyormuş hemen emzirmeyi bıraktırdı garmastan diye bir krem verdi onu sürdük her emzirmeden sonra karbonatlı suyla sildim merhemi pomatla kapattık haşlanmış lahana yapraklarını göğsümün üstüne koymamı söyledi
bebeği yanlış emzirmekten kaynaklanıyormuş bu sorun ve memeyi bebeğin ağzında çok tutmaktan çünkü o bakteriler hassas meme başına zarar veriyormuş
geçer canım merak etme geçer biras zaman güçlü ol

İlk günler bendede bu sorun oldu hamileliğim boyunca gittiğim doktorumla görüştüm onun söylediği biz ilaç yada krem önermiyoruz bebeği emzirdikten sonraki son sütü sür antibiyotik özelliğini taşır demişti.öyle yaptım ayrıca göğüs pedi kullanıyorum sürekli sütüm kendi kendine akınca zaten sürekli memeye sürülmüş oluyor bende doktorun söylediği yöntem çok işe yaradı benim göğüslerimin ucuda yara olmuş ve kanıyordu...

ay vallahi emzirmek doğurmaktan daha zormuş yarık yarık oldu göğüs uçlarım bebeğim acıktıkça ağlamaya başlamıştım artk ama napayım yavrum aç mecbur soktum ağzına memeyi şimdi nasır tuttu heralde acıyo ama sıkıyorum kendimi yinede emziriyorum ahhh ah annem nasıl anladım neler çektiğini şimdi bakalım dişler çıkınca ne yapıcazz

canim sutunu sur antibiyotik gorevi var ayrica benimde olmustu avent kremini kullandim ayrica tahinin uzerinde bir yag birikiyor ya kavonda iste surekli ondan sur birde has zeytin yagi 1hafta icinde rahatladim ayrica bebegin kahverengi kisimi agzina sokmaya calis ki damagiyla sagsin sutu yoksa hep yara olur gecmis olsun

ya benimde çok kötü kızlar ya bende aventin gögüs ucunu ve gögüs kalkaını aldım dünden günde 1-2 kez bu şekil verbiliyorum
dr da bana i kaç gün emzirme dedi sağ ver dedi ama ben yine de dayanamadım minnoşuma slikonlada olsa veriyom
slikondanda çok hoşnut değil ama neyseee:)
bende garmastan kullnıyorum ikinci tüpüm çokda etkisi yok sanki

Merhaba, sırf birilerine faydası olur diye üye oldum. Ben hamileyken Ayşe Öner'in bebek eğitimine katıldım. Onun tavsiyesiyle şu yöntemi denedim. Her sabah meme başıma bolca kolonya sürdüm. Onun yerine alkol de kullanabilirsiniz. Akşam yatarken ise Lansinoh göğüs ucu kremi sürdüm. Amaç sanki bebek emiyormuş gibi alkol ile meme ucunu kabalaştırmak. Gece de bakım yapıp yatmak. Oğlum doğduğunda meme başlarım çoktan kabalaşmıştı. Hiç acı sızı çekmeden ilk gündem beri keyifle emziriyorum. Hamile anneler mutlaka denemeli.

X