folik asit hakkında yardım

bigstar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
83
1
Merhaba arkadaşlar dr um bana folik asit vermedi megadyn verdi içinde folik asit var ama herkes ayrı kullanıyormuş merak ettim
8 haftalık (ikiz) hamileyim bulantım arada mide ekşimesiyle kusmam var midemde gaz çok benim gibi olan var mı uykum çok halsizlik var?

arkadasim ilk hamileligimde tabiki bilmedigim icin doktorum onermisti folik asiti yani hamile kalmadan bi 8 hafta oncesinden baslamistim kullanmaya..ikinciye ise sormama gerek yoktu ve ben baya onceden baslamistim kullanmaya...kullanmakta gerekir diye dusunuyorum doktorun niye vermediki sasirdim...istedindemi vermedi yoksa sen demedinmi...bazi doktorlara senin demen gerekiyo hayatim sen demeden akillarina gelmiyo heraldeCADIARZU

Ne kadar var megadayn ın içinde ?
günde 4 mg alman gerekli sanırım.
İnternetten araştır hamilelikte folik asit alımı diye canım.Günde gerekli doz miktarını bulursun belki.Kullandığın vitanindeki miktarda az ise kendin bile eczaneden alabşlirsin.1 ytl lik bişey olması lazım.Folbiol kullandım ben.Yanındada vitamin elevit vermişti.3 ay kullandım ben Folbiolu.

bence kullanman gerekir.Çok önemli çünkü doğrusu hamile kalmayı istediğinde başlamak.

bana da doktorum ilk üç ay folik asit vermişti.ayrıca megadyn de verdi ikisini de kullandım.bence doktoruna bi sor.sürekli uyku hali ve halsizlik başlarda bende de oluyodu ama 3. aydan sonra geçer merak etme..

X