hamileyken cola içen varmı????????

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar merhaba ben günde 1 kutu cola içmeye başladım aranızda içen varmı bebişime zara verirmi?

mrb cnm kola normal insanlar için dahi son derece zararlı bn olsam asla içmem

kesinlikle içmemen lazım.bende kolayı çok seven birisiyim ama hamile oldugumu öğrendiğimden beri içmemeye çalışıyorum.doktoruma sordum içme sakın dedi eğer canın çok isterse 1 yudum al dedi..

bende duydum canım cola,kahve gibi şeyler zararlı içmesen daha iyi olur

çok canın isterse biryudum iç dedi doktor sen napıyorsun günde 1 kutu
hemen bırak benim dayım biraz espirik biridir bir gün kolayı açtı sodayı açtı ikisinede
para attı sabaha kadar bekledik kolanın içinde ki para simsiyahtı sodada ki aynıydı benden sölemesi
kesinlikle hamile olmasan bile içmeyin şunları

canım bir süre önce duymuştum.arkadaşımın kuzeni de hamileyken kola içmiş.korkutmak istemem ama doktor bebeğinin asitten yandığını gelişimini tamamlayamadığını söylemiş.
lütfen içme canım.ben hamileyken çok sevdiğim nescafemi bile bıraktım.doğuma kadar bir yudum bile içmedim.

ben hiç sevmezdim ama hamileliğimin başlarında felaket canım çekti ve içtim ama az.aslında hiç içmemek gerek de dayanmadım tabi o ayrı.

canım aslında çok zararlı ama çok canın içiyosa 1 çay bardağı iç ve de beklettikten sonra iç asidi falan kaçsın yani biraz.bende çiğköfteye aşeriyom ama boğazımı tutmak zorundayım çok zararlı:KK43:((

of ya ben 4 aylık hamileyim bilinçsizce baya kola içtim acaba bebişime bi zarar vermişmidir of moralim çok bozuldu

içmeyin arkadaşlar çok zararlı diye duymuştumm..bende hamile olduğumdan beri hiç içmiyorum.ama soda faydalıymış diyolar.meyveli soda içiyorum arasıra.kahve ve kola hiç içmiyorum...

kızlar deli misiniz yaww:bbo:
içmeyiverin yahu, bebeğiniz için koladan vazgeçemiyo musunuz??:1shok:
herkes sigarayı bırakıyo, altı üstü kola!
kızcam şimdi:mymeka:

ben 4 aya kadar içmedim ama 5.ayımda içmeye başladım yani daha 1 haftadır içmeye başladım ne yapayım canım çok istiyor ama artık içmicem

QUOTE=Caramela*;2829872]Evet canim sakin icme ; colanin icinde fetuse gecen bir madde cocukta anormalilere sebep oluyor..Arkadaslarimin dedigi gibi bir yudum ic yeter..

Cola ile ilgili bana gelen bir e-mail i de iletiyorum arkadaslar,...

Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi
siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da
bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada
anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola
parasıdır.
Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli

Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler
yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar
bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit
hela başındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara
paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz.
Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak
yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı
cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla
dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,
deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi
yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım
edecektir.

Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği
yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen,
yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA
+ PEPSI ''dir.
* * *
Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin
geriye kalanını içersiniz. Bakin bu da bir fayda.
Fayda ise eğer???

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici
temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi?
Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu
asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.
Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.

Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye
edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı
atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için
uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla
Coca-Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz
litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde
herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini
duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok fazla
karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen
yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca
Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10
günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler
ölümden sonra bile en fazla dayanabilen
organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve
dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir
düşünün...

[/QUOTE]

:1shok::1shok::1shok::1shok: aayy çok fena ben bişey sorabilirmiyim arkadışım peki kola turka da aynı şeyler mevcutmu dur yada diğer cola türü Türk üretimi içeceklerin:uhm:

Valla Ne Kola Ne çay Ne Kahve Ne Sigara Içiyorum. Bebeğe Zarar Verebilcek Olduğunu Anlamak Zor Değil Arkadaşlar Yapmayin Ya. Içmedim Içmemde çok Canin çekerse Bence Kolali Sakiz çiğne. Bu Da Güzel Bi Fikir Bence.

colanın içinde zaralı aklına ne gelirse var sakın içmeyin hamileler ben mailler bununla ilgili ben hamile inanın içmiyorum

ben daha 6.5 haftalık hamişim bugünlerde benimde acaip canım kola istiyo tutuyorum kendimi ama çok istersen yarım su bardağı içiyorum içinede limon aıyorum asidini çeksin die buda sadece iki haftadır sadece c.tesi günleri

içmeyin arkadaşlar onun yerine soda falan için ya da meyva suyu.bana doktorum başta söylemişti.soda da günde bitane dedi doktor.

kimse içmek istemiyo tabiki ama bu öle bi istekki ben normalde içmezken şimdilerde canım nası istiyo tutuyorum kendimi evet başka şeylerde içiyorum ama kesmiyo kesmiyo üstelik hazır meyve suyuda iii değil diolar ve soda içinde ii değil diyolar çünkü safi asit

aman kızlar yapmayın ... bebeğiniz daha önemli değilmi?.... onun yerine meyveli soda için hem de mineraller açısından faydalı.. ben hamile kalmadan çok önce gelen maillerden birinde nasıl yapıldığını içeriğini okudum inanmadım netde araştırdım aynı sonuca ulaştım ve heleki içine konan bişey beni çooooooook tiksindirdi..şimdi ağzıma değil hamilelik, hamilelikten sonrada almam bir dahaa..
bu arada eşim hala içiyordu o da biliyordu ama geçenlerde yine görmüş okumuş tiksinmesine yetti..

merhaba arkadaşlar ben mayıs annesiyim bebeğimi 1 hafta önce dünyaya getirdim normal doğumla bende hamileliğimde 2 günde bir 2.5 lt kola içiyodum üstelikte bunun yanında sodada dahil asitli ne varsa çok canım çekiyodu allaha şükür hiç problem olmadı bebekte de bendede ama zararlı olduğunu biliyorum inanın kalbinizi ferah tutun şu olurmu acaba derseniz muhakkah oluyor benim sütüm hiç olmadı tabi doktora ilk sorduğum koladan olabilirmi oldu ama sorun ondan değilmiş ben şanslı olan tarafım yinede içmemeniz yararınıza allah yardımcınız olsun.

X