Doğuma Hazırlık hamilelik ve dualar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çocuğun rahat doğması için Abdullah ibni Abbas buyurdu ki:
Bir tas, tabak içine (Bismillahillezi la ilahe illa huv El-Halim-ül Kerim. Sübhane Rabbil Arş-ilazim Elhamdülillahi Rabbil âlemin) ve sonra Naziat suresinin son âyetini ve Ke-ennehümden itibaren Ahkaf suresinin son âyetini İslam harfleri ile yazıp, eritip, [sancı başlayınca] anasına içirmelidir. (Bostan-ül-arifin)

Kağıda yazıp suya batırılırsa suyunu içmek de aynıdır. Fotokopi çekerek suya batırmakla da olur.

arapça yazdırabilecek olan varsa gerçekten etkili bir dua.ben eşime yazdırdım hazırladım.son anda da içeceğim inşallah.bir de yedi tane pirince ayrı ayrı hepsine yasin-i şerif okudum.onlarıda sancı çekerken içmek gerekiyormuş.hastane giderken ya da.birde hergün kuranı kerim okuyun yada dinletin.rabbim hepimize sağlıklı kolay doğum nasip etsin inşallah..

kitabın ismi ne acaba bende almak istiyorum.. 9 ay boyunca hergün (yâ musavvir)ismini çekmek çok iyiymiş...:44:

çok teşekürler güzel bir dua..

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:"

"İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin." (Araf, 7/54)

1 salavat
101 besmele
3 yasin suresı
1 Amme suresı
1 fetih suresi
1 fatiha suresi
1 salavat okunur... (yakınlarımız tarafından bu sureler okundugunda dogumumuz kolay gecer ıns...)

banada dua edın arkadaslar 37.haftalık hamıleyım ve bebegımın karın gelısımı 2 hafta gerıden gıttıgı ıcın erken dogum olack ... Rabbım herkesın yardımcısı olsun.... :KK71:

Paylaşımlarınız için çok teşekkürler kızlar Allah hepimize hayırlı ve sağılıklı doğumlar nasip etsin...

X