Maske Tarifleri Yourt ve Karbonat maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
yoğurt güzel deee karbonatlı maske yapmıştım ben de daha önce küçük deliklerimi büyütmüştü yüzümdeki !! belki benim cildime özgü öyle olmuştur ama bence aklınızda bulunsun :KK31:

valla bende sürekli bişeyler denemekten bıktım açıkçası şuan limon sürüyorum hergün haftada 2 günde sirke sürüyorum azıcııl daha bakim azalırsa devam edicm olmadı doktora gidip bi ilaç isteyeceğim ama gerek kalmaz umarım :KK23:

cnm yuzununde akne sorunun sıyah nokta sorunun cok degılse gıtme sakın verılen ılaclar daha kotu yapabılır gerek yok yanı oyleyse eger
bende ıste arada yapyıorum dedııgm gıbı temızlık ıcın ıyı oluyo am asu ara garnıer 3 in 1 dusunuyorum bu konuda bı fıkrın varmı ???

cnm yuzununde akne sorunun sıyah nokta sorunun cok degılse gıtme sakın verılen ılaclar daha kotu yapabılır gerek yok yanı oyleyse eger
bende ıste arada yapyıorum dedııgm gıbı temızlık ıcın ıyı oluyo am asu ara garnıer 3 in 1 dusunuyorum bu konuda bı fıkrın varmı ???

ben çillerimle uğraşıyorum malesef..siyah nokta felan değil yani,ama şimdi doktorlarda kötü yapan bi ilaç vericekse napıcaz biz ? :KK14:

Ilk denediğimde kuruduktan sonra ovuşturarak çıkarmıştım aynaya baktığım da çok etkisini göremedim kalanlarda ziyan olmasın diye yüzüme sürüp yattım üstelik kızarma riskini göze alarak:9 sabah kalktığımda çok şaşırdım siyah noktalar belirgin gözükmüyordu :)

kızlar ben bundan bir ay kadar önce dermatoloğa gittim, clindoxyl jel önerdi bana. alkolle sabah akşam yüzümü temizliyordum. gece de clindoxyl'i sürüp yatıyordum, sabaha da yıkıyordum onu. hafif hafif soyan ve kızartan bir ilaç. ama bu tip ilaçlarda normalmiş bu her neyse... 12-13 gün olmuştu tedaviye başlayalı, aynaya baktığımda yüzümün bu kez çok kızardığını görüp panik oldum biraz. sonra koştum pudra sürdüm bildiğimiz bebek pudrası. ilacı da bırakmaya karar verdim ve bıraktım kötü olduğunu düşünerek. iki gün arka arkaya pudra sürdüm kızarıklık tamamen geçti. ve kızarıklık geçince gördüm ki o 12-13 günlük süre içinde clindoxyl inanılmaz faydalı olmuş, akne problemim(çok fazla yoktu) bitmiş, lekelerim de çok göze batmayacak kadar hafiflemişti. tamamen geçmemişti ama tabir-i caizse böyle nur gelmiş yüzüme =) çok sevindim artık fondöten değil pudra sürer çıkarım falan dedim. ardından birkaç gün gülsuyu pudrayı hafif macun kıvamına getirerek geceleri sürdüm, kuruyunca yıkayıp tekrar gülsuyu sürüp yattım ve iyice güzel oldu suratım çok mutlu oldum. sonra daha da güzel olsun diye (ki çok güzel olmuştu ama insanoğlu doyumsuz işte) bu yoğurt-karbonat-limon olayını yaptım yüzüme sürdüm, karbonat çok azdı hemde. ve 5 dakika bile durmadı yüzümde gittim yıkadım. hemen aynaya gittim sonuç çok kötüydü, yüzümde kızarıklıklar vardı. tabii herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir, benim cildim hassas ve cildi hassas olanlara önermiyorum ben kesinlikle.
ertesi gün uyandığımda lekeler belirginleşmişti, birkaç sivilce çıktı ve gözenekler tekrar büyümüştü. inanılmaz moralim bozuldu tabi, inanın günlerdir üzgünüm ve takıntı haline getirdim şimdi çok kızıyorum kendime keşke yapmasaymışım diyorum ama oldu bir kere... şimdi o lekeleri tekrar yok etmeye çalışıyorum işte ilaç araştırıp duruyorum, bir ilaç bulup geçirene kadar da huzursuz olucam sanıyorum ki. yani bilginiz olsun, cildiniz hassassa falan, ya da değilse bile 2 kere düşünün derim ben. ben yandım siz yanmayın, eminim aynı soruna iyi gelen daha birçok yöntem vardır. bu umarım birçoğunuza ulaşır ve faydam dokunmuş olur. ha dünyanın sonu mu elbette değil, çok küçük bir sorun dert değil her şeyin çaresi var ama niye moralimiz bozulsun ki? ve niye böyle bişey yaşamama ihtimali varken yaşayalım ki? sonuçta cilt bu, hepimiz güzel görünsün isteriz.

3-4 gun once ben de bi blogta okudum karbonat-yogurt maskesini. Renk tonunu vs duzenliyormus. Yapayim dedim, evde bulunan malzeme sonucta. Her neyse yaptim, artani da kardesim surdu. Bendeki sonuc; 2 dakika icinde yuzum cok fena sekilde yanmaya basladi. Derken kardesim `abla yuzun kizardi` dedi. Ama onda hicbir sey yoktu. Neyse aynada bi baktim kizamik olmus gibiyim buyuk buyuk kirmiziliklar var :/ Hemen yikadim buz gezdirdim sonra hafifledi. 2 gunde zor gecirdim buz sure sure :18: Her duydugumuzu suruyoruz sonra basimiza is aciyoruz :KK14:

Bu maskeyi ben de bir kere denemiştim, tarifteki kadar çok beklememe bile gerek kalmadı, yaklaşık 1 dk sonra cildimde hafif yanma ve batmalar hissettim, hemen yıkadım. inanılmaz tahriş etmişti 1 2 dakikada bile.. (cilt tipim karma) herkese uygun bir tarif değil kesinlikle..

Bal ve yumurta ile yapılan şöyle bir maske tarifi var

Son düzenleyen: Moderatör:
ben bu maskeyi yaklaşık 1 aydır deniyorum ama düzensiz deniyorum bazen haftada 1 bazense 3-4 günde bir yapıyorum bu birazda sitelerde farklı yazılmasıyla alakalı. 3-4 ayda daha gözle görülür bir sonuç alınacağını düşünüyorum . genel olarak çok iyi bir maske yaptıktan hemen sonra bile kızarıklık ve lekelerde azalma oluyor. bir tatlı kaşığı yoğurt alırsanız ve bir tatlı kaşığından biraz daha az kabartma tozu kullanıyorum karbonatta oluyor. çok fazla yapmaya gerek yok çay kaşığı bile yapsanız yeri var zaten kabartma tozuyla etkileşime girip kabarıyor fazlasıyla kalıyor maske. unutmayın lekeler kolay geçmiyor 3-4 ay kullanıldığında (lekeye göre değişiyor daha az veya uzun da olabilir) etkili bir sonuç alacağınızdan eminim allah yardımcımız olsun :)

ya ben bu maskeyi yaptım gerçekten etkileri güzel

ama tek tük sivilce çıkarttı birde yanağımda 1 tane büyük çıktı..

bu iyi bişeymi kötü bişey mi:26:

ona rağmen suratı pırıl pırıl yapmıştı

Son düzenleme:
cildiniz hassas veya kuruysa içine biraz zeytin yağı badem yağı gibi herhangi bi cilt bakım yağı koyun yanma kızarma olayı baya azalır hemde cildiniz beslenir :)

bu tarif ile pirinç unlu tarifi yapsam..haftada2 kere birini 2 kere birini uygulasam nasıl olur acaba ? var mı böyle değişik maskeleri aynı hafta içinde uygulayanlar

X