Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoid Artrit: Romatizma

cisemcim bende ibrahim saraçoğlunun kürünü kullanmayı düşünüyorum. sitesinde tamamen tedavi ettiğini yazıyor ve kullanan hastaların görüşlerini okuduğumda, iltihap değerlerinin düştüğünü, ağrılarını kalmadığını ve en önemlisi artık hiç ilaç kullanmadıklarını yazıyorlar.acaba bu kürleri kullanan varsa lütfen yorumlarını bekliyorum.

cisemcim bende ibrahim saraçoğlunun kürünü kullanmayı düşünüyorum. sitesinde tamamen tedavi ettiğini yazıyor ve kullanan hastaların görüşlerini okuduğumda, iltihap değerlerinin düştüğünü, ağrılarını kalmadığını ve en önemlisi artık hiç ilaç kullanmadıklarını yazıyorlar.acaba bu kürleri kullanan varsa lütfen yorumlarını bekliyorum.

tatlım bende okudum ibrahim saraçoğlunun sitesindekileri hatta bende yazdım sordum aramam gerektiğini yazdılar.kullandığım bitkiler bitsin öyle denicem ben yanılmıyorsam bir arkadaşımız kullanmış kortizon kullandığı için faydasını görmediğini yazmıştı sonra saraçoğluna tekrar gitmiş başka kür vermişler ama yine ağrıları çok olduğu için kortizon almak zorunda kalmış onunda faydasını görmemiş sende okumuşundur.bende ağrı kesiciyi bıraktım 3 ay oldu sadece deltakortil sabah 1 akşam yarım alıyorum birde bitkisel ilaçları sende saraçoğluna gittiğin zaman iyice sor kortizon alınca faydası oluyormu olmuyormu kürü uygularken kortizonu bırakman gereklimi değilmi diye dene inş.faydasını görürsün canım ya sen fayda görürsen bizde alırız

arkadaşlar önce hepinize geçmiş olsun demek istiyorum. aynı dert bende de var cerrahpaşada tedavi görüyorum bir yıldır ilk zaman larda çok iyiyim fakat son bir aydır ağrılarım var 4 eylülde kontrolüm var kullandığım ilaçların hiç faydası olmuyor.iaçlarımla birlikte kortizon kullanmıyorum doktorum verdi ama ben onu kullanmıyorum neden derseniz çok kilo aldırıyor o yüzden içmek istemiyorum kortizon nun bu tedavideki önemini bilen varmı.

slm necoo .bağaşıklık sistemini baskılayıcı bir ilaç sanırım.vede ağrıların daha az oluyo canım.allah şifa versin.

Son düzenleme:
arkadaşlar önce hepinize geçmiş olsun demek istiyorum. aynı dert bende de var cerrahpaşada tedavi görüyorum bir yıldır ilk zaman larda çok iyiyim fakat son bir aydır ağrılarım var 4 eylülde kontrolüm var kullandığım ilaçların hiç faydası olmuyor.iaçlarımla birlikte kortizon kullanmıyorum doktorum verdi ama ben onu kullanmıyorum neden derseniz çok kilo aldırıyor o yüzden içmek istemiyorum kortizon nun bu tedavideki önemini bilen varmı.

geçmiş olsun canım bende cerrahpaşada tedavi oluyorum sadece deltakortil ve salazaprin votaren kullanıyordum şuan sadece deltakortil kullanıyorum 3 aydır diğerlerini bıraktım çünkü rahatsızlandım acildeki dr.sadece deltakortil kullan diğerlerini kullanma dedi dr. verdiği diğer haftalık olan kortizona hiç başlamadım yan etkisi çok fazla diye benim bildiğim yanlışta olabilir kortizonlar tam tedavi edici ilaçlar değil sadece eklemlerdeki baskıyı azaltmak için kullanılıyor sen hangi dr.gidiyosun belki karşılaşmışızdır ben sigortalıyım ama ücretli gidiyorum hiçte memnun değilim.

hocanın sekreteriyle görüştüğümde kortizon kullanmamanız gerekiyor demişti.

evet bende öyle biliyorum canım kortizon kullanınca faydası gelmiyormuş ama benim kullandıklarımda ilaçlarımla birlikte alabileceğimi söylediler.birde ben sadece deltakortil kullanıyorum şuan hayırlısı bakalım canım inş şifasını görürsün Rabbim büyük zaman meselesi

geçmiş olsun canım bende cerrahpaşada tedavi oluyorum sadece deltakortil ve salazaprin votaren kullanıyordum şuan sadece deltakortil kullanıyorum 3 aydır diğerlerini bıraktım çünkü rahatsızlandım acildeki dr.sadece deltakortil kullan diğerlerini kullanma dedi dr. verdiği diğer haftalık olan kortizona hiç başlamadım yan etkisi çok fazla diye benim bildiğim yanlışta olabilir kortizonlar tam tedavi edici ilaçlar değil sadece eklemlerdeki baskıyı azaltmak için kullanılıyor sen hangi dr.gidiyosun belki karşılaşmışızdır ben sigortalıyım ama ücretli gidiyorum hiçte memnun değilim.

canım biraz olsun içimi rahatlattın teşekkür ederim benim doktorum LÜTFİYE DEMİR,Dİ o istifa etmiş şimdiki doktorum SİBEL SÜZEN tahminim yeni atanmış çok genç iyide ilgileniyor.benimki iltihaplı romatizma ,kullandığım ilaçlar salazopyrin folbiol birde prednol onu kullamıyorum kortizon o .Bende hiç memnun değilim .kızım hemşire damadım sağlık memuru onların zoruyla gidiyorum. Allah şifa versin cümlemize.

canım biraz olsun içimi rahatlattın teşekkür ederim benim doktorum LÜTFİYE DEMİR,Dİ o istifa etmiş şimdiki doktorum SİBEL SÜZEN tahminim yeni atanmış çok genç iyide ilgileniyor.benimki iltihaplı romatizma ,kullandığım ilaçlar salazopyrin folbiol birde prednol onu kullamıyorum kortizon o .Bende hiç memnun değilim .kızım hemşire damadım sağlık memuru onların zoruyla gidiyorum. Allah şifa versin cümlemize.

ben MELİKE MELİKOĞLUNA gidiyorum ilgileniyo sayılır benimkide iltihaplı eklem romatizması yani romatoit artrit buradakilerin geneli aynı hastalıktan hiç bitkisel ilaç kullanmayı denedinmi ben kullanıyorum buradakilerde genelde kullanıyor faydasıda oluyor sadece sabır lazım dr.gitmeden olmuyor tabiki Rabbim hepimizi iyi dr.la karşılaştırsın bende bakalım araştırıyorum daha iyi bir dr.bulursam değiştireceğim benimde yiğenim hemşire çapada belki çapaya geçerim ama kesin değil tabiki ben 3 ay oldu ağrı kesici felan kullanmıyorum çörekotunu dene ben bugün başladım çörekotu ve bal karıştırıp sabah akşam aç karnına yemeklerden 15-20 dakika önce al hiçte zararı yok tabiki sen bilirsin şifa Rabbimizden sadece aramasını bilmeliyiz.

2 ay önce gittiğimdede iğne embrel vermişti onada başlamadım çok yan etkisi var organlara birde verem olma riski yüksek o yüzden başlamadım sadece deltakortil bitkisel ilaç kullanıyorum çörekotunada bu akşam başladım dedimya ne varsa bitkilerde var peygamber efendimiz(s.a.v.) çörekotu hakkında ne demiş ölümden başka her derde deva mutlaka kullanın demiş

netten bi alıntı bayanlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Enbrel hakkında soru

Merhaba,
Ben uzun yıllardır romatoid artrit hastasıyım, yaşım 30 ve son bir aydır cok ama cok siddetli agrı (ataklarım) basladı. Bunun uzerine doktoruma gittim ve bana kullandıgım ilaçlara karsı artık direnç gosterdiğimden dolayı "Enbrel" verdi. Ancak yan etkilerinden bahsetti. Ne olduklarını anlatmadı ancak ve kendisine tekrar sordugumda su anda bilmeme gerek olmadıgını belirtti. Bunun uzerine endişelendim ve internetten arastırma yaptım ve oldukca fazla, muhim yan etkilerinin oldugunu gordum. Kendi araştırmalarım dışında bir de sizlerden bir fikir almak istiyorum bu iğne üzerine. Bana yan etkilerini açıkça soyler ve etkileşim içinde oldugu maddelerden (alkol vs.) bahsederseniz cok sevinirim.
Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim.

cevap
Enbrel tedavisi mutlaka romatoid artrit tanı ve tedavisinde uzman bir he­kim tarafından başlatılmalı ve izlenmelidir.

Yetişkinler ve yaşlılarda 1 mL enjeksiyonluk su içinde eritilmiş 25 mg Enbrel’in subkutan enjeksiyon yolu ile haftada iki kez uygulanması (72 ile 96 saat ara ile), optimal terapötik cevap için önerilen dozdur.

Çocuklar ve genç yetişkinler (&#9474;4 ile <18 yaş): 25 mg Enbrel, 1 mL enjeksiyonluk su ile seyreltilir ve haftada iki kez, dozlar arasında 72 ile 96 saat bırakarak, 0.4mg/kg (her doz için maksimum 25 mg&#8217;ye kadar) olacak şekilde, subkutan enjeksiyon ile uygulanır. Üst bacak, karın veya üst kola subkutan enjeksiyon ile uygulanır. Enjeksiyon bölgesi değiştirilmelidir.

yan etki olarak ; enjeksiyon bölgesinde reaksiyon (eritem ve/veya ka&#173;şıntı, ağrı ve şişme) daha fazla görülmüştür.
Üst solunum yolları enfeksi&#173;yonları en sık rapor edilen ciddi olmayan enfeksiyonlardır.
enbril&#8217;in tespit edilen en önemli yan etkisi ; değişik vücut bölgelerinde kanser geli&#173;şi&#173;mi bildirimleri olmuştur.

Pazarlama sonrasında,romatoid faktör pozitif romatoid artritli hastalar da dahil, klinik görünüm ve biopsi ile subakut deri lupusuna benze&#173;yen kızarıklar ile ilave oto antikorlar geliştiren kendiliğinden ortaya çıkan nadir advers etkiler rapor edilmiştir. Ayrıca, ateş ve kaşıntı sık olarak bildirilmiştir.
özellikle KANSER nedeni olan bir ilaç olması nedeniyle pek çok ülkede yasaklanmış bir ilaçtır.

hülasa ; enbrel tehlikeli bir ilaçtır..
romatoid artrit tedavisinde kullanılan bir sürü ilaç varken ; bu tehlikeli ilacı kullanmanızı tavsiye etmem.
şahsen ; şimdiye kadar bu ilacı hiç bir hastama reçete etmediğim gibi , bundan sonrada reçeteye yazmayacağım ilaçların başında gelmektedir.

benim size önerim ; bu ilacı hemen bırakmanız ve hastalığınız ile ilgili güvenilir emniyetli ilaçları almanızdır.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.

netten bi alıntı bayanlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Enbrel hakkında soru

Merhaba,
Ben uzun yıllardır romatoid artrit hastasıyım, yaşım 30 ve son bir aydır cok ama cok siddetli agrı (ataklarım) basladı. Bunun uzerine doktoruma gittim ve bana kullandıgım ilaçlara karsı artık direnç gosterdiğimden dolayı "Enbrel" verdi. Ancak yan etkilerinden bahsetti. Ne olduklarını anlatmadı ancak ve kendisine tekrar sordugumda su anda bilmeme gerek olmadıgını belirtti. Bunun uzerine endişelendim ve internetten arastırma yaptım ve oldukca fazla, muhim yan etkilerinin oldugunu gordum. Kendi araştırmalarım dışında bir de sizlerden bir fikir almak istiyorum bu iğne üzerine. Bana yan etkilerini açıkça soyler ve etkileşim içinde oldugu maddelerden (alkol vs.) bahsederseniz cok sevinirim.
Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim.

cevap
Enbrel tedavisi mutlaka romatoid artrit tanı ve tedavisinde uzman bir heVİRÜS!kim tarafından başlatılmalı ve izlenmelidir.

Yetişkinler ve yaşlılarda 1 mL enjeksiyonluk su içinde eritilmiş 25 mg Enbrel&#8217;in subkutan enjeksiyon yolu ile haftada iki kez uygulanması (72 ile 96 saat ara ile), optimal terapötik cevap için önerilen dozdur.

Çocuklar ve genç yetişkinler (&#9474;4 ile <18 yaş): 25 mg Enbrel, 1 mL enjeksiyonluk su ile seyreltilir ve haftada iki kez, dozlar arasında 72 ile 96 saat bırakarak, 0.4mg/kg (her doz için maksimum 25 mg&#8217;ye kadar) olacak şekilde, subkutan enjeksiyon ile uygulanır. Üst bacak, karın veya üst kola subkutan enjeksiyon ile uygulanır. Enjeksiyon bölgesi değiştirilmelidir.

yan etki olarak ; enjeksiyon bölgesinde reaksiyon (eritem ve/veya kaVİRÜS!şıntı, ağrı ve şişme) daha fazla görülmüştür.
Üst solunum yolları enfeksiVİRÜS!yonları en sık rapor edilen ciddi olmayan enfeksiyonlardır.
enbril&#8217;in tespit edilen en önemli yan etkisi ; değişik vücut bölgelerinde kanser geliVİRÜS!şiVİRÜS!mi bildirimleri olmuştur.

Pazarlama sonrasında,romatoid faktör pozitif romatoid artritli hastalar da dahil, klinik görünüm ve biopsi ile subakut deri lupusuna benzeVİRÜS!yen kızarıklar ile ilave oto antikorlar geliştiren kendiliğinden ortaya çıkan nadir advers etkiler rapor edilmiştir. Ayrıca, ateş ve kaşıntı sık olarak bildirilmiştir.
özellikle KANSER nedeni olan bir ilaç olması nedeniyle pek çok ülkede yasaklanmış bir ilaçtır.

hülasa ; enbrel tehlikeli bir ilaçtır..
romatoid artrit tedavisinde kullanılan bir sürü ilaç varken ; bu tehlikeli ilacı kullanmanızı tavsiye etmem.
şahsen ; şimdiye kadar bu ilacı hiç bir hastama reçete etmediğim gibi , bundan sonrada reçeteye yazmayacağım ilaçların başında gelmektedir.

benim size önerim ; bu ilacı hemen bırakmanız ve hastalığınız ile ilgili güvenilir emniyetli ilaçları almanızdır.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.

canım dr.en son 2 ay önce gittim tahlillerimi yaptırdım sonuçlar baya iyiydi CRP ve SEDİMANTASYON değerlerim baya baya düşmüştü baktı bana sordu daha iyi diyebilirmiyiz diye bende evet dedim iyim hamdolsun ağrılarım var tamam ama ağrı kesicimi bırakalı çok olduki bırakmamı kendi dr.söylemedi salazoprin deltakortil ve volteren kullanıyordum bi akşam çok fenalaştım özel hastaneye gittik sabaha kadar müşahedede kaldım oradaki dr sadece deltakortil kullanmam gerektiğini söyledi bana metotetraxzat da vermişti adını bile unutuyorum hiç kullanmadım neyse dicem dr.embrel verdi banada sadece verem olma riskinden bahsetti başka birşey demedi ben araştırdım dr.ra sordum bu ilacın diğer organlarda kanser yapma riski varmış avrupada bile kaldırılmış bana dedilerki sakın kullanma dr.lar tam yan etkilerini söylemiyolar ve bu iğnenin daha başka birçok yan etkisi var..

necoo nasılsın yoksun ağrıların nasıl allaha emanet ol canım benim..

canım açamıyorum uzun süredir . ağrılarım var devam ediyor ne yapıcam bilmiyorum , bizimkiler okmeydan,ında iyi bir doktor var diyorlar oraya gidelim diyorlar sıcaklardan mı ne den bilmiyorum ağrılarım daha da çoğaldı Allah yardımcımız olsun.

canım açamıyorum uzun süredir . ağrılarım var devam ediyor ne yapıcam bilmiyorum , bizimkiler okmeydan,ında iyi bir doktor var diyorlar oraya gidelim diyorlar sıcaklardan mı ne den bilmiyorum ağrılarım daha da çoğaldı Allah yardımcımız olsun.

geçmiş olsun bitanem ya kıyamam anlıyorum seni ya ne dicem sen sadece dr verdiği ilaçlarımı kullanıyosun birde bu okmeydanındaki dr.muayenehanesinemi gideceksiniz napıcaksınız kendine dikkat et

sağol canım, şuan doktorun verdiği ilçları kullanıyorum .okmeydanına gidersem o doktor ne verirse onu kullanırım tabii .cerrahpaşa da eylülde kontrolüm var o zamana kadar beklermiyim bilmiyorum.senin ağrıların varmı inşallah yoktur bitanem ya.

sağol canım, şuan doktorun verdiği ilçları kullanıyorum .okmeydanına gidersem o doktor ne verirse onu kullanırım tabii .cerrahpaşa da eylülde kontrolüm var o zamana kadar beklermiyim bilmiyorum.senin ağrıların varmı inşallah yoktur bitanem ya.

ağrılarım oluyor olmazmı bitanem ama eskisi gibi değil hamdolsun sabrediyorum

necocum biliyorum zor ama biraz kafanı dağıtsan hasta olduğunu düşünmemeye çalışsan moralini yüksek tutsan biliyorum eşim bana söylerken banada çok zor geliyodu çünkü ama şu bir gerçekki moral çok önemli

X