gebelikte şiddetli mide ağrısı

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar 13 haftalık hamileyim 1 haftadır dayanılmaz bir mide ağrısı çekiyorum kullanmadığım ilaç kalmadım tüm doktorlarım çaresiz kalmış çünkü verebilecekleri bütün ilaçları verdiler lütfen yardım edin ağrımın biraz durması için fikir verin çok kötüyüm şimdiden destekleriniz için tşk ederim

ayyyy.. çok geçmiş olsun ya.... vallahi ne yapılır bilemicem ama bitkisel bişiler denedin mi?

ayni seyi bende yasadim ve dr um ilac veremedi , bende annemin tavsiyesi uzerine surekli taze nane ve limon u kaynatarak yaptigim cayi ictim suan iyiyim arkadasim bence sende dene ve yagli yiyeceklerden , gaz yapabilcek yiyeceklerden uzak dur canim gecmis olsun

val;la canim bende cektim o sorunu ve bana surup verdiler faydasi oldu ve geceleri bence sen ilik sut ic faydasi bana baya olmustu

kızlar bu mida ağrısını hangi ayda çektiniz ilk ayda oluyomu böyle şikayetler bende on gnü önce aşırı ağrı çektim ve ilaç kullandım geçti şimdilik

arkadaşlar bende 9 hatfalık hamileyim benimde midem acayip ağrılar oluyo ve azıcık bi yemek yesem karnım hemen şişiyoo çok rahatsız oluyorum

çok erken başlamış miğde ağrın canım, genelde 23. haftadan sonra başlar. Benimde oldu bir ay kadar sürdü. yapabilecek bişi yok. yemeğini tek bir seferde yememeye çalış. porsiyonlarnı azalt. birde dik dur, kambur durursan miğden iyice sıkışır. Otururken falan yastık koy sırtın dik dursun. daha dur gözünü korkutmak gibi olmasın bi süre sonrada uykusuzluk başlıcak, o daha beter.

canim cok fazla nane cayi icmek rahim kasilmasina yol acar, dikkatli olalim yazdigimiz yorumlarda mazallah...

ilk üç ay o mide ağrıları yüzünden saçımı başımı yolduğumu bilirim..geceleri ağlaya ağlaya uyurdum..mide ağrısı kadar kötü birşey yok..24 saat kesintisiz midesi ağırır mı bir insanın..ama gaviscondan başka bişey vermiyor doktorlar..hiç işe yaramadı bende..mecbur katlandım..13. haftadan itibaren yavaş yavaş azaldı,16. haftadayım,nerdeyse hiç kalmadı..allah birdaha yaşatmasın..'al canımı da kurtulayım' dediğim çok olmuştur..allah affetsin tabii..çocuğuma da uzun ömür versin,ama dayanılacak birşey değil..

15 hafta 2günlük hamileyim bugün uyandıktan sonra miğde ağrısı başladı ne yapılabilir =( olabilir diye okudum birçok bayanda ama nasıl geçer bu :KK43:(

Ağrı Geçirme Duası
Bir yeriniz ağırırsa elinizi oraya koyup 7 defa şu duayı okuyun:
Euzu Bi İzzetillahi Ve Kudretihi Ala Külli Şeyin Min Şerri Ma Ecir
Allah'ın izzetine ve herşeye kadir olması sıfatına şu hissetiğim ağrımı geçirme sıfatına sığınırım.
YaRabbi Sen izzet ve celal sahibisin şu acımı geçir. (hadis-i şerif)

baş yastığınızı yükseltin
yemekten hemen sonra yatmayın
doktor tavsiyesi üzerine mide ilacı kullanın veya şurubu
ama doğuma kadar bu durum sürecek onu da bilin

bende 24 haftalık gebeyim midem çok ağrıyor , ilaç falan kullandfım ama nafile...

24 haftalık gebyim çok midem ağrıyo neler yapabilirim, ilaç kullandım ama nafile..

Demir hapı kullanıyorsan o çok kötü mide ağrısı yapıyor. Ben bu sebepten dolayı ilacı içme saatlerimi değiştirdim. Gece yatmadan önce içiyorum.

demir hapını hergün almıyorum midemi ağrıtmasın diye ama bu ağrı beni yemek yemekten bile soğutuyor..

aynı ağrıyı ben de yaşıyorum. idemiüşütmüşüm gibi bir ağrı.. ne yapabilirim bilmiyorum..

Kizlar, kendi denediyim, bana gore en etkili yöntem SICAK süt içmektir. Yagliligi 0,5-1,5 % olsun ama.
Tecrübeyle sabit!

Son düzenleme:
Bende 20 haftalık hamileyim ve bir haftadır midem çok agrıyor ve dayanamıyorum bu agrıya ve bir çaresi varmı onuda bilmiyorum allahım yardım etsin hepimize...

X