bebeğinize nasıl çorba yapıyosunuz??

nehiray

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
195
6
38
ben patates,havuç ve pırasa haşladım püre haline getirdim içine 1tatlı kaşığı zeytinyağ koydum içirdim sizinde farklı tarifiniz varsa hemen uygulayım:1rolleyes::1rolleyes:

unuttum yazmayı ya püre haline getirdikten sonra içine 1 talı kaşığı irmik koydum zeytinyağı koydum karıştırdım 2 dk daha ocakta beklettim

bende patates kabak havuç ve azcık prinç koyuyorum..1 bardak suda haşlıyorum..daha sonra püre haline getirip az bi şeyde yağ katıyorum..bazen prinç yerine şehriyede koyuyorum bazende irmik..evde olduğu zamanlarda da ıspanak pırasa felan katıyorum..patlıcan dışında yaz sebzelerini kafama göre farklı olarak pişiriyorum..

saglicakla buyut bebeyini insallah canim.ben cocuguma daha baslamadim uc aylik kizima yani ama ogluma yaptigim tarifleri sizede yazayim.ilk gun ogle yemeyi olarak brokoli havuc patatesi hastayip robotttan gecirip verdim.herhangi bi hatlandirici tuz yada yag koymadim cunku zararli..aksam irmiyi elmeyi beraberce kaynatip verdim sonra mikserden gecirip verdim.ertesi gun kabak havuc patatesi birazda makarnayi hastadim sonra pure yaparak verdim.ogle yemeyi.aksam biraz irmik biraz armutu hastayip icine ne seker nede bi katki maddesi koyarak verdim.

ben tavugu haslıyorum(1.5 bardak) az bi suda suyunu alıyorum sehriyeleri iyice irilesip hamur haline gelen e kadar pişiriyorum.corbayı terbiyeliyorum yumurta un limon suyuyla
icinede evde fırında hafif kızarttıgım ekmekleri katıyorum...cabuk ufalanıyor böyle

ben kızıma küçükken çok lezzetli çorbalar yapardım çocuğun lezzete alışması iyi olmuyor sonra yemekleri çok seçiyor bilhassa sebze yemeklerini şu an sekiz yaşında çok zorlanıyorum

ben patates,havuç ve pırasa haşladım püre haline getirdim içine 1tatlı kaşığı zeytinyağ koydum içirdim sizinde farklı tarifiniz varsa hemen uygulayım:1rolleyes::1rolleyes:

içine 1 yemek kaşığı irmik at canım mükemmel besleyici
ben öle yapardım yaptığım her çorbasının içine irmik katardım.
yoğurtlu çorba yaparım oda çook besleyiçi
8 aydan sonra pirinç,1 adet kırmızı tatlı biber haşlardım biberi pirincin içine minik minik doğrayıp yedirdim
sonra ıspanak brokili yi haşladım içine gene irmik katıp verdim
öle işte aklıma gelirse yazarım hade bysa.s.

arkadaşlar benimde 7.5 aylık oğlum var bir türlü çorbakarı yediremiyorum zorlamakla bir kaç kaşık anca ne yapmalıyım?

bende başladım maşallah kızım ne yaparsam yiyor teyzeleri...
patates havuç pirinç bizde de var...
şehriyeyi yaptım...
dün de brokoliyle pirinç haşladım pek severek yemedi ama yedi...
ev yapımı tarhana...
sebzeler zaten mevsimi...
ben çok fazla ezip robottan geçirmemeye çalışıyorum mecbur kalmadıkça sonra alışmaz hep öyle ister diye...

X