eşimi kınıyorum

M

mariya

Ziyaretçi
eşim egitimci yani ögretmen ama çocuklarımı çok dövüyo onu kınıyorum ona diyorum dövme çocuklarımı bana kızsa onlarıda benide dövüyor onlara kızsa yine dövüyor diyorum yapma bu adalet degil yazık çocuklarıma en son dövmesinde dedim eger döversen seni şikayet edicem diye bunla ilgili bi bilgisi olan varsa yazsın ceza verirlermi evden uzaklaştırma ne kadar verirler seni kınıyorum.....................

cnm benim ceza konusunda bir fikrim yok ama bir eğitimcinin bunu yapması çok üzücü ya.
aslında eğitimci olsun olmasın dayak başlı başına çok korkunç bir olay.kim yaparsa yapsın şiddetle kınuyorum!!

http://www.kadinlarkulubu.com/yasal-haklariniz-ailenin-korunmasina-dair-kanun-t25462/index.html

canım bak burda şitten görenler icin bilgi var
cok zor bi durum alah yardım cın olsun arkadaşımmm

Ailenin Korunmasına Dair Kanun
Aile içi şiddete maruz kalan eş veya aile bireylerinden biri ya da olaya tanık olan 3. bir kişi Polise, Aile Mahkemesine veya Savcılığa başvurabilir. (Başvuru için harç ödemek gerekli değildir). Polis veya savcılığa başvurulduğu takdirde olay Aile Mahkemesine yönlendirilir.

Başvuru üzerine Aile Mahkemesi Hakimi olayın niteliklerini göz önünde bulundurarak Kanunda yazılı tedbirlerin birine, birkaçına veya hepsine birden gecikmeksizin hükmeder.

Bu tedbirler, kusurlu eşin;

a) şiddete veya korkuya yönelik davranışlarda bulunmaması,
b) müşterek evden uzaklaştırılması, evin (aile konutunun) şiddete uğrayan eşe ve çocuklarına tahsis edilmesi, şiddet uygulayan eşin eve yaklaşmaması,
c) ev eşyalarına zarar vermemesi,
d) aile bireylerini iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesi,
e) varsa silah ve benzeri araçlarını zabıtaya teslim etmesi,
f) alkollü veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanmış olarak ortak konuta gelmemesi, şeklinde olabilir.

Hakim bu tedbirlere en çok 6 ay süre için hükmedebilir.

Kusurlu eşe, kararda hükmolunan tedbirlere uymazsa tutuklanacağı ve tedbir süresinin hapis cezasına dönüşeceği ihtar edilir.

Hakim, şiddete uğrayanın yaşam düzeyine uygun bir tedbir nafakasına da karar verebilir.

Koruma kararının bir örneği Aile Mahkemesi�nce Cumhuriyet Başsavcılığı�na iletilir. Savcılık kararın uygulanmasını zabıta (ve gerektiğinde psikolog, sosyal çalışmacı gibi uzman kişiler) aracılığıyla izler.

Şiddete başvuran eşin karara uymaması halinde, zabıta mağdurun şikayetine gerek kalmaksızın evrakı Savcılığa iletir. Savcı da karara uymayan kusurlu eş hakkında Sulh Ceza Mahkemesi�nde kamu davası açar.

Örneğin eğer evden uzaklaştırılan kişi eve yaklaşır, iletişim araçlarıyla mağduru rahatsız ederse, alkollü bir şekilde kapıya dayanırsa, hakim uzaklaştırma cezasını hapis cezasına çevirebilir.

Kanunun pratikte uygulanmasında en çok şikayet edilen konulardan biri, şiddete uğrayan kadınların başvuru sırasında karşılaştıkları zorluklardır. İlk başvurusunu genellikle karakola yapan bir kadın, polisin gösterebildiği olumsuz ve ters davranışlar karşısında, ikinci kez şiddete uğramış hissedebilmektedir.

Özellikle semt karakollarındaki polislerin Ailenin Korunmasına Dair Kanun hakkında bilgilendirilmesi ve şiddet iddiaları karşısında kanunun uygulanması konusunda derhal ve etkin şekilde harekete geçmeleri önemlidir.

Hazırlayan: Neslihan Defne ÖNEMLİ

Son düzenleme:
Al buyur egitimci bunu yaaprsa artik baskalarina ne demeli bilmiyorum:kızgın:

Bende hanimini,yavrularini dovenleri siddetle kinim,kinim kiniyorum:kızgın:

merhaba canım bende şiddet gösteren insanları kınıyorum.sen öyle birşey olduğunda kendine veya çocuklarına direk devlet hastanesindem darp edilmiştir diye rapor al.elinde raporun varken daha rahat şikayet edebilirsin.prosedür daha kolay işler.kendine dikkat et sen ve çocukların yanlız değilsiniz .mutlu olman dileğiyleeeeee.

kendi çocuklarına bunu yapan eğitim verdiklerine neler yapıyordur allah yardım etsin.

Bir eğitimci olarak okuduklarıma çok üzüldüm. En kısa zamanda bu sorunu çözüme kavuşturmalısınız, çocuklarınızın sağlıklı bireyler olması için çok gerekli bu.

:1shok::1shok: ben şok oldum yazdıklarınız karşısında, bir dakika tekarar okuyayım yazıklarınızı, cevap vereceğim:1shok::1shok:

Demek ki tahsil cehaleti almıyor :KK43:
Çalıştığı okulun yöneticilerine şikayet etmekle tehdit etseniz vazgeçer mi acaba?

aılesının kıymetını bılmemesı ne acı.gelecegımızın boyle ınsanlara emanet edılmesı de ayrı bır acı.dıkkat et canım cocukların psıkolojılerı bozulmustur.(hem senın hem onların)sana çok iş duşuyor malesef.lutfen sessız kalma şikayet et,en azından çocukların için yap bunu.ALLAH yardımcın olsun......

Bende bu konuya tutarsız kalan tüm arkadasları kınıyorum. şimdi devletimizin bu konuda epey basarılı calısmaları var hatta hürriyetin kampanya başlattıgı aile ici şiddete son kampanyasına ait numarayı veriyorum sana 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek hattın telefonu (212) 656 96 96...
psikolojik hukuksal olarak her türlü destekten kacınmayacaklardır ...
Buna cekiniyorsan maddi durumun yoksa en yakının daki baroya başvur ücretsiz avukat tayin et git karakol a dilekceni ver. Ama sonuclarını eşin cok agır ceker ve hakediyorda
mesleginden uzaklastırılır
evden uzaklastırılır
eger maddi manevi yakının yoksa sıgınma evlerine alınırsın korkma...

yavrularınız ve sizin çin inanılmaz üzüldüm, eğitimci birinin böyle yapması karşısında gerçekten sarsıldım. gerçi eşiniz , bu hoş olmayan davranışı yapan tek kişi değil ama..........eminim niceleri vardır böyle yavrusunun , hayat arkadaşının canını yakan. sadece fiziksel can yakma olsa geçer acısı ama ya küçük bedenlerin ruhlarında yaratılan acılar... nolur engel olmaya çalışın. büyüklerinize söyleyin, ne bileyim anneniz, babanız yada eşinizin büyüklerine.... direkt şikayet etmeyin ama tehdit edin ciddi ciddi...ve eğer yapabiliyorsanız ( ki sanmıyorum ama bir umut) psikolojik destek aldırın eşinize...allah ıslah etsin ve inşallah yüreğine biraz merhamet versin...

bunun eğitimle bi alakası yok insan olmakla alakası var eşiniz okumuş öğretmen olmuş ama insan olamamış
bence en kısa zamanda rapor alıp şikayet edin böyle bi ortamda büyüyen çocukların ilerde psikolojik sorunları olur
Allah yar ve yardımcınız olsun eşinizide ıslah etsin

eşim egitimci yani ögretmen ama çocuklarımı çok dövüyo onu kınıyorum ona diyorum dövme çocuklarımı bana kızsa onlarıda benide dövüyor onlara kızsa yine dövüyor diyorum yapma bu adalet degil yazık çocuklarıma en son dövmesinde dedim eger döversen seni şikayet edicem diye bunla ilgili bi bilgisi olan varsa yazsın ceza verirlermi evden uzaklaştırma ne kadar verirler seni kınıyorum.....................

canım öncelikle allah yardımcın olsun.Eşim eğitimci demişsin .Ama bunun eğitimle alakası yok.İnsan olmakla alakalı oda eğitimle olmuyor.kendinden aciz bir insan olduğunu düşünerek hem çocuklarını hemde seni dövüyor.Allahım inanmak gelmiyor içimden bir insan bu kadar zalim nasıl olabilir.Git şikayet edebileceğin her yere et arkadaşım.Sen nasıl acı çekiyorsan bırak oda çeksin ve bunu yapmaktan da hiç çekinme.Canım tekrar söylüyorum Allah yardımcın olsun.Ve eşini de çok kınıyorum.

Slm. Arkadaşım başına gelenler çok üzücü kötü bir olay ama senin burada sessiz kalmaman gerekiyor. Bir daha böyle bir olayla karşılaştığında ilk işin hemen emniyete gidip eşinin seni darp ettiğini söylemen onlarda seni hemen bir hastaneye rapor için sevk edecekler ve aldığın raporla suç duyurusunda bulunacaksın ve eşine evden uzaklaştırma yada para cezasına hükmedilir. Sakın korkma onu şikayet edersem ya daha fazlasına yapar diye hiçbirşey yapamaz sen böyle sustukça o daha fazlasını yapacaktır. Bir önerim daha bir ailen yokmu bu konuyu anlattığında seni o evden alıp sahip çıkacak seni koruyacak...

ya çok üzüldüm durumuna.nasıl bi insandır bu adam.çocuklarını nasıl dövüyor vicdansız...ben oğluma azıcık sesimi yükseltsem bakışlarından vicdan azabı çekiyorum.allah öğrencilerine yardım etsin.arkadaşım sende bu dayağa göz yumma artık haklarını aramalısın

X