Tur ile Italyaya Giden Oldu mu ?

berilll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2008
13
0
arkadaşlar bu yaz tatil için turla italya'ya gideceğim ama sizin fikirlerinize ihtiyacım var. tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.şimdiden teşekkürlera.s.

şimdiden iyi yolculuklar...

çantalarınıza dikkat edin,kapkaç olayları çok oluyormuş...

ben gemi turuyla italyaya gittim çok zevkliydi kesinlikle tavsiye ederim hem fazla yorulmuyorsun hem otelden otele eşya taşıma sorunun olmuyor seyahat anındada sıkılmadan gemideki aktivitelere katılıyorsun

ben gemi turuyla italyaya gittim çok zevkliydi kesinlikle tavsiye ederim hem fazla yorulmuyorsun hem otelden otele eşya taşıma sorunun olmuyor seyahat anındada sıkılmadan gemideki aktivitelere katılıyorsun

ya aslında bende gemi turu istiyorum ama arkadaşım istemediği için uçakla gideceğizbenneyaptımki ikna edebilirsem önümüzdeki yıl yunanistan turuna gemiyle gitmeyi düşünüyorumyerimseniben

ya aslında bende gemi turu istiyorum ama arkadaşım istemediği için uçakla gideceğizbenneyaptımki ikna edebilirsem önümüzdeki yıl yunanistan turuna gemiyle gitmeyi düşünüyorumyerimseniben

zaten gemi turu hepsini kapsıyor önce yunan adaları sonra yunanistan italya ve fransa
birsürü yeri fazla yorulmadan geziyorsun üstelik lüx bir gemide akşamlarıda çok zevkli geçiyor

zaten gemi turu hepsini kapsıyor önce yunan adaları sonra yunanistan italya ve fransa
birsürü yeri fazla yorulmadan geziyorsun üstelik lüx bir gemide akşamlarıda çok zevkli geçiyor

Aslında bu çok güzel ama 1 haftaya nasıl sığdırıyolar bu kadar ülkeyi. peki gittiğiniz ülkelerin bütün ünlü ve tarihi yerlerini gezme fırsatınız oluyor muydu?

gemı turu benımde en buyk hayalım fıyatı ne kadar acaba

gemi seyahatı için erken rezervazyon çok önem taşıyor şubat gibi rezervasyonunu yaptırırsan fiyatlar oldukça uygun oluyor birde odaların konumuda fiyatı farkettiriyor iç kabin diye anılan odaların pahalılardan tek farkı lumboz denilen pencerelerinin olmaması ama zaten onlarda hiçbir işe yaramıyor çünkü odayı sadece uyumak için kullanıyorsun

Son düzenleme:
İtalya'ya, 3 sene önce turla gitmiştim.
Nereden hoşlanacağınla ilgili aslında söyleyeceklerim. Biz 2 gün Floransa, 3 gün Roma turunu seçmiştik. Rehberin yönlendirmesiyle Floransadan Romaya inişte arada Siena ve Pissa ya uğradık. Neredeyse bir gün de öyle geçmiş oldu.
Nisanda gitmiştik, hava çok sık değişiyordu. Çok sık yağmur yağıyordu mesela.. Tedbirli olmak lazım yani..
Mesela ben floransaya bayıldım. Romaya 2 gün ayırsaymışım diye düşündüm sonra..
Hırsızlık için çok uyarıldım. Ama bizim turda kimse birşey yaşamadı. Yine de boyna asılan küçük çantalardan (asker cüzdanı) alırsan, içine da pasaport ve paraları koyarsan daha rahat edebilirsin..
Aklıma gelenler bunlar.. İyi tatiller şimdiden.. yerimseniben

Aslında bu çok güzel ama 1 haftaya nasıl sığdırıyolar bu kadar ülkeyi. peki gittiğiniz ülkelerin bütün ünlü ve tarihi yerlerini gezme fırsatınız oluyor muydu?

tabiki hepsini değil çünkü uğradığı yerde bir günden fazla kalmıyor yunan adalarındakileri
gezebiliyorsun ama diğerlerinde en belli başlı yerleri gezebiliyorsun zaten hepsini gezmen için çok uzun zamana ihtiyaç var mesela ben romaya 3 kez gittim hala gezemediğim bir sürü yeri var ama en bilinenlerini gezdim vatikandaki büyük bazalika colezyum aşk çeşmesi ispanyol merdivenleri meydanlardaki bellini heykelleri vs. bu arada püsküüt bende italyanın hemen her şehrine gittim ama floransaya gitmedim çok merak ediyorum çünkü çok güzel bir yermiş

Son düzenleme:
püsküüt bende italyanın hemen her şehrine gittim ama floraya gitmedim çok merak ediyorum çünkü çok güzel bir yermiş
Barçmanım ben neden Floransa'yı sevdim onu anlatayım önce..
Bir kere üniversitelerin ağırlıklı olduğu, sanat eğitiminin yapıldığı bir yer.. Dolayısı ile de popülasyon genç nüfus.. Biri eline keman alıyor başlıyor çalmaya.. Üniversite avlularından ve elbette heykellerin önünden geçerken kulağında o güzelim müzik sesi.. Köşeyi dönüyorsun, ses sistemini kurmuş gitar çalan biri, bir sonraki köşede kaldırım taşlarına resim yapan bir resim öğrencisi..
Arno nehri üzerine yerleşim kurulmuş.. Nehir kenarında taraçalarından çiçekler sarkan eski evler..
Yeni hiçbir şey yok.. Lüks hiçbir şey yok..
Hani sanki tarih dondurulmuş..
Nehir kenarında özellikle de gece yürüyüşünün keyfi..
Araba fazla yok. Ağırlıklı olarak motorsiklet kullanıyorlar..

Modern olan şeyler hiç ilgimi çekmediği için sevdim. Her daim ilgi alanım sadece sanat... Ve o yüzden Floransa. Ama favorim Prag.

İtalya'ya, 3 sene önce turla gitmiştim.
Nereden hoşlanacağınla ilgili aslında söyleyeceklerim. Biz 2 gün Floransa, 3 gün Roma turunu seçmiştik. Rehberin yönlendirmesiyle Floransadan Romaya inişte arada Siena ve Pissa ya uğradık. Neredeyse bir gün de öyle geçmiş oldu.
Nisanda gitmiştik, hava çok sık değişiyordu. Çok sık yağmur yağıyordu mesela.. Tedbirli olmak lazım yani..
Mesela ben floransaya bayıldım. Romaya 2 gün ayırsaymışım diye düşündüm sonra..
Hırsızlık için çok uyarıldım. Ama bizim turda kimse birşey yaşamadı. Yine de boyna asılan küçük çantalardan (asker cüzdanı) alırsan, içine da pasaport ve paraları koyarsan daha rahat edebilirsin..
Aklıma gelenler bunlar.. İyi tatiller şimdiden.. yerimseniben

Teşekkür ederim canıma.s.bizde floransa venedik ve romaya gideceğiz. tur bu şehirlere gidiyor.hırsızlıkla ilgili çok şey duydum bende. tedbirli olayımÇok üzgünüm çoookbu arada ben pronto turla gideceğim.sen hangi turla gitmiştin?

Yukarıda anlattığım üniversite avlusundan bir anı.. yerimseniben
floransabaharqd8.jpg

Teşekkür ederim canıma.s.bizde floransa venedik ve romaya gideceğiz. tur bu şehirlere gidiyor.hırsızlıkla ilgili çok şey duydum bende. tedbirli olayımÇok üzgünüm çoookbu arada ben pronto turla gideceğim.sen hangi turla gitmiştin?
Biz Asya Tur'la gitmiştik.. Sonra da battı firma :roflol:
Ama Pronto ile Prag tecrübem var. Otel sorunu yaşadık. Otelin ismini almaya ve internetten araştırma yapmaya lütfen özen gösterin..

Bu da yukarıda bahsettiğim Arno nehrinden bir manzara..
O zaman inatlaşıyordum digital makine almayacağım diye.. Analog makine ve bu yüzden resolution düşük, kusura bakmayınız..
bahrecthk9.jpg

X