anne sütü alan bebeğiniz kabız olursa ne yaparsınız

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlar yarın 40ımız çıkıyor inşalah ama bebeğim arada yani 2 günde bir falan kabız oluyor rezene denedim gazını pek çıkarmadı anason kullanıyorum şimdi gaz çıkıyo ama kakasını yapamıyo oğlum nolur bildiğiniz bişey varsa yardım edin çok canı acıyor fitil vermek istemiyorum artık yavruma sadece emiyo mama falan vermeye başlamadım arada şerbet veriyorum annemlerin zoruyla bide emziğini reçele yada pekmeze batırıyorum sizde de bunları yapan var mı zararı 0olur mu çok seviyo acil cevap bekliyorum kızlar

canım hıc bıl mıyorum benım doktorum ıkı gun kaka yapmassa mutlaka getır demıstı doktra goturdun mu

Son düzenleme:
kızlar yarın 40ımız çıkıyor inşalah ama bebeğim arada yani 2 günde bir falan kabız oluyor rezene denedim gazını pek çıkarmadı anason kullanıyorum şimdi gaz çıkıyo ama kakasını yapamıyo oğlum nolur bildiğiniz bişey varsa yardım edin çok canı acıyor fitil vermek istemiyorum artık yavruma sadece emiyo mama falan vermeye başlamadım arada şerbet veriyorum annemlerin zoruyla bide emziğini reçele yada pekmeze batırıyorum sizde de bunları yapan var mı zararı 0olur mu çok seviyo acil cevap bekliyorum kızlar

canım öncelikle serbet vermek, emziği reçele pekmeze batırmaktan vazgeçmelisin, bebeğin kan şekerinin aniden yükselmesine sebep olur, ilerde şeker hastası olma ihtimalini arttırır

kaka konusunda sana damla önerebilirm, piyasa da metsil, zinco, vb birçok damla var,
ya da en iyisi birçaykaşığı zeytinyağı içir tatlım, poposuna zeytinyağına batırılmış kulak temizleme çubuğunu sokarsan o da işe yarıyor tatlım, umarım yardımcı olabilmişimdir

NASILL 2GÜN YAPSA YAPMASA YAZACAKTIN HERALDE DOKTORA GÖTÜRMEDİM TELEFON AÇTIK FİTİL SÖYLEDİ BİDE DRECEYLE YARDIMCI OLUN DEDİ ÇIKMASI İÇİN BİLMİOMMMMM HEP BÖYLE DE ÇIKAMAZ Kİ YAVRUM DIŞAI ÇOK ZORDAyız

denedim onları ama yapıyo yine kabız ben kabızlığı geçsin istiyorum teşekkür ederim bu arada şeker konusunda yazdıklarını okudum korktum ama annemler biz küçükken veriyomuş şimdiki bebekler mi hassas anlamadım ki ben karşı çıktım ama onlar bişey olmaz dedi bide doktora soracam ama korkuyom kesin kızacak

metsili kullanıyoruz canım unuttum yazmayı zincoyu da duydum ama midesi bozulacak yavrumun şaşırdık kaldık

oncelikle gecmis olsun arkadasim bak once hata bebege kesinlikle ama kesinlikle pekmez recel sekerli birsey verme bu onun icin faydadan cok zarar istersen www.uzmantv.com dan arastirabilirsin 2si benim kizimda nerdeyse 1 aylik sorunumuz ayniydi kabizlik dr aradim buradaki cocuk dr kesinlikle ilac verme taraftari degil dr bana suyu kaynat ilinsin kasikla veya biberonla ver dedi dedim anne sutu aliyor ama,su bagirsakta agirlik yapiyormus sukurler olsun simdi kabiz oldumu suyunu verip bacaklarina karnina masaj yapiyorum 10dk icinde bezi delecek gibi gaziyla birlikte cikariyor hemde beline kadar dene istersen

Hepimiz hemen hemen aynı sorunu yaşıyoruz bende gaz ilaçlarını kullandım hatta şu gaz yapar bu yapar diye bişey de yemedim bir kaç gün ne yaparsam yapıyım fayda etmedi.Ancak bende şöyle bir durum oldu gaz ilaçları bebeğimin kaka yapmasını zorlaştırdı bende hepsini kestim.Bol bol sıvı tüketiyorum dereotu yemeni tavsiye ederim süt bezlerinide uyardığı için bol miktarda süt yapıyor.Diğer arkadaşlarında dediği gibi reçel vb... şeyler vermek sakıncalı benim annemler bana neler dediler ben öyle şeyler söylüyorlarki kendi bebekliğime acıdım doğrusu.Biraz sabırlı ol bebek ağrı çektği zaman mutlaka kucağına al bez ısıtıp koya bilirsin karnına ve masaj yapa bilirsin..Ayrıca kabız olması keçi kakası gibi kaka yapması demek bence seninkide ilaçlar yüzünden kaka yapmakta zorlanıyor...

benim kızım da kakasını hergün yaparken 2-3 gün yapmamaya başladı ama yaptığında da katı değil normal yapıyodu. 2-3 günde bir yaptığı için doktora götürdüm ama katı yapmadığı sürece 4-5 gün yapmaması normal dedi.5.gün yapmazsa fitil verin dedi.

denedim onları ama yapıyo yine kabız ben kabızlığı geçsin istiyorum teşekkür ederim bu arada şeker konusunda yazdıklarını okudum korktum ama annemler biz küçükken veriyomuş şimdiki bebekler mi hassas anlamadım ki ben karşı çıktım ama onlar bişey olmaz dedi bide doktora soracam ama korkuyom kesin kızacak

sütün dışında hiç bişey vermemeni öneirim arkadaşım yeni doğum yaptı ona dr u şerbetin yararıda zararıda yok ama soluk borusuna kaçarsa zatüreye sebep olur demiş eskiden yapılanları umursama ailene bu durumda karşı çıkmalısın bebeğine kendin bak su bile içirme sütünde herşey var zaten kabızlık içinde dr una göötür geçmiş olsun

canım,gaz için aktarlarda adaçaylı acı elma yağı satılıyor.bebeğin ayaklarının altına ve göbeğine sürüyorsun.aktarlara bebekler için edin mi onlar biliyorlar zaten..
ayrıca ben su vermeyin görüşüne katılmıyorum ve bebeğime her gün kaynatılıp,ılınmış su içiriyorum kaşıkla...

kesinlikle hele ki kabizlik problemi olan bebegin tek ilaci kaynatilip ilinmis su ben kac kez denedim ilac masaj vs vs ama sadece su iyi geldi dr tavsiyesi suyun iyi gelme nedeni de agir olup bagirsaga kolay ulasmasi kizim sukur cok rahat gunlerdir

bende bugün son çare su verdim 4 çay kaşığı ve bebeğim yine yapmakta zorlandı yardım ettim ama kakası kesinlikle yumuşlamıştı su zararlı olamaz 4 çay kaşığı onun midesinde ne kadar yer kaplayacak ki suyu öneren tüm arkadaşlara teşekkür ederim

X