Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoid Artrit: Romatizma

geçmiş olsun canım bende cerrahpaşada tedavi oluyorum sadece deltakortil ve salazaprin votaren kullanıyordum şuan sadece deltakortil kullanıyorum 3 aydır diğerlerini bıraktım çünkü rahatsızlandım acildeki dr.sadece deltakortil kullan diğerlerini kullanma dedi dr. verdiği diğer haftalık olan kortizona hiç başlamadım yan etkisi çok fazla diye benim bildiğim yanlışta olabilir kortizonlar tam tedavi edici ilaçlar değil sadece eklemlerdeki baskıyı azaltmak için kullanılıyor sen hangi dr.gidiyosun belki karşılaşmışızdır ben sigortalıyım ama ücretli gidiyorum hiçte memnun değilim.

cnm deltakortil de kortizon

arkadaşlar ben çok faydasını gördüm.bu hastalığın ağrıları çekilmez olur bilirim.hamile olduğumdan dolayı ilaçda kullanamıyordum ve sonunda bir kür uyguladım saraçoğlunun kürü.kira sapı ve dişi ısırgan kürü.yanlız bu kürü saati saatine uygulamanız gerekiyor.Su an tam aklımda değil ama internetten araştırabilirsiniz sanırım.kürden sonra birdaha ağrım omadı çok şükür ilaçsız rahatladım.ağrılarım olduğunda 3 aylık hamileydim. şimdiyse 7.ayın içindeyim.ve ozamandan beri hiç ağrım olmadı

arkadaşlar ben çok faydasını gördüm.bu hastalığın ağrıları çekilmez olur bilirim.hamile olduğumdan dolayı ilaçda kullanamıyordum ve sonunda bir kür uyguladım saraçoğlunun kürü.kira sapı ve dişi ısırgan kürü.yanlız bu kürü saati saatine uygulamanız gerekiyor.Su an tam aklımda değil ama internetten araştırabilirsiniz sanırım.kürden sonra birdaha ağrım omadı çok şükür ilaçsız rahatladım.ağrılarım olduğunda 3 aylık hamileydim. şimdiyse 7.ayın içindeyim.ve ozamandan beri hiç ağrım olmadı
maşallah cnm inşallah bebişine sağ salim kavuşursun.böyle paylaşımları duyunca çok mutlu oluyorum.allah seni ve bebeğini korusun inşallah doğumdan sonrada hiçbir ağrın sızın olmaz. dediğin kürü bende deneyeyim çok duydum ama hiç denemedim.

mrb arkdaşlar annem ra hastsı konya dr.hilal kocabaşa gitti sağolsun çok ilgilendi ama tedavi bir ileri bir geri gitti. şimdi ankara gaziden prof.dr.mehmet akif öztürke gidiyor oda ilgileniyor ama tedavi yine aynı. çok cnm sıkılıyo arkadaşlar annemi görenler bize annenin bir dediğini iki etmeyin çok kötü görünüyo diyolar dahada moralimiz bozuluyo. allah gecinden versin 54 yaşında ölüm düşünmek istemem elbet ama şu acılarına dayanamıyrm. bu hastalığın geçmeyeceğini bende biiliyorum ama biraz hafiflese. şimdi istanbulda hakan rauf tüfekçiyi bide ankarada prof.dr. meral çalgüneriyi duydum araştırdım iki yerede bir şekilde ulaşmaya çalışacağım sizlerden tedavisi iyi gidenlerin ve dr. larıından memnun olanların yorumlarını almak istiyorum. ayrıca bitkisel kürüde denemiştik ibrahim saraçoğlunun lavanta ve ısırgan otu kürleri fayda etmedi. başka kürler bieln varmı?

merhaba.annem de iltihabli romatizma var.bendede normal romatizma.acaba solaryumun bir zarari olurmu?sicak bildigim kadariyla iyi geliyor.aranizda giden varmi.zararini gören?

mrb banada teshıs yenı konuldu ve arastırmaya basladım bunalıma gırdım kabullenemedım ellerımmdekı agrı benı mahvettı ustelık aynı teshıs ablamada konuldu onunda kalca kemıgınde var sorun nerdeyse yuruyemıyordu ıltıhaplı romatızma
olanlar omega 3 kullanmalı ama sadece ıcınde EPA VE DHA degerler yuksek olanları kullanınız. ıcınde baska vıtamınler olmasın. gercekten ıı geldıgını hıssedeceksınız. ayrıca hergece yatmadan once bır cay kasıgı zerdecal yıyın ıster yogurtla karıstırın ıster sutle nasıl ıcersenız yanı. ve sabahları zencefıl cayı ıcın gercekten cok ıı geldıgını goreceksınız. arastırmalarım bukadar he bıde beyaz ekmek yemeyın cavdar yada tam bugday ekmegı yersenız agrılarınız bı nebze daha azalacaktır d vıtamınıde cok onemlı bu arada...
saglıklı gunler herkese en

ıstersenız arastırın omega 3
zencefıl zerdecal
etkılerını nettende arastırabılırsınız. benkı ıkı aydır sadece ellerımdekı tutukluk yuzunden nasıl agrılar cektım bılıyorumkı daha beterlerı var onları dusunemıyrum artık oyusden ogrendıklerımı uyguladıklarımı sızede soylemek bıldırmek ıstedım...
rabbım sıfa versın herkese

Selam arkadaslar oncelikle herkese gecmis olsun uzun zamandir buraya ugrayan olmamis ben 23 yasimdan beri bu hastalikla ugrasiorum suan yasim 35 ama daha yeni ogreniorum bu hastaligin kabiz yapabildigini :) yillardir surekli sislik ve duzensiz diskilama karnimin dumduz oldugu gunleri unuttum ibs diordum hep ama cok hareketsiz bi yasantim var kansizlik halsizlikde yaparmis bu hastalik yani ben gunun her saati uykuya hazir gibiyim :) benim gibi olan varmi aranizda? Birde kabizlik sorununu nasil cozebilirim probiyotik mi kullansam birde beyaz ekmek yenmemeli demissiniz valla ben bunuda yeni duydum :)
Sevgiler

merhaba bu ayın 30 u yani 30 kasım 2015 veya bir kaç gün daha geç olabilir, BİLGE SALİH adında bir yazarın ANKİLOZAN SPONDİLİT VE ROMATOİD ARTRİT İN BİTKİSEL TEDAVİSİNE dair bitkisel tedavi kitabı çıkacakmış bekliyoruz, kitap kitapyurdu.com da çıkacakmış, yazar adı ile arandığında kalp damar tıkanıklığına dair bu yazarın bir kitabı var kitapyurdu sitesinde. Biraz daha bekleyelim görelim, kim bir zerre fayda görse siz ben dahil ne mutlu bize. selamlar

Ben çörek otu yağı kullanarak tamamen iyileştim.

İnternette kullanıpta iyileştiğini yazan bir kişinin yorumuyla çörek otunu kullanmaya karar verdim.Çörek otunu kullanmadan önce hastalığım bayağı bir ilerlemişti.Hemen hemen bütün eklemlerimde ağrılar vardı en sonunda boyun ve çenemede ulaştı hastalık.Hastalıktan ötürü kemiklerimde de deformasyon oluşmuştu. İlaç kullanıyordum kortizonlu.İlaçlarından bir sürü yan etkisini görüyordum.İlaçları bir saat geç atsam ağrılarım şiddetle artıyordu.Bu dönemde ilaç saatinde ilaç yerine çörek otu yağı içtim.Elhamdülillah bir daha ilaçlara ihtiyaç duymadım.Aslında ilaçların dozunu azaltarak bırakmayı düşünmüştüm ama ilaçları içesim gelmedi ve bir daha hiç içmedim.Çörek otu yağı içince ağrı sızı olmuyordu.İlk zamanlar bi sabah bi akşam bir tatlı kaşığı içiyordum aç karnına.Sonralarda sadece sabahları bir yemek kaşıyı içmeye başladım.Şimdilerde düzenli olarak içmiyorum şifa olsun diye arada sabahları içiyorum.Zaten çok hızlı bir şekildede iyileştim.Kemiklerimdeki eğrilmelerde yağ içtikce düzeldi.Ve harekette cok önemli.Hareket ettikce hastalık etkisini azaltıyor.Bende hareketsizlikten dolayı bu rahatsızlık oluşmuş.
Rabbim herkese acil şifalar versin çok geçmiş olsun

sforkıde ben 2 aydır romotıoıt atrıt hastasıyım yardımcı olur musunuz?
Geçmiş olsun öncelikle.Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı çörek otu tüketip bir saat kadar başka bir şey yiyip içmeden beklerseniz daha şifalı olur.Bir süre kullanın iyileşmeye başlayacağınızı göreceğinize inanıyorum

denıyorum ama fayda etmıyo genede cok tesekkur ederım bende LR dıye bir alman firmasının urunlerını duydum bagısıklık sıstemı güclendirici onada başlıyacagım

denıyorum ama fayda etmıyo genede cok tesekkur ederım bende LR dıye bir alman firmasının urunlerını duydum bagısıklık sıstemı güclendirici onada başlıyacagım

Düzenli olarak kullandınız mı? Çünkü çevremde çörek otu yağı ile iyileşen başka arkadaşlarımda var.
Bir de isterseniz hacamat yaptırın.Kandaki iltihabı hacamat ile atabiliyorsunuz.

evet duzenlı bır aydır kullandım fayda görmedım LR ın urunlerıne basladım .hacamata benım zayıf oldugumu soyluyorlar

evet duzenlı bır aydır kullandım fayda görmedım LR ın urunlerıne basladım .hacamata benım zayıf oldugumu soyluyorlar

İki aydır rahatsızsanız bir ayda faydasını görmeniz gerekirdi açıkcası çok şaşırdım.Acaba kullandığınız yağda mı ki bir şey var?Neyse İnşallah o ürünle çok kısa sürede iyileşirsiniz.Geçmiş olsun

Merhaba,

Şuan hem romotoid artrit hem de ankilozan spondolit hastasıyım. Bir de skolyozum var. Çölyak, laktoz intöleransını katmıyorum bu gruba :) Ve iğneleri, ilaçları komple bırakmak zorunda kaldım. Bununda nedenini hikayemde paylaşacağım. Ve Prof olan doktorumun 3 profla birlikte önce bana karşı çıkıp şimdi ise ilaçları bırakmamı desteklemelerini anlatacağım. Kısa yazmaya özen gösterip sizi sıkmayacağım. Sadece bilin istiyorum..

4 yıl önce çenemde başlayan sonrasında da ellerimde ayak bileklerimde devam eden ağrılarla birlikte seronegatif artrit teşhisi konuldu. Sonrasında Behçet denildi. Öncelikle salazopyrin,endol,kortizon kullandım. İşe yaramadı. Çenemden ameliyat oldum. 6 romotoloji doktoru değiştirdim ve bu esnada skolyozun da olduğunu öğrendim. Bu esnada ciddi anlamda kilo verdim ve artık yazı yazamaz hale geldim. Çok iyi bir doktor buldum fmf hastası bir yakınım önerdi. seronegatif artrit teşhisi konuldu ve AS ve RA'da söz konusu denildi. Ve 1 yıl süren şu 3lüyü kullanmaya başladım: Enbrel (anti tnf iğne), kortizon, metotrexat. 1 yıl boyunca soluk şekilde gezdim. Her hafta iğne gününe yaklaştıkça eziyetler ağrılar çektim. İşe gidemedim hatta kovulma riskim arttı :)

Bu dönemde başka bir doktora daha gittim çünkü diğeri %100 özel hastaneydi. İğne ve ilaçlar için rapor çıkması işlemlerinde sgk anlaşmalı özel hastane bulmak zorundaydım.
Bu doktor da 1 yıldır enbrelin bana iyi gelmediğini ve humira'yı yazacağını ve de aynı şekilde kullanmamı söyledi. Bende kullanmaya başladım ama ağrılarım azalsa da sürekli üst solunum yolu enfeksiyonları geçiyordum ve akciğerimde de enfeksiyon meydana gelmişti. Sonra öğrendim ki Humira 2 haftada bir kullanılıyordu hatta ayda bir. Ben ise 3 aylık dozu 1.5 ayda bitirmiştim. Tabiki hastane ayağa kalktı telaşlar vs. Sonuç: sana 1 ay ilaç iğne yok sadece ağrı kesici al ciddi anlamda zarar vermiş denildi.

İşte tamda o sırada tanıştım Propolisle.. Hergün aç karnına 10 damla (normalde kiloya göre olması gerekiyor: 60 ise 6. Ama bu sağlıklı insanlar için) kullanmaya başladım. Propolisi araştırın kanser hastaları da kullanıyor. Ve tam 6 ay sonunda doktora gittim. (Bu arada bu evrede ağrı kesici bile almadım. Ağrılarım geçti, ellerimde olan hareket kısıtlığı hafifledi. Çevremdeki herkes sürekli dik durmaya başlamışsın, çok enerjiksin, çok iyi görünüyorsun demeye başladı. ) Doktora gittiğimde doktor sonuçları görünce çok şaşırdı. crp ve sedim çok iyiydi. vitaminler (d, b12 ve folik asit çok düşük seviyede olduğu için bunlarnda raporu çıkarıldı mesela) çok iyiydi. sadece akciğer filminde bir sıkıntı vardı: iki tane leke ve kist. Hemen tomografi istedi doktor. 15 gün sonra tekrar gittim. yine akciğer filmi çekildi. Doktor sonuçlara ve suratıma bakıp son geldiğinde gerçekten çok iyi gördüm seni ama ilaçları ve iğneleri kullanmadığını söylemedin. Şimdide görüyorum ki ayakta zaturre geçirmişsin. Fark etmedin mi dedi. Bu kısım çok uzun profun şaşkınlığı vs o yüzden şöyle özetleyeyim: Hocam iğnelere ve ilaçlara başla derseniz siz başlarım. Bana gerek yok dedi. Ağır bir atak veya ağır ağrı geçirince haber ver dedi :)

Tabiki göğüs hastalıklarına 2 farklı doktora başka hastanelerde sonuçları gösterdim.
Göğüs hastanlıkları uzmanı olan bir doktorum adımı soyadımı telefonumu aldı ve bu mucizeyi herkese anlatmak lazım. Ben alternatif tıp düşmanı değilim. Ot kaynatıp içmek değil seninkisi. Devam et ve 6 ayda bir kontrole gel dedi.

İşin özü şu ki propolis benim yaşam enerjimi verdi, hastalığımı götürdü diyemem ama eklemlere artık zarar vermiyor ağrı yapmıyor. sabahları 10 dakika yatakta bekleyip yavaş yavaş kalkmak artık yok hayatımda..

Ama extra bir çok şeyde yapıyorum :

Haftanın 2 günü fizyoterapistten Reformer Pilates dersi. Evde 1 gün mat pilates. 1 gün yürüyüş. Reformer pilates sayesinde zaten inanılmaz dik durmaya başladım ve hastalığıma iyi geliyor.

Dik oturmaya çalışmaya. 1 saatten uzun oturmama. Gün içinde ufak egzersizler masamda otururken. Ağır kaldırmıyorum max 1 kg.
Aç karnına propolisden önce haftanın 2 günü çörekotu yağı içiyorum. Vişne alıp sürekli kaynatıp (şekersiz) haftada bir gün tüketiyorum. Çünkü vişne inanılmaz iyi gelen birşey bizim hastalıklarımıza.

Bir de şunu da anlatayım. 2 gün propolis kullanmayı unuttum. Sonuç : ayak el bilekleri şişti :KK43:

Çevremdeki 2 RA hastası kullanmaya başladı ve bana dua etmeye. 1 kanser hastası arkadaşımın annesi kullanmaya başladı.

Lütfen şunu unutmayın fazlası karaciğeri yorabilir ve fazla çalışmaktan yorabilir. Bu nedenle kullanırsanız kilo başına 1 tane + ağrılarınız boyutuna göre max 4 damla. Ağrı az olduğu günler extraları damlatmayın veya düşürün.

Umarım birilerine de umut olur benim mucizem..

Arkadaşlar konuyu aktifleştirip fikir alışverişinde bulunsak birbirimize arkadaş olsak çok iyi olmaz mı
Benim içimde umutkar yeşerdi bu gece.
Allahım tüm hastalara şifa versin

Merhaba arkadaşlar çok olmuş ama yine de bı sormak istedim benim ablamda romotoit hastası oyuzden agrilarimdan bende de olduğundan suphelendik dahiliye doktoruna gittim agrilariminanlatinca Ra olabilir dedi ama tahlillerimde bi yukselme yoktu doktorda şaşırdı ağrılarım sisliklerin Ra yi gosteriyor dedi romatoloji gönderdi
Acaba aranızda da böyle olan varmı ilk etapta değerler yukselmiyormu acaba romotoloji randevuma da 15 gün varmı kafayı yicem duzunmekten agrilarimda çok geceden beri ikinkolumda dirsektek itibaren çok agriyo başına gelen yazarsa çok sevinirim 🙏

X