Dikkat!! bayan şoför :)

cihannur27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
42
0
Sizlere hemcinslerimi her zaman savunduğum fakat şoförlük konusunda başarılı bulmadığım ve artık bu hataları tekrarlamamız gerektiğini söylemek istiyorum ki sizlerde bana hak verecek misiniz..
Uzun yıllardır araba kullanırım ve kullanırken diğer sürücülerin'' al işte bayan şoför'' dememeleri için gereken hassasiyeti gösteririm Ama haksız değiller ki..
Bayanlar; yol hakimiyetini çok severler,istediği şeritte gitmekte serbesttirler.İster ani fren yapar trafiği altüst ederler, isterlerse kıl payı geçirdiğin kazayı hiç kendisi yapmamış gibi yollarına devam ederler.Korna ikazlarını kale almazlar.Yol seçerler; mesafe önemli değil yeterki yolda rampa olmasın sorun değildir.İşte bu yüzden inanın bana kadınlar kaza yapmaz ama yürekleri hoplatırlar.Hanımlar bana kızmasın lütfen ama bazen yol versen teşekkür etmezler..Yeni bir yasa da çıktı tutanak konusunda trafik polisi çağırmak yerine, kendimiz uzlaşmamız için. Düşünsenize iki bayan kaza yapsa nasıl anlaşır sizce :)
Hanımlar en kısa zamanda bu kötü imajdan kendimizi kurtarmak için hadi bakalım biraz gayret biraz cesaret.. O pamuk eller neler başarmadıki bunu başaramasın..
USTA BAYAN ŞOFÖRLER YOLLAR SİZİ BEKLİYOR..

Son düzenleme:
Tamam dediklerinin birçoğunu yapan kadın şoförler gördüm, görüyorum ve görmeye de devam edeceğimmm..
Ama KK kadınları usta şoför şekerim, o yüzden kimse yorum yapmamış.. :roflol::roflol:

Tamam dediklerinin birçoğunu yapan kadın şoförler gördüm, görüyorum ve görmeye de devam edeceğimmm..
Ama KK kadınları usta şoför şekerim, o yüzden kimse yorum yapmamış.. :roflol::roflol:

haklisin canim katiliyorum sana bende valla kendimi usta söför olarak görüyorum.naniknanik

BENDE ÇOK UZUN YILLARDIR ARABA KULLANIRIM...AMA SENİN BAHSETTİĞİN KADINLARIN ARABA VE SÖFÖRLÜK ANLAMINDA TEDİRGİNLİKLERİ BENCE EŞ YADA BABA GİBİ BASKILARDAN KAYNAKLANIYOR.. GENELLİKLE DİKKAT EDERSEN KENDİ ARABALARI OLAN ,VE KENDİ PARALARINI KAZANAN KADINLAR DAHA KENDİNE GÜVENİR DURUMDA.. DİĞERLERİ TEDİRGİN....
YA KAZA YAPARSAM .. YAA EŞİM KIZARSA..
AMA DİĞER BAYAN SÖFÖRLER KENDİLERİNE GÜVENİYOR VERECEK HESAPLARI YOK ....
BİRDE ŞÖFÖRLÜKTE ÇOK TECRÜBE ÖNEMLİ Bİ BAKIMA TRAFİKTE PİŞMEK DENİR BUNA DEĞİL Mİ?BAZI HANIMLARA EŞLERDEN YADA ÇOCUKLARDAN VB.. FIRSAT KALMIYOR...TEK ARABA MEVZU...AMA KENDİNE AİT ARABASI OLAN VE DEVAMLI TRAFİKTE OLAN HANIMLAR ÇOK DAHA İİ ARABA KULLANIYOR....GENELLEMEMEK LAZIM...

Valla şöförlük trafikte öğreniliyor boş yolda ne kadar kullanırsan kullan.. ee trafiğe yeni çıkan bayanlarda biraz acemi olacaklardır. bu iş erkek olsun kadın olsun herkes için böyle...
Sadce kadına daha az fırsat verildiği için genelde erkeklere göre daha acemi oluyorlar...
diğer usta diye kendilerini adlandıran şöförler dikkat etsinler her an herkes karşılarına çıkabilir. okadar ustalarsa bunu düşünerek yollar sanki kendilerininmiş gibi kullanmasınlar....

Arkadaşlar sizlere katılıyorum fakat bayanlar; kendilerini geliştirmek için çaba sarfetmiyorlar. Pratik, trafik akışını sağlamada çok önemlidir. Mesala bu pratik, bayan kuaförler için de geçerli..Bu kötü imajı hep birlikte silelim BAYANLAR...

Bayan şoförler neredesiniizzz..:)

burdayım canım da anca geldim :dance:
komyonu sollayamadım o önde ben arkada geç oldu biraz kafamçokkarıştı
anacım eşimle trafikteyiz öndeki bir araba ilgiinç bir hata yaptığın da diyorki kesin bayan bunun sürücüsü :1shok:
hadi ordan diyorum :mymeka:
iş inada biniyor ve yetişiyor arabaya gerçekten bayan çıkıyor sürücü sü
:1shok:

artık bu konuda inatlaşmıyorum eşimle duymamazlığa geliyorum :icecream:

Bence bayanları bu derece tedirgin eden erkeklerin elinin hamuruyla erkek işine karışma mantığıyla bayanlara yüklenmeleri.Çünkü bir bayan da istedikten sonra çok iyi araba kullanabilir.Yeter ki üzerinde baskı kurulmasın ve araba kendisine ait olsun.En Büyük TÜRKİYE

Benim en sinir oldugum sey, bayanlarin fren ile gaz pedalini karistirdiklari icin yaptigi kaza haberleri... Bunun aksini, bunu bir erkek surucunun yaptigini hic duymadim. Bu iki pedali karistirabilecek bir sofor daha araba kullanmayi tam olarak bilmiyor demektir, dolayisiyla da henuz trafige cikmamalidir. Boyle haberleri duyunca bir bayan surucu olarak hem kiziyor hem utaniyorum.

X