Maske Tarifleri Yourt ve Karbonat maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

minikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
1.088
16
merhaba arkadaşlar.yüzdeki lekeler için yoğurt ve karbonatla yapılan bir maskeyi sizlerle paylaşmıştım.suna dumankayanın tarifiydi.ama fatto arkadaşımız yüzünün yandığını söylemiş.çok üzüldüm.bu yüzden lütfen önerilen bakımları önce cildinizin uygun bir yerinde deneyip sonuca bakın lütfen.senağlama bir yemek kaşığı yoğurda çay kaşığının ucuyla karbonat konuluyor.ama her cilt için oran aynı değil.

Son düzenleme:
bende yapmistim bi kere bu maskeyi 5 dk durdu yuzumde sonucunu hatirlamiorum ama 1 kere yaptim die bisey olmamisti heralde hic yanma flnda olmadi ve benim cildim cok hassastir

zaten karbonat yakar.bence yağlı ciltelere uygulanmalı. karma ve kuru ciltler kullanmamalı.
zarar verebilir.
bende denedim haftada 2 3 gün oldugu icin yarın yine yapıcam.cildim aşırı yağlı benm cildimi bile kupkuru yaptı yıkadıktan sonra..

benim cildimde kuru bende yapmıştım hiçbirşey olmadı sanırım arkadaşın cildi çok hassastı ya da fazlaya kaçtı...
her tarif her cilde uymuyor işte...

benim cildim karma tipinde...
bende merak ettim ama tam ölçü nedir,bu maskeyi uygulayanlar rica etsem tekrar ölçüleri verebilirler mi?

merhabalar.. ben bu tarifi 1 yıl önce uyguladım. benim cildim kuru ve hassas ama hayatımda çektiğim en büyük yanma olsa gerek.. kuru ve hassas ciltler asla kullanmasın diyorum..

benım cıldımde karma bu maskeyı yaptım ama yanma felan olmadı.üstelık hosumada gıttı.. .minikız paylasımın icin sagol...

Bu maskenin karbonat tozu ile olanını denemiştim. Yaram kabardı ve şişti. İnanın çok kötü oldum. İki gün okula falan gitmedim. SOnra iltihaplu yara oldu. Gözlerim şişti. 4 Gün inmedi :KK43:

Karbonatlı olanı da denemedim. Açıkcası çok korkuyorum... :1shok::çok üzgünüm::a015:

ben ayrıntılı olarak yazıyım
* bir kaba 1tatlı kaşıgı yoğurdu koyun.
*çay kaşınıgının çeyregi kadar yani tuz serpermiş gbi çok az karbonat
karışımı 2 dakka boyunca iyice karıştırın
1 tatlı kaşıgı yogurt az diyeceksiniz neden; karbonat eklediginizde zaten yogurt kabarıcak ve tüm yüzünüze yeticek..
eger tamamen böyle yaparsanız sonucu alırsınız ama fazla koyarsanız cildinizi yakar arkadaşlar

evet evet benim de yandı ama maske çok güzel ditye sonra bir daha yaptım , 2.sinde yanmadı, bende sanırım ilk yapışımda karbonatı abartmışım, yoğrdun zaten bir zararı yok, karbonatı az koyunca birşey olmuyor

demekki cildiniz hassas ise karbonat oranını azaltıyoruuuuz.paylaşımınız için teşekkürler kızlar

ben ayrıntılı olarak yazıyım
* bir kaba 1tatlı kaşıgı yoğurdu koyun.
*çay kaşınıgının çeyregi kadar yani tuz serpermiş gbi çok az karbonat
karışımı 2 dakka boyunca iyice karıştırın
1 tatlı kaşıgı yogurt az diyeceksiniz neden; karbonat eklediginizde zaten yogurt kabarıcak ve tüm yüzünüze yeticek..
eger tamamen böyle yaparsanız sonucu alırsınız ama fazla koyarsanız cildinizi yakar arkadaşlar

ne kadar kalacak ciltte,çıkarırken suyla duruluyacaz mı yoksa ovalayarak mı çıkacak?bide kaç günde bir yapmalıyım?ayyy ne çok sordum:eek:

ben bu maskeyi akşam yine yaptım. her hafta yaparım. en sevdiğim maske. kendimi iyi hissediyorum. ama karbonat yerine kabartma tozu koyuyorum. 5 dk kalması yeterli

yaa bu koltukaltı içinde uygulanıyordu dimi? Ben bi kere yapmıştım sanki daha da kararmıştı...Acaba koltukaltına uygulayıpta memnun kalan var mı?

yaa bu koltukaltı içinde uygulanıyordu dimi? Ben bi kere yapmıştım sanki daha da kararmıştı...Acaba koltukaltına uygulayıpta memnun kalan var mı?

ben dudak üstüne uyguladım memnun kaldım.şimdi koltukaltıma deniyorum dün ilk defa yaptım gelişmeleri paylaşırım.ha bu arada lekelenmelerin sebepleri:ağdanın fazla sıcak olması,ağda sonrası veya parfüm deodorant sürdükten sonra güneşe maruz kalma vb bilginize

Son düzenleme:
dudak üstü bayağı açıldı ama koltukaltımda değişiklik olmadı bende vazgeçtim.dudağımın üstü düzelsin yeter

benim cildim yağlı .bunu denemek istiyorum.zor bişeyde değil üstelik.acaba doğum lekelerinede faydası gelirmi deneyenler varmı

X