Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bnm annem babam esmer bende beyaz tenliyim diye ortaıklarda dolaşıyorum halbuki foto çekimine gidince fark ettim sarımsı bi renk hiç güzel durmuyo rengimi açmak için evden dışarı çıkmıyorum belki çıksam kapkara olurum:KK1:

ünlü insanlara bakıyorumda esmerken bembeyaz olmayı becerebiliyorlar, hiçmi güneşe çıkmıyorlar dicem ama yazları görüyoruz hep tatildeler. bunun aslında bence başka bir olayı var. sadece yüzü beyazlatmakla olmaz. ben esmer değilim ama beyazda değilim tam olarak, yani vücudum koyu yüzüme göre, ben bunun çaresini bulamadım senelerdir.

beyazlık gerçekten iyi güzel hoşta bide şu lekeleri belli etmese ufacık bişeyde hemen morarıp minik minik kızarıklıklar olmasa utandığında yüzün kıpkırmızı olmasa daha hoş olur

beyaz tenli oluca özellikle ağdadan sonra kıpkırmızı oluyo ve normal kızarıklık değil 10 15 gün geçmiyo:KK43:

Arkadaşlar ne bu beyazlaşma merakı maykıl Ceksın(o bir ekoldü) gibi.Adam yakışıklıydı fakat anlayamadı hadi onun babası küçükken dalga geçmiş çirkinsin diye etkilenmiş siz ne alaka..Herkes farklı güzel beyazlık tek başına güzellik nedeni değil.Kireç gibi korkunç kadınlar var yani esmer olup çok güzel olan kadınlar da var.Benim bi kayık arkadaşım vardı nalet bi kızdı yemin ediyorum Ağrı dan hukuğu kazanmış yurttan tanışıyorduk bu naletle saçını üzüm siyahına boyuyordu sırf teninin beyazlığı ortaya çıksın diye..:KK37:Sen beyaz olsan nolur turunç olsan nolur antipatik şey.Bi de çirkin mümkün değil güzelleşmesi o kadar yani hukuğu kazanınca kafayı yemiş çatlak sanki uzaya gidecek astronot avni!

Arkadaşlar ne bu beyazlaşma merakı maykıl Ceksın(o bir ekoldü) gibi.Adam yakışıklıydı fakat anlayamadı hadi onun babası küçükken dalga geçmiş çirkinsin diye etkilenmiş siz ne alaka..Herkes farklı güzel beyazlık tek başına güzellik nedeni değil.Kireç gibi korkunç kadınlar var yani esmer olup çok güzel olan kadınlar da var.Benim bi kayık arkadaşım vardı nalet bi kızdı yemin ediyorum Ağrı dan hukuğu kazanmış yurttan tanışıyorduk bu naletle saçını üzüm siyahına boyuyordu sırf teninin beyazlığı ortaya çıksın diye..:KK37:Sen beyaz olsan nolur turunç olsan nolur antipatik şey.Bi de çirkin mümkün değil güzelleşmesi o kadar yani hukuğu kazanınca kafayı yemiş çatlak sanki uzaya gidecek astronot avni!

hahaha haklısın astronot avni demek:KK52::KK1: ya beyazlık önemli değilde benim tek derdim şu lanet lekeler geçmek bilmiyo bi türlü:KK59:

Elim ayağım kırıldı sanki 17 yaşında bi genç kızım cildim o kadar güzel ki, beyaz tenliyim. Sadece yanak bölgemde geçmeyen kırmızı lekeler için kullanmak istedim. 1 haftadır cildim soyulmuyordu korkarak kullanıyorum zaten istorexsin sürmek istemedim. Bugün 8. günde sürmemle beraber cildime "kezzap" atılmış gibi oldum cildim çok acıyordu gittim aynaya baktım sağ yanağım tamamen yandı.. Ama bordo renkte şuan kırmızı değil ! Direk taksiye atladım pijamalarımla bu soğukta terlikle koştum açık eczane aradım taksiyle. Madecassol ve Bepantene aldım :KK43:( Eczacı cildiye doktoruna gözük dedi.. Ben daha 17 yaşındayım dış görünüşe aşırı önem veririm bu geçmezse mahfolurum intihar ederim.. Yaşayamam böyle yani. Napıcam şimdi ilaç resmen yaktı güzelim yüzümü bordo şuanda yanağım.. Yardım edin nolur geçmez mi bu? Ağlamaktan harap oldum bütün gece uyumadım. Çığlık çığlığa annemleri aradım geçer dediler görünce. Beni teselli etmek için söylüyorlar geçicek gibi değil :KK43:( İki tane sivilce izi geçmezken koskoca bi kırmızılık nasıl geçicek. Ölücek dereceye geldim nolur yardım edin acil nolur. Allahından bulsun bu iki ilacı veren adamda. Acısından duramıyorum. Nasıl geçer bu geçer mi :KK43:(

:KK5::KK5:

ünlü insanlara bakıyorumda esmerken bembeyaz olmayı becerebiliyorlar, hiçmi güneşe çıkmıyorlar dicem ama yazları görüyoruz hep tatildeler. bunun aslında bence başka bir olayı var. sadece yüzü beyazlatmakla olmaz. ben esmer değilim ama beyazda değilim tam olarak, yani vücudum koyu yüzüme göre, ben bunun çaresini bulamadım senelerdir.

Ayda bir defa bilemedin iki defa hamama git, bir temiz kese yapsınlar, cildin de yüzünle aynı olacak. Eskiyen güneş yanıklarımdan ve daha bilumum şeyden kurtulmak için yaparım bunu.

kese önermişsin ama yüzde sivilce ve zedeleme yapıyor

yüzüne, vücuduna davrandığın gibi davranamazsın ki. ben zaten 2 haftada 1 keselerim yüzümü; peeling maksatlı. benim de cildim oldukça hassas ama doğru materyal ve doğru köpürtme aracını kullanırsan bir şeycik olmuyor. mesela ben kese olarak yün parçası kullanırım, eski, yırtık yünlü akletleri parçalarım onlardan kendime kese yaparım, fazla bastırmam; hafif hafif 5-6 dk. ayrıca sabun ve türevi olarak konazol şampuan kullanırım, banyodan çıkıp yüzümün nemini aldıktan sonra da nizoral merhem sürerim. cilt yapım karma; yanaklar kupkuru, t bölgesini sıksan damlar. t bölgesini hafifçe ovalarken, yanaklara istediğim gibi davranabiliyorum çünkü biliyorum ki orası bende zedelenmiyor. deneyerek kendi cilt tipini tanımaya çalış.

ki ben o cevabı yüzü için yazmamıştım; sırf yüz için hamama gitmeye gerek yok. yüzünün rengiyle, vücudunun rengi birbirinden farklıymış. yaz sonlarında bende de olur bu. son bahardan itibaren hamamın yolunu tutarım, kışın da pambık gibi olurum :)

ben de sivilcelenme yapıyor herkesin cilt tipi farklı tabiki.deneyerek öğreniyor tanıyoruz.benim de yağlı bir cildim var .ne zaman yüzüme peeling yapsam sivilceleniyor. :) genelde maske tercih ediyorum (dengeleyici olanları)

X