kızlar emzırırken dogum kontrol hapı kullanan varmı

mehtap86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
343
4
kızlar hap kullanmak ıstıyorum ama bebısıme sutumden gecer dıye korkuyorum etrafımda 2 3 kısı emzırırken kullanıyo hıc bısey yapmıyo kullan dedı ama yasmın bıtkılerden yapılıyomus dusuk doz oldugu ıcınde sutu pek etkılemıyomus doktora sordum oda kullanma dedı cok kararsızım sızler ne yapıyosunuz

canım kesınlıkle bole bı hata yapma etrafında kı ınsanlar kullansın bosver onalr ocuklarını dusunmuyorlar demekkı dr benı bızzat uyardı sakın kullanma bebegını zehırlersın sımdı olmazzsa bıle ılerde acısı cıkar dedı baska bı yontem bul bence canım

merhaba canim bende daha bugün doktorumdan geldim kullanip kullanamayacagimi sordum normal dogum kontrol haplarini kullanamayacagimi söyledi ancak bebegi emzirme döneminde özel bir hap kullanabilirmisim ama bu hapida hergün mutlaka ayni saatte almak gerekirmis 2 saat önce yada sonra almak olmuyormus birde 3 aylik igneler varmis ama ondanda ben korkuyorum bilmiyorum kararsizim ne yapsam?

merhaba canim bende daha bugün doktorumdan geldim kullanip kullanamayacagimi sordum normal dogum kontrol haplarini kullanamayacagimi söyledi ancak bebegi emzirme döneminde özel bir hap kullanabilirmisim ama bu hapida hergün mutlaka ayni saatte almak gerekirmis 2 saat önce yada sonra almak olmuyormus birde 3 aylik igneler varmis ama ondanda ben korkuyorum bilmiyorum kararsizim ne yapsam?

canim o bahsettigin hap ne yazikki türkiyede yok..o hap östrojen icermedigi icin emzikli bayanlara veriliyor..ama türkiyedeki dkhaplari östrojen iceriyor ve sütle bebege geciyor..kesinlikle zararli..

bu konuyu açmana sevindim bende ne yapacağımı şaşırım. ben hamile kalmadan önce endometriozis hastasıydım hatta bunun için ameliyat oldum. hemen sonrada hamile kaldım. ama bu hastalığın tekrarlama riski var doğum kontrol hapları bu hastalığı engelliyor. doktorum emzirme dönemim boyunca hastalığıma rağmen kullanmamam gerektiğini söyledi.bence sende sakın kullanma derim.

bence de kullanma canım eşin korunsun yada spiral mıdır nedir ondan taktır hap zararlıymış

kızlar spralın yan etkısı cokmus bazılarında kanama uzun suruyo ve sureklı akıntın oluyo bel agrısıda yapabılıyo uc aylık ıgnelerde ıyı degıl dıyolar esım korunsa onada guvenemıyorum ve zor oluyo oyle napcamı sasırdım ıyıkı konuyu acmısım saolun valla ne yalan solım kullanıcaktım artık napım esım sıkıcak dısını bıraz hıc degılse 1 yasına kadar ayy bız bu kadınların cılesı ne cok yaa adamların umrunda degıl dımı

X