Doğum sonrası korse?

Ş

şeker kız kendi

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi şeker kız kendi
Annişler!! Doğum sonrası forma girebilmemiz için korse öneriliyor, ne desiniz??

Annişler!! Doğum sonrası forma girebilmemiz için korse öneriliyor, ne desiniz??

cnm ben şimdiden kilo problemlerini kafama takmaya basladım...dogumuma son 1 ay kala kilo vermek? göbekler nasıl gidecek ? ne yapılmalı herseyi arastırcam..korse için herkes olumlu konusuyor..ben buuk ihtimalle giyerim ama sezeryan olursa önerilmiyor..hayırlısıa.s.

KENDİCİM bende korse konusunda olumlu şeyler duydum. kullanmak istiyorum ancak sezeryan olunca dilek'in dediği gibi kullanılması önerilmiyor. bu arada zayıflama konusunda araştırma yaptığınızda buraya da yazar mısınız kızlar:) korse konusunda araştırdınız mı hangileri iyi?

ben hamileliğimde 26 kilo aldım.sezeryanla doğum yaptım.eve döndükten sonra en küçük beden yün korse kullandım.çok rahat ettim ve göbekte yağ sorunum olmadı.ben tavsiye ediyorum.

aslında kızlar korseden ziyade, ananelerimizin yatığı gibi beli sarın diyorlar, benim ablam sezeryan ile doğum yapmıştı, ve hatırladığım kadarıyla eve geldiği an itibarı ile k. validesi sardı , ve dümdüz bir göbeği var şuan hala... 7 yaşında şu an oğlu ::)
bu arada ben bugün bir sbun aldım, yosunlu selülit sabunu olarak geçiyor, selülit, doğu öncesi ve sonrası çatlakları önlemeye yardımcı olarak geçiyor, bunun hakkında bilginiz varmı?

Selam Kızlar,
Aramızda manken yoksa dogum sonrası kilo verme işini emzirme dönemi bittikten sonra konussak ne dersiniz. O zaman size kilo kontrolü konusunda bilgi veririm soz.
Ama şimdi yegenlerimi dusunerek bilgiyi saklıyorummmmmmmm

Selam Kızlar,
Aramızda manken yoksa dogum sonrası kilo verme işini emzirme dönemi bittikten sonra konussak ne dersiniz. O zaman size kilo kontrolü konusunda bilgi veririm soz.

????

Ama ilk bebeğimciğim, biz emzirme döneminde radikal bir diyete girmeyeceğiz ki!!
Emzirirken hamilelikte aldığımız fazla kilolardan kurtulmak istiyoruz, ne var ki bunda. Evlilik öncesi de fazlam yoktu ki, sanırım diğer annişler de öyledir yerimseniben

O nedenle rahat ol, söylemezsen de söyleme lülülülülülü

Selam Kızlar,

mankenlikle alakası yok, daha çok moral ile alakası var :)
Bak doğum sonrası rahat bırakmam seni :) :dance::dance: emzirme bittiği an kilolarım çoksa yanındayım :) :teytey::teytey:

????

Ama ilk bebeğimciğim, biz emzirme döneminde radikal bir diyete girmeyeceğiz ki!!
Emzirirken hamilelikte aldığımız fazla kilolardan kurtulmak istiyoruz, ne var ki bunda. Evlilik öncesi de fazlam yoktu ki, sanırım diğer annişler de öyledir yerimseniben

O nedenle rahat ol, söylemezsen de söyleme lülülülülülü

Şekerim,
hepiniz cok gençsiniz ben 40 yasındayım ve bunu ben bile dusunmuyorum. Kendinizi bununla yormayın. Dogumla zaten 3-5 kilo gidecek sonra bebekle ugrasırken ve buyuturkende vereceksiniz kilolarınızı.
Tek kaygım bazı sosyetik hanımların dustugu tuzaga dusmeyin kızlar. Bebeklerin emmesi çok onemli hatta şimdi belki inanmayacaksınız ama 2 yaşa kadar emzirin diyorlar- elbette ek gıda başlayacak 6. ayda.
Demek istediğim su anda en son dusunulecek sey bu oglumun arkadaslarının anneleri.

sizi seviyoruz
darılmayın bize olur mu?

mankenlikle alakası yok, daha çok moral ile alakası var :)
Bak doğum sonrası rahat bırakmam seni :) :dance::dance: emzirme bittiği an kilolarım çoksa yanındayım :) :teytey::teytey:

bekliyorum güzelim
zayıflama programınız benden
söz

Şekerim,
hepiniz cok gençsiniz ben 40 yasındayım ve bunu ben bile dusunmuyorum. Kendinizi bununla yormayın. Dogumla zaten 3-5 kilo gidecek sonra bebekle ugrasırken ve buyuturkende vereceksiniz kilolarınızı.
Tek kaygım bazı sosyetik hanımların dustugu tuzaga dusmeyin kızlar. Bebeklerin emmesi çok onemli hatta şimdi belki inanmayacaksınız ama 2 yaşa kadar emzirin diyorlar- elbette ek gıda başlayacak 6. ayda.
Demek istediğim su anda en son dusunulecek sey bu oglumun arkadaslarının anneleri.

sizi seviyoruz
darılmayın bize olur mu?

Aaa...burası alınmaca darılmaca yeri değil zaten şeker ilk bebeğimciğim, zaten hepimiz olmuşuz bir tango, hormonlar da hormonlar, biz birbirimizi anlamayacaksak, bizi kimler anlasım :roflol:
Mesajım şakaydı, umarım tersini düşünmemişsindir.
Ama benim iki arkadaşım var kaburgaları o kadar açıldı ki doğumdan sonra, onlar da bebek telaşına düştü çünkü, şimdi de incelemiyorlar. Oldular mı birer E.T.?! Ben de öyle olmak istemiyorum, hem oğluşumla, hemde kendimle ilgilenebilirim diye düşünüyorum, sonrasında pişman olmak da var. Şu progesteron var ya, progesteron, ayakları bile taraklı hale getiriyor, biz de birer "süper anne" olarak tüm hazırlıklarımızı şimdiden yapmamız lazım diye düşünüyorum. Zira ben oğluşumum babasına, bebek doğurmuş biri olarak hala fıstık gibi görünmek isterim. Diyet yapmaya da gerek duymuyorum, zira emzirdiğimiz için zaten hala çok sağlıklı besleneceğiz, sağlıklı beslenmeyle de kilo veriliyor. Hatta 500 kalori fazladan yememiz gerekiyor, süt verdiğimiz için, ama kaburgalarımın da, ayaklarımın da hemen doğum sonrası sıkıştırıp eski formuna sokmayı planlıyorum laelaelaelaelae

Tamam mı şeker ilk bebeğim, ben de yanlış birşey yazdıysam özür dilerim.... Ben de seni ve diğer arkadaşları çok seviyorum, oğluşum da seviyor, hatta iyiki varsınız, yoksa kiminle paylaşabilirim bunları bu kadar rahat rahat, herkes hamile muhabetti duyunca kaçıp gidiyor :mymeka:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ahh ahhh kilo demeyin banaaaa :KK43:( 72 olmuşum offfff

Kızlar bu konuda tecrübesi olan yokmu sevgili doğum yapmış hanımlar, korse sakıncalı diye duydum doğrumu yanlışmı lütfen bilgiii?

arzucum bende korsenin yada sarmanın kasları tembelleştirdiğini duymuştum ama geçen temmuz annelerinden birinin hikayesini okurken dikkatimi çekti ebeye sormuş sarabilirmiyim die ebede sar demiş ve kişi sarmanın çok rahat oldugunu bel agrısına da ii geldiğini yazmış herkesede tavsiye etmiş. bende dogumdan sonra dr.a soracagım bende sarmayı düşünüyorum..

ben karar veremedim valla, kimileri sakıncalı diyor kimileri faydalı bence herkez kendi doktoruna sormalı ona göre uygulamalı dimi,sonucta bünyelerimizi doktorlarımız biliyor,

İlk bebegim dogru soyluyo yemeyi kesitiğiniz anda sut azalıyo hem de aynı gun ben isteyerek değil ama iştahsızlıktan yiyemiyodum ama baktım sut gıdıyo 5 ogune cıkardım yine

Korse de iyi de sıcaklarda pek cekilmiyo Dilekcim ben relakstan aldım cok guzel 80 ytl

bir arkadasimin ablasi dogum yaptiktan sonra belini bezle dolamis, ve 2 hafta gecmeden hic bisey kalmamis.. bende anlamadim gitti ama deneyecem :) annem bana korse gibi bisey de almis onuda giyecegim denemeden bilemeyiz..

Arkadaşlar doğum sonrası korse kullanımı hakkında bir bilgim yok ama genelde korse kullanımını doktorlar pekde tavsiye etmiyor diye biliyorum.Sonuçta rahim ve yumurtalıklara yaptığı baskı hem kasların hareket etmesini azaltıyor hemde işlevini bozuyor.Bir araştırmak gerek elbette,eğer sağlıklı olduğunu bir uzman tarafından duyan bilen varsa bizimle paylaşırsa bende memnun olurum...

X