gebelikte şiddetli mide ağrısı

kızlar 13 haftalık hamileyim 1 haftadır dayanılmaz bir mide ağrısı çekiyorum kullanmadığım ilaç kalmadım tüm doktorlarım çaresiz kalmış çünkü verebilecekleri bütün ilaçları verdiler lütfen yardım edin ağrımın biraz durması için fikir verin çok kötüyüm şimdiden destekleriniz için tşk ederim

aynısını bende yaşıyorum hatta bi kan hapı içmek zorundayım onu içince iyice kötü oluyorum çekiyorum yapıcak bişey yok benim hamilelikten öncede midem çok hassazdı.

29+0 günlük hamileyim vr bu sabah itibariyle mide ağrısı ile uyandım dedim heralde acıktım diye. Kahvaltı ettim üzerine aşure bile yedim fakat daha sonra çok çok şiddetli geldi ağrı. Kıvranıyorum hala.. Biri cevap yazsın lütfen nedir bu nasıl geçer? Süt içtim falan ama :KK50:
karnımın üst kısmı ağrì içinde duramıyorumm:KK43:

Mide bulantısı da varsa nane limon iyi geliyo gerçektenn bende de var şuanda :KK43:(

Mide bulantısı da varsa nane limon iyi geliyo gerçektenn bende de var şuanda :KK43:(

Yaa sabahtan beri cekiyorum bu agriyi:KK43:
simdi de var hala.. Hatta karnimin alt kisimlarina kadar bile yayildi. Korkuyorum erken dogum sancisi da acaba ben mi mide agrisi saniyorum diye:KK50:
ama midem agriyo anliyorum yani.
Neden boyle oldu birden.. Nane iyi degil diyolar kasilma baslatiyomus. İcsem mi kiZ..
Off acilar icinde kaldim sabahtan beri :KK43:

Ben her midem ağrıdığında nane limon yaptım hiçbir zararını görmedim bir bardak içebilirsin bu derece acı çekmene gerek yok bir dene geçmezse doktora danışırsın zaten ama önemli olduğunu sanmıyorum..

çok erken başlamış miğde ağrın canım, genelde 23. haftadan sonra başlar. Benimde oldu bir ay kadar sürdü. yapabilecek bişi yok. yemeğini tek bir seferde yememeye çalış. porsiyonlarnı azalt. birde dik dur, kambur durursan miğden iyice sıkışır. Otururken falan yastık koy sırtın dik dursun. daha dur gözünü korkutmak gibi olmasın bi süre sonrada uykusuzluk başlıcak, o daha beter.

benimde hamileliğimin ilk aylarında midemden şikayetim vardı ama sürekli ekşime ve yanma oluyordu sonra geçti. Şimdi 27+3 günlük oldum ve bir kaç gündür midemin içinde yara varmış gibi şiddetli ağrılar başladı öksürmek bile eziyet gibi hatta derin nefes alınca bile kaburgalarım ağrıyor. İnanın ne yapacağımı şaşırdım gece uykudan ağrıyla uyanıyorum. Birde daha şimdiden uyku problemi başladı. Geceleri sık sık uyuyorum gündüzleri de uyku ihtiyacı oluyo hep normal mi?
:KK43::KK43:

tam mide bulantılarım azalma durumuna geldi galiba kurtuldum derken mide yanması ve ağrısı zor ve acı bi durum .
ayva rahatlatır dediler iki üç gündür ayva yiyorum işe yarıyor mu kısmen evet ama geçirmiyor :KK43:

3 aylık hamile yim 1 aydır mide ağrısı mide yanması ekşime şikayetleri çekiyorum. Hayatımda reflü nedir bilmeyen ben şimdi ağzıma gelem ekşi sulara şaşıyorum. Rahmin büyümesi sonucu mideye basınç yapmasıyla bu şikayetler ortaya çıkıyormuş ve maalesef doğuma kadar belkide daha çok artarak devam edicekmil. Hiç birşeyin tadını alamıyorum midem hep sert en ufak bşyde gaz ve şişkinlk oluşuyor Allah yardmcmx olsun zor bir durum. Gaviskon içiyorum arada iyi geliyor hamilelikte kullanılblrmş gaviskon doktoruma sordum biraz olsun rahatlamk için içeblrsiniz.

31 Haftalık hamıleyım ve ara ara mide spazmları gecırıyorum. midemden giren agrıyı sırtımda hissediyorum. dayanılacak gibi değil. süt, nane limon denemediğim şey kalmadı doktoruma sordugumda o da yapacak birşey olmadıgını söylüyor.

31 Haftalık hamıleyım ve ara ara mide spazmları gecırıyorum. midemden giren agrıyı sırtımda hissediyorum. dayanılacak gibi değil. süt, nane limon denemediğim şey kalmadı doktoruma sordugumda o da yapacak birşey olmadıgını söylüyor.

Canım ya.. Çok geçmiş olsun... Ben de gebeliğimde şiddetli ağrıyla iki kere acile gittim o kadar şiddetliydi ki nefes almakta güçlük çekiyordum sırtıma çok vuruyordu çünkü.. Hep mide sandılar ama doğumdan 5 gün sonra yine aynı acile gittim meğersem safradaymış sorun anlamamışlar... Ve sezaryen olduğum için 20-25 gün hastanelerde süründüm ameliyat da edemediler oğlumla ben kırkımızı böyle yaşadık sonra ameliyat oldum... Yani dikkatli dinle kendini... Benim hep sağ tarafımdan ağrı vururdu midem sanırdım sağdaki ağrı saframdanmış mide hafif solda ya... Allah şifa versin cnaım

Canım ya.. Çok geçmiş olsun... Ben de gebeliğimde şiddetli ağrıyla iki kere acile gittim o kadar şiddetliydi ki nefes almakta güçlük çekiyordum sırtıma çok vuruyordu çünkü.. Hep mide sandılar ama doğumdan 5 gün sonra yine aynı acile gittim meğersem safradaymış sorun anlamamışlar... Ve sezaryen olduğum için 20-25 gün hastanelerde süründüm ameliyat da edemediler oğlumla ben kırkımızı böyle yaşadık sonra ameliyat oldum... Yani dikkatli dinle kendini... Benim hep sağ tarafımdan ağrı vururdu midem sanırdım sağdaki ağrı saframdanmış mide hafif solda ya... Allah şifa versin cnaım

tesekkür ederim çok.. benim de sağ tarafımda daha cok hissdilıyor. peki safrada oldugunu nasıl bir tetkıkle anladılar ? ultrasonla mı?
ürolojıye gittim baska bir sorun için o da sağ böbrekte biraz büyüme var dedi. herkes farklı birşey söyluyor,

tesekkür ederim çok.. benim de sağ tarafımda daha cok hissdilıyor. peki safrada oldugunu nasıl bir tetkıkle anladılar ? ultrasonla mı?
ürolojıye gittim baska bir sorun için o da sağ böbrekte biraz büyüme var dedi. herkes farklı birşey söyluyor,

İlk acile gittiğimde ben mide sandığım için midemden sırtıma vuruyor demiştim.. Kan idrar tahlili yaptılar dedi böbrekte bi sorun olabilir baktır dedi ben pek önemsemedim... Ama 8 aylıkken tekrar o ağrı nöbeti tuttu nefes alamıyordum gittim kendi doktoruma bu sefer o da mide ilacı verdi iyi ki içmemişim gebeyim diye içmemiştim... DOğumdan sonra 5. gün aynı ağrı nöbeti olunca yine kendi hastaneme acile gittim ordaki acildeki doktor Allah razı olsun yattım neresi ağrıyor tam olarak dedi sağ kaburganın hemen bittiği yer varya oraya kuvvetlice bastırdı ben bağırdım mideyle alakası yok safranda sıkıntı var dedi direk sonra ultrasona gönderdi gerçekten safram iltihaplaşmış çamurlaşmış içinde taş vs.. Ağrı kesici serum fayda etmiyor öldüm öldüm dirilmiştim o 20-25 gün yalvardım ameliyat edin diye ağlamaktan gözlerim balın gibiydi oğlumu özlüyordum daha doyamadan hastanelerde... Tabi dikişlerin patlar dediler hemen yapmadılar sonunda ameliyata güle oynaya gittim sonunda bitecek diye... Rabbim esirgesin canım seni..

ah
İlk acile gittiğimde ben mide sandığım için midemden sırtıma vuruyor demiştim.. Kan idrar tahlili yaptılar dedi böbrekte bi sorun olabilir baktır dedi ben pek önemsemedim... Ama 8 aylıkken tekrar o ağrı nöbeti tuttu nefes alamıyordum gittim kendi doktoruma bu sefer o da mide ilacı verdi iyi ki içmemişim gebeyim diye içmemiştim... DOğumdan sonra 5. gün aynı ağrı nöbeti olunca yine kendi hastaneme acile gittim ordaki acildeki doktor Allah razı olsun yattım neresi ağrıyor tam olarak dedi sağ kaburganın hemen bittiği yer varya oraya kuvvetlice bastırdı ben bağırdım mideyle alakası yok safranda sıkıntı var dedi direk sonra ultrasona gönderdi gerçekten safram iltihaplaşmış çamurlaşmış içinde taş vs.. Ağrı kesici serum fayda etmiyor öldüm öldüm dirilmiştim o 20-25 gün yalvardım ameliyat edin diye ağlamaktan gözlerim balın gibiydi oğlumu özlüyordum daha doyamadan hastanelerde... Tabi dikişlerin patlar dediler hemen yapmadılar sonunda ameliyata güle oynaya gittim sonunda bitecek diye... Rabbim esirgesin canım seni..
ah canım benim ya ne kadar çok ağrı çekmişsin geçmiş ama çok şükür.
her defasında dua ediyorum tekrar ağrı olması diye, hamıle de olunca çok anlamıyor doktorlar zaten her tarafın ağrılı oluyor diye.

cevabın için tesekkürler. en azından bu ihitmali de düşüneceğim artık.

ah

ah canım benim ya ne kadar çok ağrı çekmişsin geçmiş ama çok şükür.
her defasında dua ediyorum tekrar ağrı olması diye, hamıle de olunca çok anlamıyor doktorlar zaten her tarafın ağrılı oluyor diye.

cevabın için tesekkürler. en azından bu ihitmali de düşüneceğim artık.

İnşallah sağlıkla hayırla doğurursun canım.. Benim aklımın ucuna gelmezdi safra... Allah korusun her türlü olumsuzluklardan hastalıktan.. Dikkat et kendine..

Kızlar benim bebeğim daha com küçük ama migdem cok ama çok agriyo okuduklarima gore çok erken bu agrilarimin olması 6+6 gunluguz sizce başka bi sorun mu var bu haftada bu kadar ağrı olur mu

7 hafta 3 günlük hamileyim kızlar ama birhaftadir nerdeyse mide agrimdan duramiyorum hiç bişey yiyemiyorum nasıl dayanicam napicam bilmiyorum tek basimayim yardimci olan kimse de yok

Arkadaslar 6 hftlik hamilym 4 hftada ikiz oldugunu ogrendim suan migdem cildiriyor sanki migdemi deliyolar lutfn yardimci olun ne gecirir migdemi acile gtsek rahtlrmiyim
Ltfen bi yardmci olun

kızlar 13 haftalık hamileyim 1 haftadır dayanılmaz bir mide ağrısı çekiyorum kullanmadığım ilaç kalmadım tüm doktorlarım çaresiz kalmış çünkü verebilecekleri bütün ilaçları verdiler lütfen yardım edin ağrımın biraz durması için fikir verin çok kötüyüm şimdiden destekleriniz için tşk ederim
Degastrol adlı ilacı kullandınız mı bana iyi gelmişti

Balli sut ictim. hafif sicak. kaynatmadim tam. kutu sut. biraz hafifletti. 2-3 gecedir midem agriyor geceleri. cok bos kaldigi icin diye dusunuyordum. dun gece su icince gecmisti. bu gece gecmedi. ben de sut pisirdim.

Merhaba , bnde 11 haftalık gebeyim birşeyler yemekten korkuyorum artık mide ağrısından doktorum gebelikten normal diyor ilaçta vermiyor

X