eşiniz sizi başkalarının yanında takdir eder mi?

DilaNaz

Körler sağırlar,birbirini ağırlar.
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
2.707
46
eşiniz sizi başkalarının yanında takdir edermi?
yoksa takdir etsede dile getiremeyenlerdenmi???

evet eder,benim kahrımı gülşah çekiyor helal olsun der genelde...kendinin çekilmez olduğunu bilmesi aslında daha büyük takdir unsuru ya!şakkıdı

benimkide eder ama bzaen işin dozunu kaçırır :eek:klava: bir dürtmemlede kendine gelir:tomato:

Benim eşim bu konularda biraz ketumdur.
Beni bırak başkalarının yanında başbaşayken bile takdir etmez, iltifat etmez..
Ama dile getirmese de bilirim ki içten içe yaptıklarımı takdir eder, beğenir..
Eccük odun olsa da seviyom ben bu adamı yaa :asigim:

:1no2:
maalesef etmez. insanlar iltifat edince bazen onaylar.
yalnızken bile etmez.
ben sitem edersem, o zaman başlar iltifatlara.

çok abartmadan eder.... ama gaflarımıda söyler uyuz olurum....
Geçenlerde çile diyeceğime tile dedim 2 gün boyunca TİLE BÜLBÜLÜM diye şarkı söyledi abimle birlikte...

Müstakbel eş adayım beni herkesin içinde senalarla takdir eder . Söyledikleri abartı değildir.Ben de mevcut olan özelliklerdir.Beni takdir eden cümleler kurduğunda nedense yanımızda olan kişilerin bir kısmı bundan rahatsızlık duyar.:uhm: Herkesin takdir edilecek ve eleştirilecek yönleri vardır.Takdir etmeyi bildiği gibi eleştirir de beni.Adil olmak şart.a.s.

en iyi yönü budur, bazen abartıp yapmadığım şeyleri de yapıyormuşum gibi över durur :KK70:

benim eşimde bayılır övmeye:)çook basit bir yemek yaptıgımda bile mükemmellll!!!deyip ellerimi öper;harikasın diye diye gezinir...genelde aynı tepkiler oldugundan neyi gerçekten iyi yaptıgımıda bilemem:)olsun takdir edilmek güzel..

sadece yeri geldiğinde allah razı olsun der.ama her zaman söylemez.oda bana yeter zaten.

benim esimde kaynanamda beni herkesin icinde eltimin yaninda takdir eder ama ben böyle seyden nefret ederim en azindan benim yanimda yapmasinlar.

bir erkeğin yada bir kadının eşini başkalarına övmesi çok da iyi bişey değil aslında mesela diğer kadının ya da erkeğin öyle bir özelliği yoksa eşini küçümseyebilir onda olmayan bir özelliği görebilir. mesela bir arkadaşımın eşi tamiratı yapar eşini de över eşim evdeki şeyleri hemen tamir ediyor vs. ama diğerinin eşi tamirat yapmaz o diğerinin eşinin o özelliğni görüyor bu seferde eşindeki güzel özellikleri görmüyor. kıskançlık ve başkasının eşine özenti oluyor heleki bi kayınvalidenin oğlunu diğer gelinine övmesi yada bir gelinini diğerine övmesi çok yanlış..
ama yanlızken eşler birbirlerine güzel sözler söylemeli bence. moral olur ilişki güzelleşir. ellerine sağlık Allah razı olsun demeli. işte bundan hoşlanırım.

sılacığım mesajna ilave olarak yazmak istedim... aynı şekilde bu gibi övgüler neticesinde örneklemede olur ve bence hiç hoş değil...
bak bu şunu yapıyormuş sen yapmıyorsun gibi örnek gösterilmeler...
Hiç haz etmemişimdir ne beni birilerine örnek göstersinler nede birilerini bana....

eşim içten içe takdir eder ama hiç yüzüme demez.bazen üzülürüm nie demio die ama tabiatı böle.ama biride iltifat ettikçe çıldırır kıskançlıktan.

maalesef...senağlama Esime en cok bu yönünden dolayı kırılırım. askalarının yanında pek işitmedim beni takdir ettigini ama yalnızken nadirde olsa dile getirir. Nadirde olsa bunu duymak hoş. Ve biz kadınları mutlu ediyor :asigim:

benim ki genelde rezil ediyor :)

benim beceriksiz oldugumu sabahlari kahvalti hazirlamadigimi ona iyi bakmadigimi

valla ciddiyim hep bunlari soyler..sonra misafirler gidince kafasina kumanlari gecirince

saka yapiyorum askim diyoooo ama dedikleri dogru icindekileri saka yoluyla disari vuruyor..

artik beni goren niye bakmiyon kocana zayif iste cok calisiyo iyi bakman lazim...

kafayi yiyecem adam kilo almiyo ne yapayim ben

X