Epidural Sezeryan Olanlar

yanlış anlaşılmasın ben istemedim sezeryanı hatta okadar çok ağladım ki sezeran olacağım için.elinizden geldiğince normal doğum taraftarı olun.Normali en güzeli sevgiyle

2 kez spinal anestezi ile sezeryan oldum hamdolsun iyikide olmuşum inanın hiç korkulacak bir durum yok şimdi 3. bebeğim gelecek nasipse biraz tedirginlik var acaba 3. sez nasıl geçecek

Şu mide bulantısı beni korkutan benim korkummo ellerimizde bağlı nasıl kusucaz çok mu sürüyo
hiç korkma ben mide bulantısı yaşamadım hatta çevremde spinal olan bir kaç arkadaşım var onlarda böyle bi sıkıntıyla karşılsşmadılar. İnşallah sende yaşamazsın

bugün itibariyle 40. haftamı doldurdum. kontrolden az önce geldim. ne rahimde bir açıklık ne de nst'de sancı çıktı. dr elini vajinama sokarak sancımın gelmesini sağlamak için bir şeyler yaptı. hafta sonu sancım kendiliğinden gelmez ise, pazartesi sezeryan olacağım. şimdiye kadar hep normal doğum isteyen biri olarak oldukça moralim bozuldu. kilom, bebeğin kilosu ve çatı kontrolümde her şey n.doğum için uygun idi. hayırlısı böyleymiş demek ki. kafamda soru işaretleri var. sezeryan olanlardan hep şu cümleyi duydum; '' her üşütmede dikiş yerleri sızlıyor'' cidden böyle mi? çok mu problemli bir doğum şekli bu sezeryan?

bugün itibariyle 40. haftamı doldurdum. kontrolden az önce geldim. ne rahimde bir açıklık ne de nst'de sancı çıktı. dr elini vajinama sokarak sancımın gelmesini sağlamak için bir şeyler yaptı. hafta sonu sancım kendiliğinden gelmez ise, pazartesi sezeryan olacağım. şimdiye kadar hep normal doğum isteyen biri olarak oldukça moralim bozuldu. kilom, bebeğin kilosu ve çatı kontrolümde her şey n.doğum için uygun idi. hayırlısı böyleymiş demek ki. kafamda soru işaretleri var. sezeryan olanlardan hep şu cümleyi duydum; '' her üşütmede dikiş yerleri sızlıyor'' cidden böyle mi? çok mu problemli bir doğum şekli bu sezeryan?
Yooo değil... Ben mesela yaz kış hiç çorap giyemem rahatsız olurum sadece dışarı çıkarken syakkabının içine mecburen:) sızlasa benim sızlat:) herkeste aynı olmuyordur tabi

Yooo değil... Ben mesela yaz kış hiç çorap giyemem rahatsız olurum sadece dışarı çıkarken syakkabının içine mecburen:) sızlasa benim sızlat:) herkeste aynı olmuyordur tabi

ben de çorap sevmeyenlerdenim. bu yüzden sürekli üşütürüm. bunu duyduğuma sevindim :-)

ben de epidural sezeryan olcam.normal doğumdan bu kadar çok korkmuyordum.sonuçta ameliyat sonunda ne olacak bilemiyorum.bazıları yataktan kalkamıyormuş ve aylarca dikişleri acıyormuş. biraz bilgi verebilir misiniz?

Sizi korkutmuslar. Benim ikinci sezeryanım epidural.
Bebeğimi doğurduğum akşam ayağa kalktım. Gaz sancısı falan çektim biraz o kadar. Dikislerinde benim doğum yazın olduğu içi yanma oldu 2.3 gün o kadar.
Kendinizi korkutmayın.

Bende yarın epidural sezaryen olucam çok korkuyordum ama yazılanları okuyunca rahatladım , Allah yardım etsin sağ sağlim kucağıma alayım evladımı inşallah

X