uc aylik bebeklerimiz neler yapar okuyalim gelisimlerini takip edelim

aysima81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.009
16
42
..İKİ- ÜÇ AYLIK BEBEĞİNİZ NELER YAPABİLİR?

-Başını daha uzun süre dik tutabilir, göğsünden destek alıp kalkmaya çalışabilir.

-Ellerini bacaklarını sallamaya, basmaya çalışabilir.

-Parmaklarını açabilir, ellerini birleştirip ağzına götürebilir ama henüz elini bütün olarak kullanır.
-Gülmeye başlar, tanır. Tek heceli sesler çıkarmaya, cıvıldamalara başlar.

-90-180 derece izleyebilir.
kizlar uc aylik bebekler neler yapabilir diye konu actim burdan takip edelim acaba bizim bebeklerimiz bunlarin hangilerini yapabiliyo.normalmi gelisimleri:hooray:

benim kizisim masallah kahkaha atabiliyor.oturur pozusyana gecmek istiyo.agladiginla oyuncak gosterdigimde susuyor.karninin uzerindeyken gitmeye calisiyor.yanima yatirdigimda bana konusmak istiyor.tabi bu arada beni cirmikliyor.beni surekli takip ediyo.bazen sirf bana gelmek icin agliyo.salya akitiyo biraz.ya sizinkiler

ohh maşşallahhhh benım oglumda donmeye calısıyo kalkmaya calısıyo guluyo etrafında gezınce takıp edıyo yuz ustu durdugunda kafasını pek kaldıramıyo nedendır acaba ?

ohh maşşallahhhh benım oglumda donmeye calısıyo kalkmaya calısıyo guluyo etrafında gezınce takıp edıyo yuz ustu durdugunda kafasını pek kaldıramıyo nedendır acaba ?

bebisin cok seker canim allah bagislasin.canim bol bol karninin ustune yatir kapasini kaldiramiyosa yaninda bulun.hem gazi cikar hem kaslar kuvvetlenir.endiselenme canim.benimkide beni deliriyor biberon verirken biberonu itip itip duruyor agzindan cadi heryer suz icinde kaliyo.bide menderen yilani gibi kipir kipir ay durmuyo bi saniye sag salo gidior kendini ite ite

benim oğlumda 3 aylık olacak 26 sında.kafasını dik tutuyor, cok hareketli kucakta ve anakucagında sürekli el kol hareketleri yapıyor aay lar ,off lar ,agu lar sesli gülmeler odaya girdigimde konuşmama gülerek tepkiler,ses nerden gelirse başını otarafa ceviriyor eger tv acıksa o yöne bakıyor eller ağzına gidiyo küçük sincap misali.bide bugünler de memeyi biberon tutar gibi iki eliyle tutmak istiyo ve tutuyo ama biberon dan cay kesinlikle içmiyo yani biberon sevmiyo illa anne sütü.

Son düzenleme:
merhaba
benimoğlum da 3 aylık oldu bugün çok tatlılar ya bebekler insan doyamıyo onlara benim oğlum da çok güzel gülücük veriyo ses çıkarıyo ve yerinde durmuyo artık yastık bi tarafa kendi bi tarafa ayaklarınıyere vurarak sürükleniyo

bebisin cok seker canim allah bagislasin.canim bol bol karninin ustune yatir kapasini kaldiramiyosa yaninda bulun.hem gazi cikar hem kaslar kuvvetlenir.endiselenme canim.benimkide beni deliriyor biberon verirken biberonu itip itip duruyor agzindan cadi heryer suz icinde kaliyo.bide menderen yilani gibi kipir kipir ay durmuyo bi saniye sag salo gidior kendini ite ite

tesekkur ederım cnm bende bunu kafama takıyorum koyuyorum yuz ustu ama kaldıramıyo ıste neden acaba yaaaa
bu arda senın mınnosada maşşallah

bebişlerimiz gün geçtikçe yeni şeyler öğreniyorlar ve bizde onları izleyip şaşıyoruz.benimkininde sizlerden bi farkı yok.hele elleriyle göğsümü tutuyor ya bitiyorum o anda işte.destekli oturabilirler herhalde değil mi artık?

benimki de aynı kılar donmeye calısıyor yana,agu vs tatli sesler cıkarıo ve guluyor.yasemincim sen de bol bol yuz ustu cevir gitgide alısır kaldırır tatli kafasını bence takma kafana belki biraz zor geliodur benimkide baslarda aglıyordu durmuyordu bile oyle:)

ya ne biliyim çok sorun yapıyorum yuz ustu cevırınce kaldıramıyo kafayı aglıyo bende uzuluyorum

ya ne biliyim çok sorun yapıyorum yuz ustu cevırınce kaldıramıyo kafayı aglıyo bende uzuluyorum

benım kızımda oyle yuzustu yatırınca bıraz ugrasıyor sonra aglıyor ara ara yatırıyorum ben kasları guclensın dıye aglıyınca kaldırıyorum

kizlar benim kizim uc bucuk aylik oldu simdi bazen yanima alinca bana dogru donuyor kendi kendine masallahhhhh.sonra sacimi cekiyo burnuma parmagini sokuyo yoluyo beni..bir hafta oncede kahkaha atti kizlar ben bir haftadir ek mamalara basladim sabahlari bir biberon mulupu mamasi veriyorum oglenleri tavuk corbasi sonra bir beberondagha hazir mama sonra pinic unu veryorum aralarda su birazda meyva puresi

kizlar benim kizim uc bucuk aylik oldu simdi bazen yanima alinca bana dogru donuyor kendi kendine masallahhhhh.sonra sacimi cekiyo burnuma parmagini sokuyo yoluyo beni..bir hafta oncede kahkaha atti kizlar ben bir haftadir ek mamalara basladim sabahlari bir biberon mulupu mamasi veriyorum oglenleri tavuk corbasi sonra bir beberondagha hazir mama sonra pinic unu veryorum aralarda su birazda meyva puresi

günaydın aysima81.
benim oğlumda 4.ayını bitirmek üzere ama ben daha hiç ek gıda vermedim ama yavaş yavaş başlıyım diyorum.sütüm iyi ama azar azar tattırmak gerekiyor.sen ek gıdaya geçerken doktoruna danıştın mı?

canım biraz fazla vermıyormusun ek gıdayı doktorlar en erken tabı eger sutun varsa 4. ay dıyorlar ve baslarkende gunde 3-4 tatlı kasıgı olarak baslayıp yavas yavas arttırmalıyız bırde verdıgımız her farklı besının dısında o gun boyunca farklı bısey vermemelıyız bazı seylere alerjısı olabılırmıs anlıyabılmek ıcın

kizlar oncelikle merhaba guzeller ben kizimi sadece bir ay emzirdim saglik sorunlarim yuzumdenn.ve sonrasinda fazla kilo alamadi biberon mamasini kusuyodu surekli .baktim olmuyo doktora sordum geceyimmi diye tamam dedi simdi gecirdim bir haftadir
sabahlari sekiz gibi bir biberon mamasi
saat 12 oglen yani---sevze puresi
arkasinda 15 gm meyva suyu kendim yaptigim
16 gibi bir biberon hazir biberon mamasi
brei almanyada yasadigim icin adi bu
onu veriyorum uzerindeki olculerle aralarda bir kac kasik su
yatirmadan oncede icebildigi kadar bir biberon sutu daha
en son yatirmadan 15 dakika once rezene cayi sekersiz tabiki
alti ayliga yaklasina kahvaltiyida eklicem icine

kizlar benim kizim haziranin 11 dort aylik olucakkk
masallah simdiden saga sola donuyo
birakiyorum oyuncaklarinin yanina yere bi bakiyorum surune surune girmis sabahlari yanima aliyorum bazen ay bana dogru donuyo sacimi cekiyo cirmaliyo beni..benim kizim cok cadi olucak teyzeler bu arada oyuncaklari gorunce heyacanlaniyo.ve tutabiliyo kisa sure

---DÖRT AYLIK BEBEĞİNİZ NELER YAPABİLİR?
-Etrafıyla ilgilenmeye başlar, yatmak değil oturmak ya da dolaştırılmak ister. Biraz destekle 1-2 dakika oturabilir.
-Karnının üstüne yattığında elleriyle itip minik push-up’lar yapar, hatta bir tarafa dönebilir.
-Uzanıp cisimleri iki eliyle kavrar, biraz inceleyip sonra ağzına götürür. Salyası bollaşır.
-Kendi kendine oynayabilir.
-Tek heceler 4-5 aylarda çıkmaya başlayabilir, ancak anlamlı değildir.
-Çığlık atmayı dener.
-Bebeğinizin kişiliği belirginleşmeye başlar. Size tüm yüzü ve vücuduyla yanıt vermesi yakındır.

kizlar oncelikle merhaba guzeller ben kizimi sadece bir ay emzirdim saglik sorunlarim yuzumdenn.ve sonrasinda fazla kilo alamadi biberon mamasini kusuyodu surekli .baktim olmuyo doktora sordum geceyimmi diye tamam dedi simdi gecirdim bir haftadir
sabahlari sekiz gibi bir biberon mamasi
saat 12 oglen yani---sevze puresi
arkasinda 15 gm meyva suyu kendim yaptigim
16 gibi bir biberon hazir biberon mamasi
brei almanyada yasadigim icin adi bu
onu veriyorum uzerindeki olculerle aralarda bir kac kasik su
yatirmadan oncede icebildigi kadar bir biberon sutu daha
en son yatirmadan 15 dakika once rezene cayi sekersiz tabiki
alti ayliga yaklasina kahvaltiyida eklicem icine

pardon canım ben emziriyorsun sanıyordum ,doktorun dedıyse tebıkı ver bızde ınsallah mayısın 20 sınde 4. ayımız bıtıcek azar azar meyve sularını tadıcaz bakalım begenıcekmı benım kuzum

X