Maske Tarifleri Yourt ve Karbonat maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Yaf ben okuma özürlüyüm sanırım kaydirigubbakcemile3
nasıl okuduysam sen git karbonat yerine kabartma tozu koy sırnaşık şey sırnaşık şey
İyi ki de yüzüme bişey yapmadı :roflol:

Yanliz degilsin. Bende kabartma tozu ilave etmisim. :lepi:

merhaba bende alternatif 1 maske vereyim. 2 çilek varsa 1 yemek kaşığı kaymak yoksa yoğurt ve de 1 tatlı kaşığı bal.ister ezin ister blenderdan geçirin ama çok sıvı olmasın.sonra da eski 1 traş ya da pudra fırçasıyla sürebilirsiniz

ay ben bu tarifi yerim mandalings:teytey: yha bu karbonatli yogurt sivilce izleri icinde iyi geliyomu yoksa sadece sivilceler icinmi ben bi duydum 1 tatli kasigi karbonata 1 yemek kasigi limon sivilce izlerine cok iyi geliomus ama bunuda yagli ciltlere uygulamak lazimmis ben 3 gun uyguladim bise fark etmedim yogurtlu karbonatida bugun denedim ama bnm cildim kuru fasla kuru deil galiba normal bnm cildim anlamadim :dance:azcik yanma oldu 10 dk durdurdum ztn bida yaparmiyim bilmiyorum kuru ciltlere iyi deilmis yha

merhaba bende alternatif 1 maske vereyim. 2 çilek varsa 1 yemek kaşığı kaymak yoksa yoğurt ve de 1 tatlı kaşığı bal.ister ezin ister blenderdan geçirin ama çok sıvı olmasın.sonra da eski 1 traş ya da pudra fırçasıyla sürebilirsiniz

tarifin cilde ne yararı var onuda yasarmısn güselimma.s

Ben tv de suna dumankayadan duymuştum 1 tatlı kaşığı yoğurda 1 çay kaşığı karbonat eklenip yüze sürülüyor ve 1 saat bekleniyor diye.Bende öyle yapıyorum sonra ovuşturarak çıkarıp yüzünüzü yıkıyorsunuz haftada bir kere olucak.Yalnız açık yara sivilce falan varsa onları fena yakıyor.Onlara değdirmiyorum.Lekeler için pek anlayamadım faydasını ama siyah noktalar gitti pırıl pırıl oldu.Hatta şuan hazırladım yapıcam şimdi.Bu arada benim cildim yağlı.ınşallah sizde faydasını görürsünüz.

Ben tv de suna dumankayadan duymuştum 1 tatlı kaşığı yoğurda 1 çay kaşığı karbonat eklenip yüze sürülüyor ve 1 saat bekleniyor diye.Bende öyle yapıyorum sonra ovuşturarak çıkarıp yüzünüzü yıkıyorsunuz haftada bir kere olucak.Yalnız açık yara sivilce falan varsa onları fena yakıyor.Onlara değdirmiyorum.Lekeler için pek anlayamadım faydasını ama siyah noktalar gitti pırıl pırıl oldu.Hatta şuan hazırladım yapıcam şimdi.Bu arada benim cildim yağlı.İnşallah sizde faydasını görürsünüz.

effet supfferr bi karışım kaydirigubbakcemile5 benim cildim temiz dir :ecrin_bebek::nazar:
fakat son zamanlar bıyık bölgem hafif kararmıştı :1shok:
ve çene bölgemdede birass sivilce vardı kafamçokkarıştı
ve özellikle sivicelerin üzerinede sürdüm kurudular
mucize karışım yüzümü porselen misali daha pürzsüz yaptı :lepi: :enbuyukkk:

arkadaşlar ben yoğur karbonat karışımını yüzüme sürdüm oturdum pc nin başına. allahtan okumuşum yoksa yanacakmışım resmen.5 dkk olmuştu maskeyi uıygulayalı burada yazılanları okuyunca şok oldun hemen yıkadım yüzümü.yüüzm çok kızardı geçer inşallah .ama 5 dkk bile yetti parladı cildim .ben yoğurt ve kabartma tozunu kullanıyordum. karbonatı biraz fazla kaçırdım sanırım...
eeeeee her şeyi yüzüne sürersen böyle olur .allahtan okudumda yıkadım yoksa mahvolmuştum.mafoldumben 2 gün sonra hala kızının düğünü var. rezil olurdum valla o suratla.verilecek sadakam varmış valla...mafoldumben

bunu bende denemiştim.
Habertürk gazetesinde suna dumankayanın cilt bakımı adlı dergisinde okumuştum 5,6 kez yaptım ve gerçekten gözle görülecek değişimler farkettim yüzümde.
çok fazla çillerim vardı ve çillerim şuan biraz daha azalmış boyutta.

ben denemiştim kıötü bişe olmadı bende.
ama azbişe yüzünüzün yandığını hissediuorsnuz.

güneş lekeleri için değil mi bu maske?
peki sadece lekeli kısımlara mı yoksa yüzünüzün tamamına mı sürüyorsunuz?

kabartma tozuyla karbonat aynı şey mi?ben kabartma tozuyla ilk kez bu gün denedim iyi ya da kötü bir etkisi olmadı devam etmeyi düşünüyorum.ne kdar sıklıkla yapmalıyım ve yüzümde ne kadar bekletmeliyim?eğer karbonatla kabartma tozu farklı şeylerse gidip karbonat alıcam lütfen cevap yazın şimdiden teşekkür ederim

kabartma tozuyla karbonat aynı şey mi?ben kabartma tozuyla ilk kez bu gün denedim iyi ya da kötü bir etkisi olmadı devam etmeyi düşünüyorum.ne kdar sıklıkla yapmalıyım ve yüzümde ne kadar bekletmeliyim?eğer karbonatla kabartma tozu farklı şeylerse gidip karbonat alıcam lütfen cevap yazın şimdiden teşekkür ederim

ikisi farklıdır.biri kabartma tozu olarak satılır,diğeri de karbonat olarak satılır.alırken üzerinde yazana bakmak lazım.
yoğurtla tepkimeye giren ise yoğurdun içindeki asitten dolayı,karbonattır.

Karbonat = tek bir kimyasaldır, saf sodyum bikarbonat.
Kabartma tozu = karbonatla bir ya da birden fazla asitle (örneğin: fosfat monohidrat, sodyum aluminyum fosfat, sodyujm aluminyum sülfat) birleşimidir.
(alıntı)

sırf bu konuya cevap yazabilmek için üyelik açtım :KK70: henüz 17 yaşındayım cildimde leke yok fakat beyazlaşmak gibi bir takıntım var :KK70: dün maskeyi uyguladım ve acaip memnun kaldım sonuçları hemen farkedebilirsiniz.. bu gün dayanamadım tekrar yaptım şu an suratımda :kedi: hafif bi kaşınma hissediyorum ama bende yanma olmadı.. paylaşımı yapan ablama çok teşekkür ediyorum kaydirigubbakcemile5

bende de yanma olmadı gün aşırı yapmayı düşünüyorum ama zarar verirse diye korkuyorum sen gün aşırı yapıyorsun sanırım.sonuçları yazabilir misin?

bu maskeyi biz de annemde denemiştik.
cilt rengi biraz koyuydu. oldukça açılmıştı lekelerin rengi.
yanma oldu ancak yıkadıktan sonra geçmişti.
sizlere de geçmiş olsun arkadaşlar..

bende de yanma olmadı gün aşırı yapmayı düşünüyorum ama zarar verirse diye korkuyorum sen gün aşırı yapıyorsun sanırım.sonuçları yazabilir misin?

bi zararını görmedim, sanırım bu maske dozunu kaçırmadığın ve abartmadığın sürece gerçekten işe yarıyor. bir tatlı kaşığı yoğurda çay kaşığının ucuyla karboant ekliyorum ama beyazlattığı söylenemez. yüzün tek renk oluyo sadece bu da lekeler üzeirnde etkili olduğunu gösteriyo sanırım :kedi: sonuçlar herkes için aynı mı bilemem yüzünün yandığını söyleyenler de var ama ben memnunum kaydirigubbakcemile5:nazar: x)opuyorumnanaktan

X