Maske Tarifleri Yourt ve Karbonat maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Ben de yaptim. Yanma filan olmadi. Yuzumu yikar yikamaz renginin acildigini farkettim.
Karbonatin zaten beyazlatan bir etkisi var, dis beyazlatmada da kullaniliyor.
Ama sivilcelerime iyi geldi mi, pek anlayamadim, hala varlar :KK70:

kızlar ne dıycem karbonat kabartıcı yanı adıyla yahu yuzunuz hamur mu kı yapmayın yazık cıldınıze

sakın benı yanlıs da anlamayın uzuldum yanıyo falan dıye yazmıssınız ben korkarım bılmedıgım seylerı surerken ne bılıyım her kesın cıldı aynı degıl kı zararlıda olabılır ıyı gelen arkadas olduysada ne mutlu ona

insan vücudu herşeye tepki gösterebilir selincim mesela çilek çok güzel bir meyvadır ama bazı bünyelerde alerji yapar.biz de doğal cilt maskelerini paylaşırken yan etkileri konusunda da birbirimizi uyaralım istedik sevgiler

tabıkı haklısın ama bazıları bıraz dusunduyor mesela karbonat ne bılyım ıste goz altı morluklarına kahverebgı bı hal olanlar ıcın onerınız varsa yazın bana goz altı kapatıcılarını surmekten goz kenarlarım yaslanıcak

Konuyu açan arkadaşın emeğine asla saygısızlık yapmak istemiyorum ama bunuda söylemeden geçemeyeceğim..
Her zaman kullandığım maskemin içine yarım çay kaşığından az karbonat koydum ve her zamanki kadar yüzümde beklettim sonuç 1;5 saat kadar cildim kırmızı kabarıklarla doldu ve resmen alev alev yandım sonrasındaysa tamamen geçti ama beni bayabi tedirgin etti..
Belki benim alerjim filan vardı bilmiyorum,burda kullanan diğer arkadaşlarda böyle tepkiler vermemiş cilt tipiyle alakalı bir durum demek ki...

tabıkı haklısın ama bazıları bıraz dusunduyor mesela karbonat ne bılyım ıste goz altı morluklarına kahverebgı bı hal olanlar ıcın onerınız varsa yazın bana goz altı kapatıcılarını surmekten goz kenarlarım yaslanıcak

göz altı morluklarına lazer tedavisi uygulanabiliyor diye biliyorum bu tarz maskeler göz çevresine uygulanmaz

Konuyu açan arkadaşın emeğine asla saygısızlık yapmak istemiyorum ama bunuda söylemeden geçemeyeceğim..
Her zaman kullandığım maskemin içine yarım çay kaşığından az karbonat koydum ve her zamanki kadar yüzümde beklettim sonuç 1;5 saat kadar cildim kırmızı kabarıklarla doldu ve resmen alev alev yandım sonrasındaysa tamamen geçti ama beni bayabi tedirgin etti..
Belki benim alerjim filan vardı bilmiyorum,burda kullanan diğer arkadaşlarda böyle tepkiler vermemiş cilt tipiyle alakalı bir durum demek ki...

zaten bu konunun açılış amacı böyle bir sonuca karşı uyarmaktı a.s neyse sana da geçmiş olsun arkadaşım a.s.

kızlar bu işi biraz bilen biri olarak söylüyorum,yüzünüze karbonat sürmeyin! karbonat ph olarak bazik bir madde bizim cildimiz ise asidik. (ph 5.5) yani siz asidik olan cilde bazik sürerek dengesiyle tamamen oynamış oluyosunuz. :eek:lmaz: cildi hassas ve çok kuru olan arkadaşların kullanmaması gerekir bence..çünkü bazik ürünler tıpkı sabunlar gibi cildi kurutup yıpratıyor..

Son düzenleme:
Çene bölgemdeki hafif lekeler için yapıyorum bu maskeyi, birkaç damla limon da sıkıyorum içine.
Karbonatı dolu dolu bir çay kaşığı koymamak lazım, öyle bir yakıyor ki beş dakika bile bekletmeye dayanamıyorsunuz yüzünüzde.

benım maskke şuanda yüzümde hiç bi yanma yok 15 dk oldu yıkıyacagım şimdi. eşim işden gelsin onada denıycem :)))

kızlar yıkadım yüzümü ve hiç bi değişiklik olmadı bende korkudan karbonatı az koydum galıba :KK43: lazer epilasyondan oluşmuş lekeler vardı benımde bıyık bölgemde

Ben dün uyguladım, yarım saat bekledim sonra yıkadım. Çok çok hafif bir yanma ve daha çok gerilme oldu.Lekeler üzerinde de bir etki göremedim ama belki ilk kullanım olduğu içindir.Haftada 1 yapmaya devam edeceğim.

bendeyapmıştm şimdi yıkadım yarım saat beklettim karbonatı çay kaşığının ucuyla koydum bi kaç kere daha denemiştim yüzümde hafif bi yanma var siyah noktalarıda kısmen geçirdi tam bi sonuç almak için düzenli yapmak gerek sanırm
ben aslında sivilce izleri için kullaniim ddm ama pekde memnun etmedi

sLm arkadaşLar...bende bu maskeyi yaptım ve yüzüme pek ii geLmedii...matLaştırdı ve kuruttu yüzümüü...Benim gibi oLanLar varsa cildiniz kaç günde eski haline dönüyorr... yazarsanız çok sevinirimm... her aynaya baktığımda hep böyle kalacak sanıyorumm...çok kötüyüm şuann :KK43: şimdiden tşklerr

bende ilk kez bu gece denedim bu maskeyi ve şuan yaklaşık 6-7 dakıkadır yuzumde. çok çok hafıf bır yanma var ama yanma ile denemeyecek kaadr az. ama tabii bir kaç kez düzenli kullnamak lazım etkiyi görmek için. ben zaten mayalı bır maske ar onuda yapıyorum . umarım fazla gelmez ıkısı. tabii aynı zman da yapmıyorum . 2-3 d bır bırını yapayayım dıyorum. sizce hatamı olur kızlar. yani bi dönem sadece tek bir bakımımı yapayım bilemedim şimdi. deli gibi ne duysam denemek istiyorum. gerçi tehlikeli şeyler deıl ama yınede emin olamadım.bilmiyorumkismile aranızda benim gibi birden fazla maskeyi kullananlar varsa yada bana akıl verecek biri varsa lütfen bana bir cevap yazabilir mi?fisfisfis

evet dün gece bu maskeyi denedim. kesinlikle bir yanma vs birşey olmadı. yoğut bi müddet sonra biraz kurudu yüzümde. 20-25 dakka falan bekledi yüzümde. kolay bir maske. kullanımı rahat e hızlı. tabii bir süre yapmak denemem lazım. haftada 2 falan yapmaya çalışıcam. gelişmeleri iletirim

merhabalar ben smdı yaptım bı 10dk bekledı karbonatı cook az koydum..
yuzum eet daha beyaz oldu ama dokununca yaglı gıbı yzumde bısı kalmıs gıbı hıssedıorum o kdr da yıkadm. gerılme yok yanı

X