Şiddetli mide bulantısı

fermur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
174
1
Merhaba arkadaşlar bu başlık var mı yok mu bilmiyorum ama aradığımda istediğim yanıtı bulamadım.
Benim problemim herşeye midemin bulanması yolculuk sırasında.Otobüs,taksi,deniz,tren hiç farketmiyor.Hepsinde mide bulantım tutuyor ve istifrağ etmeden rahatlayamıyorum.
Yolculuk sırasında mide bulantımı dindirebilecek bir ilaç var mı önerebileceğiniz?
Dramamine kullandım ve maalesef etkisini göremedim...:çok üzgünüm:

Canım benide küçükken çok tutardı araba.Antiem adlı ilaç çok iyi geliyor bana.Ancak biraz sersemletiyor..

Canım benim sersemletmesi umrumda değil yeterki acımı dindirsin.Çünkü öyle bir bulantı ki eşimde çok üzülüyor yolculuk,tatil herşey zehir oluyor ve muhakkak yolda istifrağ ettiğim için herşey dahada beterleşiyor rengim benzim atıyor midemde koşturuyorlar sanki.Antiemi de deneyeceğim inş iyi gelir.

"araç tutması" başlıklı konuya bi göz at istersen.
Eğer sersemletmesini önemsemiyorsun ben de anti-em öneririm sana.

baktım da pek birşey göremedim maalesef ben ilaç önerisi istiyorum aynı sorunları yaşayanlar varsa gerçekten çekilecek gibi değil bu bulantılar

baktım da pek birşey göremedim maalesef ben ilaç önerisi istiyorum aynı sorunları yaşayanlar varsa gerçekten çekilecek gibi değil bu bulantılar

Maalesef bende çok çekiyorum ama yapacak bişey yok.Dediğim gibi sersemletmesine razıysan anti-em öneririrm.Ben sersemletmesine dayanamdığım için kullanmıyorum.Çok şey denedim ama geçmedi maalesef.
Son olarak geçen hafta araba ile 5 saatlik yola gidecektik.Arabanın arka tarafında orta koltuğa oturdum ve gözümü yoldan ayırmadım.Sağa sola mecbur kalmadıkca başımı çevirmedim.Karnımı tıka basa doyurmadım ve ağır kokular sürmedim.Sonuççç olarakkk çok rahat gittim geldim.a.s

Birde yola çıkmadan önce elma yemekte iyi geliyormuş.Önerdiğim ilaçta iyi gelmezse bir doktora görün istersen.Belki bilmediğimiz daha tesirli bir ilaç verir ya da birkaç ilaç alman gerekir.

Maalesef bende çok çekiyorum ama yapacak bişey yok.Dediğim gibi sersemletmesine razıysan anti-em öneririrm.Ben sersemletmesine dayanamdığım için kullanmıyorum.Çok şey denedim ama geçmedi maalesef.
Son olarak geçen hafta araba ile 5 saatlik yola gidecektik.Arabanın arka tarafında orta koltuğa oturdum ve gözümü yoldan ayırmadım.Sağa sola mecbur kalmadıkca başımı çevirmedim.Karnımı tıka basa doyurmadım ve ağır kokular sürmedim.Sonuççç olarakkk çok rahat gittim geldim.a.s

maalesef birde böyle bir kötü yanı var.gördüğüm yemekten tutta sürdüğüm parfüme kadar herşey dahada azdırıyor mide bulantımı doktora göründüm zaten midemle ilgili problemlerimde var ama geçmek bilmiyor bir türlü :çok üzgünüm:

Birde yola çıkmadan önce elma yemekte iyi geliyormuş.Önerdiğim ilaçta iyi gelmezse bir doktora görün istersen.Belki bilmediğimiz daha tesirli bir ilaç verir ya da birkaç ilaç alman gerekir.

elmayıda denerim canım inş birinden biri iyi gelir :çok üzgünüm:

çok gecmiş olsun.benim kızında aynı sorunları oluyordu .şimdi aracda iken kendileri gelip yapıştırıyorlar kulak arkasına küçük bir yara bandı gibi o bulantıyı kesiyor.söylersin böyle bişi varmı yapın diye yoksa eczaneden satılır heralde faydası oluyor canım.

çok gecmiş olsun.benim kızında aynı sorunları oluyordu .şimdi aracda iken kendileri gelip yapıştırıyorlar kulak arkasına küçük bir yara bandı gibi o bulantıyı kesiyor.söylersin böyle bişi varmı yapın diye yoksa eczaneden satılır heralde faydası oluyor canım.

sağol canım biran önce tavsiyeni araştırcam

yola çıkmadan yarım saat önce 1 tablet medpamid alabilirsin. ayrıca tuzlu ve yağsız yiyecekler, örneğin çubuk kraker, mide suyunu çekip, asidi azaltır. yola çıkmadan önce tuzlu birşeyler ye, ilacını iç ve öyle çık bakalım bekli daha iyi hissedersin.yerimseniben

iTrans - Bulantı Önleyici Cihaz

DK6970000002_1.jpg

Ben denemedim ama sitede deneyen bi arkadaş çoook memnun kaldığını söyledi.Bi araştır istersen.

bende araç tutmasına kurufasulyeyi hap gibi yutmanın iyi geldiğini duymuştum. çiğ olarak yut. ne kadar doğru bilmiyorum denemedim..

sana çok iyi bi tavsiye ben yaptın işe yaradı yarım bardak benzin iç hiç bişeyin kalmaz..tereddütün warsa eğer buna göbek deliğine bant yapıştır yolculuk yaparken...

geçmiş olsun gerçekten büyük sorun bu arkadaşım.insana sıkıntı veriyor.eşim 22 yıllık şöför şimdi ona sordum da tek çaresi bi yudum mazot içsin bi daha asla mide bulantısı çekmez yolculuk sırasında dio.ve hiç bi şekilde dokunmadığını sölüyo çünkü kendisi bazen mazotu bidondan dolduruyor ve hortumla ilk çekişi yapıyor, arasıra kaçırıyormuş ağzına."tecrübeyle sabittir dio":)

Merhaba arkadaşlar bu başlık var mı yok mu bilmiyorum ama aradığımda istediğim yanıtı bulamadım.
Benim problemim herşeye midemin bulanması yolculuk sırasında.Otobüs,taksi,deniz,tren hiç farketmiyor.Hepsinde mide bulantım tutuyor ve istifrağ etmeden rahatlayamıyorum.
Yolculuk sırasında mide bulantımı dindirebilecek bir ilaç var mı önerebileceğiniz?
Dramamine kullandım ve maalesef etkisini göremedim...:çok üzgünüm:
Zofer

X