Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi özel aşılar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
45
Kızlar,rutin aşıları sağlık ocağında yaptırıyoruz ancak pnomökok ve rotavirüs gibi özel aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz..yaptırıcakmısınız??

bu arada bütün aşılarını özel yaptırıyorum ben ama doktorumuz verem savaş dispanserinde aşıyı yaptırdıktan sonra buraya gelin iki özel aşı var olarıda yapıcam isterseniz ikisinide aynı günde yaparız sizin maddi olanaklarınıza bağlı dedi.. biri 120 tl ikisi 240 yapıcak para sorun değil ama ben bir günde bebeğime 3 aşı fazla gelir diye düşünüyorum.. özel aşıların ne aşıları olduğunu bilmiyorum yaptırmaya gittiğimde sorucam sizde verem aşısından sonramı yaptırdınız bu aşıları

Ben yaptırıcam bebek 2 aylık olunca başlıyormuş doktorumuz öyle söyledi.Haziranın 1 de rutin aşıları olucak haziranın 2 de hastanede yapılıcak fiyatı elma şekerinin dediği gibi tanesi 120 ytl.Henüz sağlık ocakları yapmaya başlamamış.

evet kızlar 2. aydan itibaren yapılan aşılar..birisi rotavirüs aşısı ishale karşı..diğeride pnomökok aşısı..özel olarak ücretli yaptırılıyorlar.

mehtap86 adlı üyeden alıntıdır:

kızlar sok oldum

--------------------------------------------------------------------------------

kızlar 2.5aylık bebegım var ozel hastaneye goturuyorum kontrole doktorumuz rota vırusu ve pnomokok asılarını soyledı bu sefer gıttıgımde 120ytl dozu ama durumum elvermedı suan sıkısık oldugum ıcın zaten 2 yasına kadar olabılıyomus neyse esım bız alsak asıyı yaptırsak dedı eczaneyı aramıs konusmus ne kadar bılıyomusunuz pnomokok 28ytl dozu sok olduk sonra saglık ocagını aramıs konusmus hemsıre demıskı doktorunuza yazdırın asıyı receteye alın bız vururuz demıs recete olması gerekıyomus hanı bı puruz cıkmasın dıye ve ben doktoruma gıttıgımde yazdırıcam ıste boyle kazıklanıyoruz yanı artık ınsanları ne kadar kolay somuruyolar bu hastaneler anlamıyorum

Bilginize kızlar!

canım öyle ama o aşıyı doktorun yapması uygun diye duymuştum hemşire veya eczacıların yapması sakıncalı diye biliyorum işin uzmanı olması lazım galiba ama yinede iyice araştır bakalım öyleyse emin ol ki kazıklanıyoruz

kızlar dün yaptırdık aşılarımızı verem aşısı,5li karma,rotavirüs ve pnömökok hepsi aynı gün yapıldı üstelik ultrasonada girdik kalça çıkığı varmı diye bide testislerinde su varmı diye baktılar genelde erkek bebeklerde oluyomuş su ve bazı durumlarda operasyon gerekebiliyomuş benim oğlumda varmış çocuk doktorumuz bir üroloji doktoruna göstermem gerektiğini söyledi umarım ciddi değildir

kızlar dün yaptırdık aşılarımızı verem aşısı,5li karma,rotavirüs ve pnömökok hepsi aynı gün yapıldı üstelik ultrasonada girdik kalça çıkığı varmı diye bide testislerinde su varmı diye baktılar genelde erkek bebeklerde oluyomuş su ve bazı durumlarda operasyon gerekebiliyomuş benim oğlumda varmış çocuk doktorumuz bir üroloji doktoruna göstermem gerektiğini söyledi umarım ciddi değildir

slm ben sezeryanla doğum yaptım dikişlerim iltihab yaptı ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim hayrılı akşamalr

bence doktorun sana en doğru yolu gösterecektir böyle bir sorunla karşılaşmadım ne desem yalan olur geçmiş olsun tatlım

8 haziran dendi banada bugün sağlık ocağından ama doktor siz aşıyı alın burda vururuz dedi 2. dozunu öle yapıcaz sanırım reçeteyle ssk lıya 30- 40 ytl arası bşlrymiş biz ilk dozu 124 ytl ye yaptırmıstık arada hatrı sayılır bir fark var.

selam herkese ben kasım annesiyim ama aşı sohbetinize katkıda bulunmak istedim :) bende bugün kızıma aşı yaptırdım.karma+verem+pnömokok.sağlık ocağında ücretsiz olarak yaptırdım.pnömokokta ulusal aşılarımız arasına girdi.rotavirüste girseydi iyi olurdu.amerikada ücretsiz yapılıyor böyle şeyler.bir de bize bakın parası olmayan insanlara yazık ama napalım ki bizde ücretli :KK43:(

Kızlar,başka bir yerde de yazdım..dün oğlumu sağlık ocağına götürdüm..dediler ki,pnömokoku daha önce vurdurduğunuz için son dozunu biz ücretsiz vurucaz..yaşını doldurduğu zaman yapılacak olan 4.doz,ücretsiz olacak bu durumda:)

benim bebeğim üç aylık olacak. özel doktora götürdüm özel aşılardan bahsetti. ishal su çiceği ve hepatit a aşısı bizim isteğimize bıraktı. bu konuda tecrübeli annelerin yardımlarını bekliorum. gereklimi acaba? fiyatı pahalı ama sağlığı daha önemli gerekliyse yaptıracam tabi ki. kaç tane bu aşılar bebeğe yan etkisi olurmu? yaptıranlardan cevap bekliyorum..

benim bebeğim üç aylık olacak. özel doktora götürdüm özel aşılardan bahsetti. ishal su çiceği ve hepatit a aşısı bizim isteğimize bıraktı. bu konuda tecrübeli annelerin yardımlarını bekliorum. gereklimi acaba? fiyatı pahalı ama sağlığı daha önemli gerekliyse yaptıracam tabi ki. kaç tane bu aşılar bebeğe yan etkisi olurmu? yaptıranlardan cevap bekliyorum..

Canım,ishal için dediğin sanırım rotavirüs aşısı..bu aşının ilk dozunun 12.haftaya kadar olması gerekiyor,bebeğim 3 aylık yazmışsın..acil doktoruna danış,bu aşı için.pnömokok aşısını zaten sağlık ocakları artık ücretsiz vuruyorlar..su çiçeği aşısı,1 yaşından sonra vuruluyor..hepatit a aşısıda 2 yaşını doldurmuş bebeğe yapılıyor..ben oğluma rotavirüs ve pnömokok yaptırdım,hiçbir yan etkiylede karşılaşmadım..

Canım,ishal için dediğin sanırım rotavirüs aşısı..bu aşının ilk dozunun 12.haftaya kadar olması gerekiyor,bebeğim 3 aylık yazmışsın..acil doktoruna danış,bu aşı için.pnömokok aşısını zaten sağlık ocakları artık ücretsiz vuruyorlar..su çiçeği aşısı,1 yaşından sonra vuruluyor..hepatit a aşısıda 2 yaşını doldurmuş bebeğe yapılıyor..ben oğluma rotavirüs ve pnömokok yaptırdım,hiçbir yan etkiylede karşılaşmadım..

evet canımrota virüsü aşısıymış. pnömokok aşısını yaptırdım sağlık ocağında. ama bu rota aşısını bazıları önermiyor kafam karıştı.. ilgin için çok tşk ederim.

X