Düz Taban Sorunu

selinli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
185
0
arkadaşlar düz taban olduğumu biliyodum ama şimdiye kadar ayaklarımın şiştiğini hiç farketmemiştimsenağlamaayakkabıdan yana hiç şansım yoksenağlamaspor ayakkabı bile giysem yürüdükçe ayağıma vuruyo:1no2:acaba tabanlık kullanan varmı aranızda ortopediye gitsem bi faydası olurmu:çok üzgünüm:bende raatca süslü baberler yazlık ayakkabılar giymek istiyorum ama yıllardır ayağımı sıkmayan lastikli ayakkabımı kullanıyorum lütfen bi öneriniz varsa sölermisnizbenneyaptımki

Yaaa bende de var aynı sorun..Ayağım içe basıyor. Ben bunun tedavisi için çok ucuz bi fiyata tabanlık alınabileceğini duymuştum??

düz taban derken yani ayağın altı dümdüz topuk girintisi yok ve çok rahatsız edici bi durum

ben de düz tabanım ve maalesef bunun bir tedaavisi yok.

yani bir takım aparatlar kullanabiliyosun ama sorun şurda, o aparat ayakkabıya uymuyor yani böyle şık ayakkabılara filan..

misal düz tabanlar çok fazla ayakta duramaz ama bilmiyorum sadece bende mi böyle ama illa biraz topuğu olması lazım ayakkabının, spor ayakkabı da bile...

yoksa canım acıyor...

üstüne bir dde taraklı ayak ekle............

fakat ayağındaki şişliklerin sadece düz tabanlıkla mı ilgisi var- hani ondan emin olamadım...

arkadaşlar düz taban olduğumu biliyodum ama şimdiye kadar ayaklarımın şiştiğini hiç farketmemiştimsenağlamaayakkabıdan yana hiç şansım yoksenağlamaspor ayakkabı bile giysem yürüdükçe ayağıma vuruyo:1no2:acaba tabanlık kullanan varmı aranızda ortopediye gitsem bi faydası olurmu:çok üzgünüm:bende raatca süslü baberler yazlık ayakkabılar giymek istiyorum ama yıllardır ayağımı sıkmayan lastikli ayakkabımı kullanıyorum lütfen bi öneriniz varsa sölermisnizbenneyaptımki
cnm bende düz tabanım.eğer rahatsız oluyorsan ayakkabının içine (spor olabilir ancak)silikon tabanlar satılıyor.ben almıştım çok rahat ediyorsun.medikallerde vardır kesin.bende ayaklarımı hiç sevmiyorum düz taban olduğum içn çok kaba duruyor ayak :KK43: ama sıkma canını git kendine güzel güzel sandaletler terlikler al ama öncesinde ayak bakımı yap ya da yaptır kendine pedikür parafinli bakım vs. ben öyle yapacağım yaz geldi insan gıcık oluyor....ama inan bakım yaptırınca çok güzel oluyor...kafana takma cnm :))
edit:süslü ayakkabılar dan da al cnm.bu sene düz taban sanadletler terlikler moda onlardan al :)

sağol canım içimi rahatlattın:dance: peki tabanlığı sadece spor ayakkabı içinmi kullanabiliyosun bide doktormu yazdı yoksa sen kendinmi aldın cvpların için şimdiden sağola.s.

rica ederim cnm.spor ayakkabıyı örnek verdim o tam kapalı olduğu için..yazlık ayakkabıların yanları arkası fln açık olduğundan ya da daha zarif olduğundan sığmıyor içine sııgarsada bu sefer arka kısmını kısa yaptıklarından ayağın yüksekte kalır rahat olmaz ama işte denemek lazım.botlarla spor ayakkabılarınla fln daha ii kullanırsın babete hiç denemedim bilmiyorum işte dediğim gibi denemek lazım...
seni çok iyi anlıyorum bende çok çektim...botlarım hep içe göçerdi...
yok yazmadı önerdi sadece gittik aldık bizde :)

tek düz taban olsa yine iyi bide taraklı ayaklarım gecen bi yerde 41 numara ayakkabı buldum dünyalar benim oldu. dr a gitcem bakalım inş. bi çare bulurum saolasın ecececim

Son düzenleme:
aynen cnm bnmde taraklı parmaklarımdan falan nefret ediorum çok iri duruo:çok üzgünüm: ama ben 37-38 giyniorum numaraytı sorun etme güzelim tüm mankenlerin ayakları 41-42 onlar nası buluo :KK66: bozma moralini tek derdin bu olsun dediğim gibi baökım yapılınca ayak hiç taraklı oluşu fln göze batmıyo :teytey:

canım eczanelerde şimdi ortapedik hatta düz tabanlara özel tabanlıklar var dene derimm...öptüm cnmm

arkadaşlar ben de yeni öğrendim düztaban olduğumu. bakalım silikon tabanlık aldım deniyorum umarım faydalı olur. çok zorluk çekiyorum yürümekte çok ağrılarım oluyor. bir de şimdi üstüne hamilelik eklendi bakalım ne yapacağım.

malesef bende düz tabanım bu yüzden hiç sevmiyorum ayaklarımı cok yayılıo her ayakkabı güzel durmuo uf uf cok cekiyorum su ayakkabı derdindensenağlama

Kızlar ben de doğuştan düz tabanlıymışım. annem küçükken farkettiği için doktora götürmüş ve doktor içinde demir tabanlık bulunan ayakkabılardan önermiş. hatırlıyorum yaz kış 2 tane özel bot şeklinde ayakkabı giyerdim. biri evde biri dışarda. bu ayakkabılar özel yaptırılırdı ve o demir tabanlık taban kısmına yerleştirilirdi. bu sayade ayaklarım düzeldi. yani şimdi tabanlarım çukur. ayakkkabıları rahat giyiyorum. eğer küçükken farkedilseydi bu şekilde iyileşirdi. ama giydiğin ayakkabıların (tabi kapalı olmak zorunda) demir tabanlık yerleştirirsen rahat edersin.yine de ortepedi uzmanına git bence. ezbere tabanlık almayla olmaz. en doğrusunu sana söyler canıma.s.

meraba herkese ben 16 yaşında bi genç kızım ben düztabanım yani esnek düztabanım ben yolda yürürken bile herkesin ayağına bakıyorum güzel babetler sandeletler topulku ayakkabı giyen kızlara bakıyorum ve çok üzülüyorum.gizli gizli ağlıyorum.kafayı yemiş durumdayım.bende ayaklarımı göstere göstere yürümek,güzel yakabılar giymek istiyorum.ayaklarımı zorla kavisli hale getirerek yürüyorum buda beni yoruyor.bide ayaklarımın yanlarındaki destek kemiği fırlamış çok çirkin ayaklarım.napıcam lütfen bi çare önerin tabanlıkta aldımonuda kullanıyorum bunun ameliyatla düzeltilme imkanı warmı lütfenn yardım edin

canım benim bacaklarımda ağrı vardı.doktora gitmiştim(küçükken oldu bu olay) sende taban çökmesi var dedi(düz taban değil ama onun gibi bişey) tabanlık önerdi almadım şimdi bi sorunum yok

nie kimse yardımcı olmuyo,cevap yok kimseden??? bunun ameliyatla düzeltilme imkanı warmı diorumm

nie kimse yardımcı olmuyo,cevap yok kimseden??? bunun ameliyatla düzeltilme imkanı warmı diorumm

Ameliyat ağır vakalarda uygulanıyormuş ama ben araştırdım bu durumda hep tabanlıklar ve özel ayakkabılar öneriliyor içe basma durumu bende de var küçüklükten beri bana da hep ortapedik ayakkabılar alınırdı ben 20 li yaşlarıma kadar hiç sıkıntı çekmedim ama kilo aldıktan sorna yürümek bana da işkence oldu benimde ağrılarım oluyor düz tabanlık ve taban düşüklüğü aynıymış araştırmalarıma göre, tıptaki ismi de "pes planus" muş, özellikle sol ayağımda çok var benimde ve çok ağrıyor yürüdükten sonra, bende tabanlık alıcam çelik deri silikon ucuzu pahalısı bir sürü çeşidi var en iyisi dr tavsiyesi ile almak, bildiğiniz Avrupa yakasında ortapedi servisi olan hastaneler(SSK) var mı?

bendede taban çökmesi var... yeni çıktı banada doktor bikaç ilaç merhem ve tabanlık verdi silikon olanından bakalım geçmezse gel dedi ama bilmiyorum kolay geçen bi hastalık mı*yoksa geçmiyomu pek bilmiyorum ama benim ayaklarımda dışlara doğru basıyo topuklaarım içe doğru basıyo zaten ayakkabılarımda hep aşınmış durumda...umarım en kısa zamanda iyileşiriz...

arkadaşlar ben 2 aydır tabanlık kullanıyorum ilaçlarım bitti.ve şuan eski ayakkabılarımın ve terliklerin nekadar bozuk ve düz olduklarını hissedebiliyorum.ayakklarım kavislenmeye başladı diyebilirim. en azından hissedebiliyorum.bence tabanlık kullanın derim.

X