Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
çok tşk ederim cnm tmm bundan sonra çok sık yapmayım en çok hangi maskeyi önerirsiniz çok az çil var yüzümde onunda açılmasını istiyorum aslında şutarafagittiçok şeymi istiyorum ne delikafadulden

eğer un+domates maskesini diyorsan ben yaptım ve de memnunum rengim açıldı eğer cildin hassassa tahriş olabilir değilse yapabilirsin benceyerimseniben
ya kızlar bu domates+un maskesine un yerine pirinç unu koysak nasıl olur daha beyazlatıcı olurmu acaba fikri olan yazsın lütfen bu maskeyi bende yapıyorum birde papatya maskesi var cilt beyazlatıcı bir gün birini bir gün birini yapıyorum bir zararı olurmu acaba ?fisfisfis

arkadslar dogal maskeler dogal ürünler faydalı ama bunları da bilinçsiz kullanmamak lazım çünkü ilk sivilcelerle mısır unu yogurt maskesi yaptımda 3 sene önce tanıstım . belliki benim cildime yaramadı. yani hangi dogal ürünün cildine ii geldini bilip öyle kullanın. mesela dermokil maske yapıyorum acayip faydası oldu allaha sükür zaten son aylarda sivilcem yok amma yzümü mermer gibi yapıyor cok memnun kaldım rengini de açıyor birde günes koruyucu yaz kıs kullanım ben beyazlımı günes koruyucu vede düzenli temizlemeye borcluyum

slm kızzlar çok güzel maske tarifleri yazmışsınız.
ben yoğurtlu olanı denedim. ilk denemem ama süpeerr bence. cildiniz çok hassas değilse maskeyi ovalayarak sürün. peeling etkisi yapıyor. Yüzümde bariz leke yok ama burun bölgem çok yağlanıyor, az birazda sivilce izlerim var. o kadar kullandığım temizleme sütü tonikle ulaşamadığım sonuca
yoğrt-karbonat-limon karışımıyla ulaştım. ilk denemde cildim gergin ve pürüzsüz oldu
bi kaçgün sonra yine yapıcam.
teşekkürler

slm arkadaşlar ben de yenilerdenım:)) annemle cok maske deneriz.. bır keresin de sirke,mısır unu,yoğurt karışımını yaptık yüzümüze sürdük 20 dk. beklememız gerekıomus ama bızı uyuzlar gıbı bır kaşıntı aldı kaşıyamıyoruz das şekilden şekıle gırmıstık:)) tarifleriniz güzelmiş denemk lazım..

yogurtlu maskeyı cok sıklıkta kullanmayın arkadslar yogurt yag ıcerdıgı ıcın sıvılce yapıyor eger yaglı cıldınız varsa hıc onermıyorum benım cılt tıpım karma ama yınede sıvılce yaptı haftada 1 kez cılt ıcın yeterlı :)

Ya kızlar bnm cildim hem yağlı hemde çok hassas beyaz tenliyim ama cildimde kızarıklıklar var bi türlü geçmiyor ben domates maskesi yapmadım korkuyorum valla yapmaya tahriş olurmu acaba denemediğim şey kalmadı

nasıl oluyor o canım nasıl kullanıyorsun bende deneyım

1 kucuk domates yada normal domatesn yarısını (cunku artıyo cope gdıo ) rendele. sonra içine yarım çay kasıgı kadar krem kıvamına glene kadar un koy karıstr yuzune sur 5 dk beklet yıka :) sonrasnda da gulsuyu sürüyorum tonık nıyetıne :):icecream:

cNMM ben 5 6 aydr kullanıyorm ilk yaptgmda gordm zaten değişmeyi 2. haftalarda da etrafmdakıler farketti 3 gunde 1 yap bak gorursn :)cokacimcoook

peki canım senin cildin nasıl ?
bir de sivilce izlerine filan iyi geldi mi yoksa genel olarak ten renginde mi bir açılma oldu ?

Bak bende merak ettım Şımdı bu domates maskesını daha Öncede duymuŞtum suna dumankayadan ama hıÇ denemedım Şımdı sız ıŞe yaradıĞını sÖleyınce merak ettım

ya arkadaşlar şu domatesle un maskesi nedir açılımını yapında bende yapim ben melezimde azcık rengim açılsın :KK70: :)

bir domatesı rendelıosun ıcıne bır cay kasıgı un katıosun domates yarımda olabılır cunku artıomus ..yuzune surup 5 dk bekletıosun ve yıkıosun..

X