kardeş sevgisi

su_perisi_1907

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
42
1
37
ben bu sene 21 yaşına girdim kız kardeşim ise 17 yaşına girdi ben üniversiyteye gelene kadar hiç ayrılmazdık kardeş değilde arkadaş gibiydik giydiğimiz elbiselerin bile renkleri aynıydı daha sonra ben üniversiteye geldim ayrılığımız hem kardeşimle hemde ailemle çok zor olmuştu bu sene 3 senem eve her seferinde gitmek için can atardım eve gitceğim ilk gün otobüsten iner inmez boynuma sarılırdı öperdi doya doya ablacım canım ablacım geldi diye ve o gece hiç bitmesin isterdim sabahlara kadar konuşur dertleşirdik sabahları ben uyanmadan bana güzel bi kahvaltı hazırlar öperek benı uyandırırdı tabi arada kavgalarımızda olurdu ama hiç bir zaman saygısızlık yapmaz ben suçluysam gider özür dilerdim o suçluysa benden özür dilerdi en sonunda gitme vaktı gelmişti benı uğurlamaya gelemezdi ağlamaktan doya doya sarıluır gitme ablacım diye ağlardı her gün benı arar sesi duyar mutlu olurdu orta okulu bitirdikten sonra okumadı kardeşim okumak istemıyorum dedi bizde zorlama yapamadık çünkü ilkokula başladığında bile kaçar gelirdi okulu hiç sevmezdi daha sonra babamda çalışmasına izin vermemişti durumumuz iyiydi en sonunda evde sıkılmış bayram zamanında teyzemler gelmişti fethiyeden oraya götürmek istediler kardeşimi bize yardım eder hemde vakıt geçirir diye ailemde tamam dedi orda çalışırken bi çocuğa gönlünü kaptırıyo tanışıyolar ve çıkmaya başlıyolar kardeşimden 8 yaş büyük aradan 2 ay geçiyo ve ben evde tek başıma otururken bi telefon geliyor tayzem kardeşin kaçtı kocaya diye haber veriyo ben ne yapacağımı hiç bilemiyordum beynımden vurulmuştum hiç beklemiyordum hemde hiç kim aklına girdi nasıl oldu haberim yoktu
daha sonra annemleri arıyorum annem telefonda ağlıyor hıçkıra hıçkıra babamı arıyorum babamda aynı şekilde babam her türlü suçu affeder ama bunu affetmezdi bunu bile bile nasıl yapar babam evlenmelerine tamam dedi başka yapcak bişey yoktu çünkü 1 ay öncede evlendiler düğününde ne ben vardım nede ailem tek başına bizsin yaptı anlayacağınız ailem bir ömüğr boyu barışmaz ve ben katrdeşimi en son 3 ay önce gördüm ve artık ne zaman görcem bilmiyorum burnumda tütüyosizce ailemi ezip kardeşimi görmeye gitmeliyim veya kardeşimim hiç görmemeliyim mi?

Kardeş sevgisi bambaşka bişey,bir kenara bırakabilecek bir sevgi değil, bence hayatta sadece aile bireyleri (anne baba ve kardeşler)dışında herşeyden vazgeçilebilir,bence kardeşini görmelisin onun sizin sevginize ve ilginize hayatı boyunca ihtiyacı var,bir hata yapmış olan olmuş keşkelerle yaşamanın kimseye faydası yok,ve hayat çok kısa bence sana bu bağlamda büyük rol düşüyor aile yapınızı bilemiyorum ama kardeşin ve anne baban arasında bir köprü vazifesi görebilirsin.

Kardeş sevgisi bambaşka bişey,bir kenara bırakabilecek bir sevgi değil, bence hayatta sadece aile bireyleri (anne baba ve kardeşler)dışında herşeyden vazgeçilebilir,bence kardeşini görmelisin onun sizin sevginize ve ilginize hayatı boyunca ihtiyacı var,bir hata yapmış olan olmuş keşkelerle yaşamanın kimseye faydası yok,ve hayat çok kısa bence sana bu bağlamda büyük rol düşüyor aile yapınızı bilemiyorum ama kardeşin ve anne baban arasında bir köprü vazifesi görebilirsin.

canım benım çok teşekkür ederim doğru söylüyosun ben çok denedim annemı ikna ettim ama bama hayır dedimi olmuyo bende görmeyi çok istiyorum ama babam telefonda konuşmaya bile karşı eğer gidersen benı çiğnemiş olursun dedi sonuçta ata bende arada kaldım ne yapcağımı bilmiyorum ama bi taraftanda o gece aklıma geliyo annemın o ağlayışarı hallerinin perişanlığı babam 1 ay boyunca insan içine çıkamayışı bunlar aklıma geldikçe kzıyorum inan eve gitmek istemıyorum artık...

zaman herseyin ilacıdır arkadasım.zamanla ailen kız kardeşinizi kabul edecektir.sabırlı olmalısınız.ayrıca et tırnaktan ayrılamaz.ayrılmamalıda.umarım en kısa zamanda kardeşinizle görüşürsünüz.bencede görüşmelisiniz.düşmanınız degilki.onunda size ihtiyacı olabilir.o zaten dügününe gitmediginiz için çok acı çekmiştir.hayat kısa ve ölümlü....kin tutmamak gerekir ve ailenizle onun arasında köprü olmalısınız.sevgilerimle.a.s.a.s.a.s.

Bence kesinlikle görüşmelisin.Zaten düğünde yalnız kalarak bi ceza çekmiş.Olan olmuş artık siz görüşmeseniz de olaylar düzelecek mi hayır.Bence görüş canım hem yalnız olmadığını,en azından senin onun arkasında olduğunu hissettir.Ailen de zamanla affeder.Evlat sonuçta ne kadar kızsan da küssen de evlat.Bence yalnız bırakma kardeşinia.s.

kardeşiniz bir hata yapmış, aileniz kırılmakta haklı ama siz görüşmeye devam edin.
yaşı da küçük, hayat tecrübesi çok az. başka hatalar yapmasını siz engelleyebilirsiniz. ailenizi ezmek gibi düşünmeyin. olur da evliliği kötü giderse sizi destek bilsin, kendini yalnız hissetmesin.

canım benım çok teşekkür ederim doğru söylüyosun ben çok denedim annemı ikna ettim ama bama hayır dedimi olmuyo bende görmeyi çok istiyorum ama babam telefonda konuşmaya bile karşı eğer gidersen benı çiğnemiş olursun dedi sonuçta ata bende arada kaldım ne yapcağımı bilmiyorum ama bi taraftanda o gece aklıma geliyo annemın o ağlayışarı hallerinin perişanlığı babam 1 ay boyunca insan içine çıkamayışı bunlar aklıma geldikçe kzıyorum inan eve gitmek istemıyorum artık...

Zaman herşeyin ilacı canım,zaman ve sabır! Anne ve Baban yüreklerinin acısıyla şuanda doğru düşünüp doğru kararlar alamıyorlar ama eminim ki zaman olumsuz duyguları yok edecektir et tırnaktan ayrılmaz.Kardeşine destek olmalısın,Anne ve Baban her hareketini kontrol ediyormu, Senin kardeşinle konuştuğundan haberdar olabilirlermi hemen, bilemiyorum ama lütfen kardeşine destek ol,zaten o şuanda bir bocalama devresindedir ailesinden uzak yeni bir yaşama adım atarken.........
Allah yardımcınız olsun.

Aynı kanı taşıyorsunuz, aynı karından doğdunuz ikiniz de..
Annen ve baban şu an çok acılı eminim, hazmedemiyorlar bunu..
Ama en kardeşini görmeli ve ailenle kardeşin arasında köprü olmalısın.
Hepiniz kardeşini yalnız bırakırsanız, yarın birgün Allah korusun evliliği yolunda gitmezse ortada kalır yavrucak..
Ona destek olmalısınız bence.
Ailen de zamanla durumu kabullenecektir.
Allah yardımcınız olsun..

zaman herseyin ilacıdır arkadasım.zamanla ailen kız kardeşinizi kabul edecektir.sabırlı olmalısınız.ayrıca et tırnaktan ayrılamaz.ayrılmamalıda.umarım en kısa zamanda kardeşinizle görüşürsünüz.bencede görüşmelisiniz.düşmanınız degilki.onunda size ihtiyacı olabilir.o zaten dügününe gitmediginiz için çok acı çekmiştir.hayat kısa ve ölümlü....kin tutmamak gerekir ve ailenizle onun arasında köprü olmalısınız.sevgilerimle.a.s.a.s.a.s.

canım yazdıklarınız benı çok mutlu etti umarım dediğiniz gibi olur barış sağlanır ama uzun zaman sonra olcağı kesin ben sadece bunu biliyorum eğer tabi olursa ben elimden gelenı yapcam et tırnaktan ayrılmaz ilk defa sülalede başımıza böyle bir şey geliyor allahta kımseye göstermesin

Bence kesinlikle görüşmelisin.Zaten düğünde yalnız kalarak bi ceza çekmiş.Olan olmuş artık siz görüşmeseniz de olaylar düzelecek mi hayır.Bence görüş canım hem yalnız olmadığını,en azından senin onun arkasında olduğunu hissettir.Ailen de zamanla affeder.Evlat sonuçta ne kadar kızsan da küssen de evlat.Bence yalnız bırakma kardeşinia.s.

canım ben onu ne kadar kızgın ne kadar öfkeli olsamda kardeş sonuçta hep onun arkasında olmalıyım ama ata sonuçta ezipte geçilmiyo inan babamı yumuşatmak için herşeyi denedim babam çok güler yüzlü cana yakındır tk affetmeyeceği şey budu onuda yaptı ama bundn onrada vazgeçmiycem bakalım ne olacak çok teşekkürler

kardeşiniz bir hata yapmış, aileniz kırılmakta haklı ama siz görüşmeye devam edin.
yaşı da küçük, hayat tecrübesi çok az. başka hatalar yapmasını siz engelleyebilirsiniz. ailenizi ezmek gibi düşünmeyin. olur da evliliği kötü giderse sizi destek bilsin, kendini yalnız hissetmesin.

hepiniz yazdılarınız için çok teşekkürler inanın başka arkadaşlarımdan bunları duymadım onlarında kardeşleri ve yakınları kaçtıkları için hepsi barışma biraz çeksin sizi arasın dediler umarım bizi çok aramıştır bugün arıycam sesini duycam halını hatrını sorcam hepiniz saolun

canım benim tabiki ata ezilmez ama kardeşini de sahipsiz bırakma et tırnaktan ayrılmaz bence kardeşini ara sor ailenide buna yavaş yavaş alıştırmaya bak o bir hata yapmış hata üstüne hata olmasın bence ara sor kardeşini a.s.

Bir anda kendi kardeşimi düşündüm..Allahım ayırmasın beni ondan..:1hug:
Benden önce evlenmeye niyetlendi,ailem biraz ters cevap verince kızdı,isteğini tekrarladı,gerçekten korktuk kaçar diye.
Ama ona her konuda olduğu gibi o zaman da en büyük desteği ben verdim. Anamı babamı ben razı ettim diyebilirim..Benden önce evlendi,çok mutlu,Allahım da bozmasın mutluluğunu inşallah!:nazar:
Yerinizde olsam 3 ay değil 1 hafta kardeşimi görmesem kesin acımdan ölürdüm. Nefes alamam ki ben,kardeşimin sağlığının,moralinin durumunu bilmeden.benneyaptımki
Dünya bir yana,o bir yana.. Babamın kızdığı düşünecek olursam ya açıkça konuşurum; kendi görmek istemesin,ben görecem derim ya da yanlış bile olduğunu düşünseniz,gizli gizli de olsa görüşürüm..:dilcikar:
Bırakamam ben kardeşimi..:asigim:

hepiniz yazdılarınız için çok teşekkürler inanın başka arkadaşlarımdan bunları duymadım onlarında kardeşleri ve yakınları kaçtıkları için hepsi barışma biraz çeksin sizi arasın dediler umarım bizi çok aramıştır bugün arıycam sesini duycam halını hatrını sorcam hepiniz saolun

Ooooo ne acı bir cümle;"bırak çeksin"
Ne demek ya?!?!?:kızgın:
İnsan kardeşinin acı çekmesine bile bile nasıl razı olur?
Yarabbim bu kadar kötü insanlar var mı dünyada?benneyaptımki

Aynı kanı taşıyorsunuz, aynı karından doğdunuz ikiniz de..
Annen ve baban şu an çok acılı eminim, hazmedemiyorlar bunu..
Ama en kardeşini görmeli ve ailenle kardeşin arasında köprü olmalısın.
Hepiniz kardeşini yalnız bırakırsanız, yarın birgün Allah korusun evliliği yolunda gitmezse ortada kalır yavrucak..
Ona destek olmalısınız bence.
Ailen de zamanla durumu kabullenecektir.
Allah yardımcınız olsun..

yazın için teşekkür ederim allah ayrılık göstermesin ne kardeşime ne de bütün evli olan herkeze inşallah ta böyle bir şey olmaz elimden geldiği kadar köprü kurmaya çalışcam ailem arkasında olmasa bile ben olmaya çalışcam çok teşekkür ederim..

Ooooo ne acı bir cümle;"bırak çeksin"
Ne demek ya?!?!?:kızgın:
İnsan kardeşinin acı çekmesine bile bile nasıl razı olur?
Yarabbim bu kadar kötü insanlar var mı dünyada?benneyaptımki

bu kadar kötü insanlar var ama kardeşin seni ve aileni düşünmeyip kaçmış bi kere sadece bir kere istemeye gelseler tamam ben arkasında durmuycam değil sadece çok kızgınım ya düşün ben eve gitmek istemıyorum artık bi isteği bi kötü durumu olursa tabiki yardım edecem hiçte yanlız bırakmam bugün arayıp halini hatrını istediği bişey varmı diye sorcam sonuçta et tırnaktan ayrılmaz emınım allah göstermesin senın başına böyle bişey gelse sende çok kızgın olursun allahta göstermesin diyorum

Zaman herşeyin ilacı canım,zaman ve sabır! Anne ve Baban yüreklerinin acısıyla şuanda doğru düşünüp doğru kararlar alamıyorlar ama eminim ki zaman olumsuz duyguları yok edecektir et tırnaktan ayrılmaz.Kardeşine destek olmalısın,Anne ve Baban her hareketini kontrol ediyormu, Senin kardeşinle konuştuğundan haberdar olabilirlermi hemen, bilemiyorum ama lütfen kardeşine destek ol,zaten o şuanda bir bocalama devresindedir ailesinden uzak yeni bir yaşama adım atarken.........
Allah yardımcınız olsun.

amin canım saolasın ailem yanımda değil telefonla konuşabilirim ama onu görmeye gidemem ailemin haberi olur ama eğer olursa onları buraya çağırcam o zaman haberleri olmaz belki inşallah zamanla herşey değğişir tekrar eskisi gibi olamasakta aynı sofrada yemek yemeyi muhabbet etmeyi özledim

bu kadar kötü insanlar var ama kardeşin seni ve aileni düşünmeyip kaçmış bi kere sadece bir kere istemeye gelseler tamam ben arkasında durmuycam değil sadece çok kızgınım ya düşün ben eve gitmek istemıyorum artık bi isteği bi kötü durumu olursa tabiki yardım edecem hiçte yanlız bırakmam bugün arayıp halini hatrını istediği bişey varmı diye sorcam sonuçta et tırnaktan ayrılmaz emınım allah göstermesin senın başına böyle bişey gelse sende çok kızgın olursun allahta göstermesin diyorum

Amin inşallah.. Hiç kimseye göstermesin inşallah..
Az önce yazdım kendi durumumuzu.. Ailem onaylamamıştı kardeşimin evliliğini. Burada tüm ayrıntısı ile yazmıyorum ama şu an bile çok onayladıklarını sanmıyorum kendi annemin babamın. :sm_confused:
Kaçmadan önce önlem almak,yanında olmak daha doğru ama artık olan olmuş bence kızgınlıkları,kırgınlıkları kenara bırakma,kardeşe destek olma vaktidir diyorum ben yine.:1hug:

canım benim tabiki ata ezilmez ama kardeşini de sahipsiz bırakma et tırnaktan ayrılmaz bence kardeşini ara sor ailenide buna yavaş yavaş alıştırmaya bak o bir hata yapmış hata üstüne hata olmasın bence ara sor kardeşini a.s.

canım inaşşah bugün arıycam halini hatrını sorcam ailemide inşallah yumuşatcam çok denedim ama bundan sonrada pes etmiycem

Bir anda kendi kardeşimi düşündüm..Allahım ayırmasın beni ondan..:1hug:
Benden önce evlenmeye niyetlendi,ailem biraz ters cevap verince kızdı,isteğini tekrarladı,gerçekten korktuk kaçar diye.
Ama ona her konuda olduğu gibi o zaman da en büyük desteği ben verdim. Anamı babamı ben razı ettim diyebilirim..Benden önce evlendi,çok mutlu,Allahım da bozmasın mutluluğunu inşallah!:nazar:
Yerinizde olsam 3 ay değil 1 hafta kardeşimi görmesem kesin acımdan ölürdüm. Nefes alamam ki ben,kardeşimin sağlığının,moralinin durumunu bilmeden.benneyaptımki
Dünya bir yana,o bir yana.. Babamın kızdığı düşünecek olursam ya açıkça konuşurum; kendi görmek istemesin,ben görecem derim ya da yanlış bile olduğunu düşünseniz,gizli gizli de olsa görüşürüm..:dilcikar:
Bırakamam ben kardeşimi..:asigim:

canım ben kardeşime evdeyken her türlü nasihatı neyin kötü neyin ii olduğunu bir bir nalattım benım okul var diye bak canım dedim eğer birini seversen senın yolun açık ben daha evlenmıycem senınde yaşın gelsin ben sıramı veriyorum dedim hiçte sözümden dışarı çıkmadı ama oraya gittiğinde ne olduysa oldu bir kere bile istemeye gelmeden gitti birisi aklını güzel çelmiş çünkü böyle bişey yapacak bir insan değildi görseniz o kadar saf düşünceli o kadar temız kalplidir ki niye yaptı nasıl oldu bilmiyorum ama bugün aradığımda size kein haber ederim durumu nasıl bi sıkıntısı olup olmadığından inşallah ii hyaberler alırım

X