Ankara'da Doğum Yapacak Arkadaşlar Hangi Hastaneleri Tercih Ediyorsunuz?

Fatih hastanesinde doğum yapan arkadaşlar,muayene ve doğum ücretleri ne kadar?
Tavsiye edeceğiniz bir doktor var mı?

merhabalar Kartanesi..
Bende Aylin Ayrım'a gidiyorum.Kendisiyle yeni tanıştık bir doktor arkadaşımız vesilesiyle.Doktor değiştirdiğim için kendisi hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim ve salı günü nasipse doğum yapıcağım.Bizim bebiş biraz nazlı sanırım gelmemekte ısrar ediyor.önce normal deniyeceğiz suni sancıyla,yine olmazsa sezeryan bakalım nasipse.Doğumunuz nasıl geçti merak ettim.İnş. mesajımı salı günü öncesinde okuyup bana dönerseniz...Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler...a.s.

Fatih hastanesinde doğum yapan arkadaşlar,muayene ve doğum ücretleri ne kadar?
Tavsiye edeceğiniz bir doktor var mı?

Bende Fatih hastanesine gidiyorum.Doktorum yrd.doç.dr.Aylin Ayrım.Fakat doğumuma bir kaç gün kalmasına rağmen, kendisini fazla bir bilgim yok.Doktorumu değiştirdiğim için.Ücretleri yeni öğrendik.Ssk nın karşıladığı meblağ dışında ağrısız doğum 1.300.00TL,sezeryan ise 1.800.00 TL.Tüm masraflar dahil.Aylin Hanım hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa ve cevap verirlerse çok memnun olurum.

Yenimahallede Lina Kadın Sağlığı Merkezinde Dr.Şükran Çakmak'ı şiddetle tavsiye ediyorum.
İlgili,Bilgili,tecrübeli,Titiz ve herşeyden önemlisi insana değer veren işini severek yapan harika bir doktor.
Merkez tertemiz pırıl pırıl çalışanlarıyla süper bir yer.
Hastaneye gitmiş gibi değil de ailenizden birini ziyarete gitmiş gibi hissedeceğiniz bir yer.
25.10.2010 da Şükran hocamın titizliği sayesinde bebeğim şu an yaşıyor.
Güvenilir ellerde olmak istiyorsanız bence Şükran Çakmak ve Lina Kadın Sağlığı

herkese merhaba... ismim cennet.24 haftalık hamileyim,allah izin verirse oğlum olcak ama doktorum tamgün yasası yüzünden hastaneden ayrıldı ve benim maddi durumumda özel muayenede o kadar para vermeye yetmio..
lütfen bana bi doktor ve hastane önerin... çok kararsızım ve çok üzülüorum....özel hasatnede doğum yapmak mantıklı geliyor ama lütfen bana yardımcı olun... lütfen....:KK59:

herkese merhaba... ismim cennet.24 haftalık hamileyim,allah izin verirse oğlum olcak ama doktorum tamgün yasası yüzünden hastaneden ayrıldı ve benim maddi durumumda özel muayenede o kadar para vermeye yetmio..
lütfen bana bi doktor ve hastane önerin... çok kararsızım ve çok üzülüorum....özel hasatnede doğum yapmak mantıklı geliyor ama lütfen bana yardımcı olun... lütfen....:KK59:

canım yukarıda da arkadaşlar bahsetmiş, ben de linaya gidiyorum, şükran hanım da süper sema hanım da..kesinlikle gönülden güvenebilirsin..
lina kadın sağlığı diye google dan arat, muayeneler 35 tl. 2li 3lü testler diğer özel hastanelere göre çok ucuz, ayrıca doğum için biçok hastane ile anlaşmaları var, hastane küçük olduğu için doğumu anlaşmalı hastanelerde yaptırıyorlar. kendi doktor primlerini çok düşürdükleri için hakkaten çok daha ucuz oluyor hastanelerin verdiği fiyatlara göre..
tavsiye ederim gönülden..ben de buradan tavsiye almıştım öyle gitmiştim.. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin hayırla sağlıkla evlatlarımızı alalım kucağımıza...

merhabalar
ben de 12 haftalık hamileyim. batıkent bilgi hastanesine selçuk beye gittim ama memnun kalmadım
haftaya balgatta akropol hastanesine gideceğim. orada doğum yapıp çok memnun kalan tanıdıklarım var. bakalım ben de görücem

slm arkadaslar ben 2009 kasım annesiyim zekai tahir burak hastanesine gittim hiç memnun kalmadım bana her defasında vajinal muayne yapıp kese var bebek yok git 1 hafta sonra gel diyolardı artık bıkmıştık..kızılay çağ hastanesinde dr.sevgi ateş uçar var ben ona başladım zaten daha öncede eşimde bende çağ hastanesinde çalışmıştık tavsiye etti arkadaslarımız doğumum orda oldu suni sancıyla normal doğum yaptım 1.100 verdik epiduralli normal doğum olduğu için o zaman normal doğum 600 sezeryan 850 di ben çok memnun kaldım ilgi ve alaka çok güzel bende çok sağlıklıyım şu anda herkese tavsiye ederim hamişlerin değerlendirmesini isterimm

güven hastanesine gidiyorum cok memnunum ilgiden doktorlardan hastanenin temizliginden. Orada Taner Bey var muanesi ssk lılar daha dogrusu sgk lılar icin 35 tl. Kan tahlilleride ücretsiz. Dogumuda normal dogum 1.300, sezeryan sanırım 2.500 falandı sgk lılara. 2gecelik oda + bebegin ilk muanesi. Yinede telfon edip sorabilirsiniz. Fiyatları söylüyorlar zaten.

Son düzenleme:
Yenimahallede Lina Kadın Sağlığı Merkezinde Dr.Şükran Çakmak'ı şiddetle tavsiye ediyorum.
İlgili,Bilgili,tecrübeli,Titiz ve herşeyden önemlisi insana değer veren işini severek yapan harika bir doktor.
Merkez tertemiz pırıl pırıl çalışanlarıyla süper bir yer.
Hastaneye gitmiş gibi değil de ailenizden birini ziyarete gitmiş gibi hissedeceğiniz bir yer.
25.10.2010 da Şükran hocamın titizliği sayesinde bebeğim şu an yaşıyor.
Güvenilir ellerde olmak istiyorsanız bence Şükran Çakmak ve Lina Kadın Sağlığı

Hic tavsiye etmem. Paradan baska bu dusunceleri yok. Sukran hocaya kapali diye guvenle gittim ama ellerim bos cikti

Hic tavsiye etmem. Paradan baska bu dusunceleri yok. Sukran hocaya kapali diye guvenle gittim ama ellerim bos cikti

katılıyorum sana. şükran hanıma doğumu özelde düşünmediğinizi söyleyin bakalım bir daha yüzünüze bakıyor mu? gereksiz samimiyetinin ne kadar yapmacık olduğunu anlıyorsunuz o zaman. bizim halkımız doktorlar tarafından devamlı azarlandığı için güler yüze hasret. ama ne yazık ki o güler yüz de çıkarcı bir güler yüz. :KK50:

bu arada yeniden başlık açmak istemiyorum. doğum yapacağım hastaneye hala karar veremedim. artık karar verip son kontrollerimi o hastanede yaptırmak istiyorum. ankara ün. hastanesi bülent berker ya da cem hocayı tanıyan giden gören var mı? nerede doğum yapmalı?

1 yıl önce doğum yaptım, çok yakın bir arkadaşım girecekti doğumuma ama tayini çıktı ve ben nereye kime gideceğimi şaşırdım. bir doktora gittim, ultrasonu çok iyiyidi ama 28. haftada beni sezaryene yönlendirmeye çalışmasıyla soğudum. aradım arkadaşımı yardım et, kime gideyim dedim. o da bana TOBB da tamer beye gözün kapalı gidebilirsin dedi. gittim, " ben normal doğum istiyorum ama bebek ters duruyor ne olacak "dedim. normal istiyorsan 35. haftaya kadar ne olacağı belli olmaz, bakarsın bir alabora yapar, dönüverir, ben sezaryen veya normal nasıl istersen yanındayım dedi!!! oh be dedim, aradığım buydu. kızım dönmedi, üstelik suyum azalmıştı; 35. haftadan sonra 5 günde bir, 36. haftada 2 günde bir beni çağırdı, çoğunu kontrol yazdırdı. 38+2 de kontrol oldum, suyun azalıyor, akciğer gelişimini kurtardık sayılır, pazartesi alalım dedi. iki gün sonra doğumum vardı yani! ama pazar sabahı kanamam başladı, sabah erkenden aradım, yarım saat sonra hastanedeydi, benden önce gitmişti :) telefonuna adımı ve günümü yazardı zaten ( minikipeğim 38) gibi, böylece hastalarını hatırlar ve kaçıncı hafta olduğunu sormaz bile, çünkü takip eder. neyse, süper bir doğum yaşadım ben. doktorum, anestezistim harikaydı. eşimi ikna etti, gel bu mucizeyi yaşa dedi, hastanedeki günüm cennette gibi geçti. imkanınız varsa TOBB tamer bey derim.. o muhteşem anı, hayatınızın en güzel günlerini daha da güzelleştiren bir ekip var orda. hemşireniz, doktorunuz, emzirme danışmanınız, diyetisyeniniz... bir daha doğum yapsam hiç düşünmeden oraya giderim yine. geçen yıl 5100 lira dediler, ve bir lira bile fazla almadılar, ekstra ücret çıkarmadılar. aklınızda bulunsun

arkadaşlar tobb ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı? son zamanlarda doğum yapanlardan ya da çevrenizde duyduklarınız varsa yazarsanız sevinirim.

katılıyorum sana. şükran hanıma doğumu özelde düşünmediğinizi söyleyin bakalım bir daha yüzünüze bakıyor mu? gereksiz samimiyetinin ne kadar yapmacık olduğunu anlıyorsunuz o zaman. bizim halkımız doktorlar tarafından devamlı azarlandığı için güler yüze hasret. ama ne yazık ki o güler yüz de çıkarcı bir güler yüz. :KK50:

aynen .ben de bi ara kendisine gitmiştim.

05.12.2013 tarihinde Ankara Medicana Hastanesi'nde doğum yaptım. Ne doğum sonrasında bakan çocuk doktoru, ne hastanede kaldığı süre (2 gün) boyunca kontrole gelen çocuk doktorları, nede doğumdan sonra 5 günlük iken kontrol için gittiğimiz çocuk doktoru bebeğimizin yarık damak olduğunu fark etmediler. Kesinlikle hiç memnun kalmadım.

Çevremde ve bir çok sosyal medyada bu hastanenin çocuk doktorlarının hiç birine güvenmemelerini ve doğum için başka bir hastaneyi tercih etmelerini söylüyorum. Bebeğimizin yarık damak olduğunu 1 ay sonra başka bir hastaneye kontrole götürdüğümüzde oradaki doktor fark etti. Hastane hakkında yasal işlemlere de en kısa sürede başlayacağım.Kendilerine durumu ilettiğimde çok üzüldüklerini ellerinden özür dilemekten başka bir şey gelmeyeceğini söylediler.

benimde hala karar veremediğim konu... akay hastanesine gidiyorum bir süredir, tolga ecemişe, sezaryan önerdi. ama son gittiğimde hastane bana sevimsiz, doktorumda ilgisiz geldi. orada çalışan kızlarda her seferinde beni delirtmeyi başarıyorlar. bu kez diğerleriyle birleşince vazgeçtim gibi... serdar oğuzlada görüşmüştüm, iyi bir doktor olduğunu duydum ama benim zekai tahir hastanesiyle ilgili kaygılarım vardı.. tabi akayın özel hastane olmasıda techizatının yeterli olup olmadığı konusunda düşündürüyor. sanırım ben doğurana kadar karar veremiycemmm...

Merhaba,

Bu mesajın üzerinden epey zaman geçmiş akayın tüm kadrosu değişmiş gerçi ama akayla ilgili olumsuz düşüncelerinizde son derece haklısınız.

Eğer gebeliğinizle ilgili herşey yolunda gidiyorsa Akay hastanesinde çalışan Nezih Durmazlar oldukça ilgili bir doktor. Fakat maalesef tecrübe konusunda sıkıntıları var. Yani eğer onun tıp kitaplarında yazandan farklı bir durum yaşıyorsanız çok doğru teşhis ve tedavi yöntemleri uygulayamıyor. Ben dış gebelik geçirdim bir süre önce. Gebeliği sonlandırmak için iğne yapıldı. Hiç gerek olmadığı halde kürtaj yaptı bana. Eğer erken şüphelenmeseydim neredeyse ameliyat edip tüplerimden birini alacaktı hiç gerek olmadığı halde. Farklı bir doktordan tavsiye aldıktan sonra kafam aydı ve akay hastanesinden kaçarak uzaklaştım. Rutin kontrol için gidilebilir ama benimki gibi ciddi durumlarda itibar edilmemesi gereken bir doktor ve hastane.

Merhaba
Ben Sincan lokman hekim hastanesinde 1. doğumumu orada yaptım ve çok memnun kaldım şimdi 2. seferde hamileyim orada doğum yapmayı düşünüyorum.
Çok güzel bir hastane ve doktorum Ahmet Cingi

X