Normal Doğum Yapan Anneler: Biz kaç kişiyiz?

Begum84

KAYRA VE DEFNE'NİN ANNESİ
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
1.086
1
40
Normal doğum yapan anneler : Biz kaç kişiyiz çok merak ediyorum fisfisfis?? Bi çok kişi sezeryan olmuş gibi geliyor bana. Benim gibi normal doğum yapan kaç şanslı anne var?? yerimsenibenyerimseniben

o sancıları çektik ama herşeyin en güzelini biz yaşadık bence canım benim... O doğum anı kadar güzel bir şey yoktur heralde.

canım benimde ilk doğumum normaldi ve şimdi allah hayırlısıyla tamamına erdirirse yine normal doğum düşünüyorum

İnşallah canım benim. Emini bu sefer çok daha kolay ve kısa geçecektir senin için. Allah bir an evvel oğluna kavuştursun seni...

bende normal dogum yaptim hemde 16 saat dogum sancisi cekerek ama kizimi görünce herseyi unuttum onlar icin degermis.........

bencede canım benim. benimde suyum gece 1 de geldi ve akşam 18.17de oğlumu kucağıma aldım. onlar için gerçekten değer.

bende normal doğum yapanlardanım .çok zordu ama doğum anı çok güzeldi bence hele kızımı o ilk görüşüm buruş buruş elleriylee ayy hayatta unutamam o anı ..

ben normal dogum yaptım 21 inde
gece 2 gibi sancı başladı 4 te agırlaştı veeeeeeeeee 6 .21de güzel kızım dogdu

Ben de kızımı normal doğumla yapmıştım, inşallah şimdide aynı şekilde olur.
En azından o an sancı falan çekilsede daha sonra hemen ayağa kalkıp rahat rahat herşeyini kendin yapıyorsun, bebişin doğduğunda salim kafayla gördüğünden aradaki bağda daha sağlam oluyor. en güzeli bence normal doğum....

bende normal doğum yaptım.epidural anesteziyle normal doğum oldu.yalnız hiç sancı çekmedim zannetmeyin.3 cm açılması için tam 16 saat sancı çektimkafamçokkarıştı. soyaçekim işte annemde günlerce sancı çektikten sonra doğururmuş. işin garip tarafı şu anda o acılar bana masal gibi geliyor,sanki ben yaşamamışım.dünyanın en büyük hazinelerine sahip olduk,önemli olan bu...

neden üzerinize alındınız anlamadım. bu konuyu sadece azınlıkta olduğumuzu bildiğim için açtım. yoksa anne olmak normal doğum sezeryan doğum diye ayrılmaz tabiki. Biz sadece neler yaşadığımızı anlatarak güzel anne adaylarını korkutmadan normal doğuma teşvik etmek istiyoruz. Kimse normal doğumdan korkmasın... Sonuçta normal doğum,doğumun temelidir.

kısmetse bende normal epidural dogum istiyorum inşallah bi aksilik olmadan bebegimi kucagıma alırım:nazar:

Bende normal doğum yaptım 15 saat sancı çektim ama bebeğimi gördüğüm ilk an varya kordonun ucunda mosmor buruş buruş allahım anlatılamaz o duygu ya çok güzeldi ya güle oynaya çıktım doğumhaneden sanki bağıran çağıran ben değilmişim gibi

darısı bizlere inşallah kızlar...ilk kez yasayacak oldugumuz bir an oldugu için insan çok garip oluyor...farklı duygular içine giriyor...inşallah az acılı şekilde bizde atlatırız o anı...

hepinizde bebişlerinizi sağlıklı bir şekilde gule gule buyutun inşallah...

kizlar bende normal dogum yaptimmmm. cok zordu ama simdi hepsini unuttum. suni sanci kismi ise felakette ama sizin de dediginiz gibi bizler en iyisini yaptik cok sukur allah guc kuvvet verdi. anlatilmasi imkansiz sadece yasayan bilir:)

bende normal doğumm yaptımm
2 tane kızımm varrrr
zor mor ama sonra unutuyorsunn
hatta bebeği gördüğün an unutuyorsun bütün acıyıııı

ben ben ben varya dogurana kadar anam agladı ve birde ben sonra ogluşum:roflol::roflol::emir_bebek:

arkadaşlar,ben de ilk bebişime hamileyim ve doğuma çok az kaldı.karnım burnumda yani.inşallah normal doğum yaparım diyorum dua ediyorum.epiduralden çok korkuyorum ve yaptırmayı düşünmüyorum.
eski usul doğum yapanlar:çok acıyor mu?şimdi bana bebeğini kucağına alınca herşey geçiyor demeyn.orası malum.zaten sabırsızlıkla o anı bekliyorum da,işin o yani şöyle dursun acı var mı acı?nasıl bir acı?kafamçokkarıştıbazen yalancı sancılarım oluyor nasıl diyeyim sanki birisi bana döner bıçağı saplıyor.(daha önce çok saplandı ya nasıl bir benzetmeyse bu)acaba o acının çok daha büyüğü gibi mi?kendimi neye karşı hazırlamalıyım?işte kendi deneyiminizi anlatın.
korkmam merak etmeyin.bebişimi sağlıkla bi kucağıma alsam Allah ın izniyle daha ne isterim ki?:teytey:

ben de normal doğum yaptım, doğum sancıları tabiiki çok hafif değiller ama çekilemeyecek olsaydılar bizler hayatta olmazdık veya insanlar ikinciyi düşünemezlerdi di mi ya... sabah dokuzda hastaneye gittim saat öğlen onikibuçukta bebişim dünyaya geldi. akşama doğru yürüyerek hastaneden çıktık. işte bu kadar... doğum bekleyen arkadaşlara Allah kolaylık versin.

X