Sivilceli Ciltler Yüzümdeki yağ bezeleri

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

yoncagulum

sen büyüksün Rabbim sabır
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
1.316
0
40
arkadaşlar lütfen bana yardım edin yüzümde yağ bezeleri var ve hiç hoş görünmüyor sanırım bir çaresi yokmuş sadece lazerle temizleniyormuş ama sonuç vermiyormuş tekrar çıkıyormuş lütfen bilgisi olanlar yardım etsin şimdiden teşekkürlerfisfisfis

Canım bu yağ bezeleri yüzünün neresinde tam olarak, benimde göz çevremde vardı, doktora gittim Cleocin T Topikal Solisyonu verdi, bir de Stafin diye bir antibiyotik verdi, eğer geçmezse cildiyeciye görün dedi.. Ama ilaçların hepsini bitirmeme gerek kalmadan bezeler çıktı şuan çok rahatım.. Bence bir doktora git canem...

Bendede var göz etrafımda oluyor şu aralar çok sakin normal sabunlar kullanmak iyi değilmiş onlar çok tetikliyormuş eczacı söyledi birde ben sirkeyle yüzümün o kısımlarını sildim onunda çok faydası oldu.

Canım bu yağ bezeleri yüzünün neresinde tam olarak, benimde göz çevremde vardı, doktora gittim Cleocin T Topikal Solisyonu verdi, bir de Stafin diye bir antibiyotik verdi, eğer geçmezse cildiyeciye görün dedi.. Ama ilaçların hepsini bitirmeme gerek kalmadan bezeler çıktı şuan çok rahatım.. Bence bir doktora git canem...

tatlım msj nı şimdi buldum yeni üye oldum kayboluyorum sürekli yazın için teşekkür benimde genelde göz çevremde öyle sanıyorumki doğum kontrol hapından kaynaklandı cildiyeye gitmediysen hangi bölüme gittin canım birde ssk bakıyormu özele gitmem pek mümkün değilde yardımcı olursan sevinirim canım tşk:1hug::1hug:

Bendede var göz etrafımda oluyor şu aralar çok sakin normal sabunlar kullanmak iyi değilmiş onlar çok tetikliyormuş eczacı söyledi birde ben sirkeyle yüzümün o kısımlarını sildim onunda çok faydası oldu.

canım benim senin msj nıda yeni gördüm yeni olduğum için bu sitede kolay kolay bulamıyorum sirke denemedim ama bana kolonya ile sil yatmadan dediler ama kolonya cildime leke yaptı çok pişman oldum tatlım evlimisin tatlım bilmiyorum ama benimki doğumkonrol hapından kaynaklandı diye düşünüyorum CADIARZU bilmem doktora gitme fırsatım olmadı maddi olarak yani ama sirkeyi deneyeceğim teşekkürler canıma.s.a.s.a.s.

yuzdekı hakkında bır bılgım yok ama annemın basında vardı..
kucuk bır operasyonla aldılarfisfisfis

canım benim senin msj nıda yeni gördüm yeni olduğum için bu sitede kolay kolay bulamıyorum sirke denemedim ama bana kolonya ile sil yatmadan dediler ama kolonya cildime leke yaptı çok pişman oldum tatlım evlimisin tatlım bilmiyorum ama benimki doğumkonrol hapından kaynaklandı diye düşünüyorum CADIARZU bilmem doktora gitme fırsatım olmadı maddi olarak yani ama sirkeyi deneyeceğim teşekkürler canıma.s.a.s.a.s.

Yok ben dğum kontrol yada hormon ilaçları almıyorum bende bazen çok çıkıyor özellikle yağlı yememeye dikkat et. Kolonyanın cilde iyi gelmediğni duymuştum o yüzden kullanmadı. Sirkeyide internetten okudum direkt bezelerin üstüne iyi geldi. Birde normal sabunu kesince çok azaldı ben cildim temizlensin diye hep sabunladım dahada arttı.

merhaba zeyhat benimde göz çevremde var yağ bezeleri sirkeyle sildiğini yazmışsın birisinin önerisimiydi bu yoksa kendin mi denedin herhangi bir yan etkisi yok değil mi

canım dün ben gözümdeki bezeyi aldırdım küçük bi operasyonla
sanırım jiletle kesip içindeki bezeyi temizlediler
şu an hafif bi acıma var o kadar
ama kurtuldum mutluyum a.s.

Güzelleşmek için sirke kullanmak aklınıza gelir miydi?.. Ama uzmanlar; bal ve yoğurdun aksine sirke kullanımının daha fazla yararı olduğunu belirtiyor. Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız; bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır. Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.

bu ve buna benzer çok şey yazılı internette.

benim de çenemin 2yanına çıktı yaa :S:S

bi tarafta çıkmıştı ben onula oynadım öyle büyüdü ve içi doldu ki anlatamam doktora gittim sıkılcak gibi değildi ama içi fena doluydu başıma baskı yapıp agrıtıyordu.sırıngayla çekti birazını ki agrım dindim biraz...sonra antibiyotik ilaç ve krem verdi.enfeksiyon dedi :S

ordaki izde geçti..ama şimdi öbür tarafında aynı yerde gene çıktı ama hiç dokunmuyorum.öbürü gibi olmaz inşallah...

tatlım msj nı şimdi buldum yeni üye oldum kayboluyorum sürekli yazın için teşekkür benimde genelde göz çevremde öyle sanıyorumki doğum kontrol hapından kaynaklandı cildiyeye gitmediysen hangi bölüme gittin canım birde ssk bakıyormu özele gitmem pek mümkün değilde yardımcı olursan sevinirim canım tşk:1hug::1hug:

Canem ben sağlık ocağındaki doktora gösterdim dediğim ilaçları o verdi büyük ihtimal geçer bunları kullanırsan dedi geçmezse cildiyeciye git dedi ama geçti... Tabii ki ssk dan alabilirsin ilaçları yazdırıp Şeniz

Bir de bezeler büyük mü nasıl canem benimkiler küçüktü büyük değildi, sadece sivilce gibi olan bir tane vardı o da kurudu bu sayede....

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz için öppppppppppp....................

hayırlı cumalarrrrrrrrrrrrrrrr

Canem ben sağlık ocağındaki doktora gösterdim dediğim ilaçları o verdi büyük ihtimal geçer bunları kullanırsan dedi geçmezse cildiyeciye git dedi ama geçti... Tabii ki ssk dan alabilirsin ilaçları yazdırıp Şeniz

Bir de bezeler büyük mü nasıl canem benimkiler küçüktü büyük değildi, sadece sivilce gibi olan bir tane vardı o da kurudu bu sayede....

canım fazla büyük değiller ama çok var iğrenç görünüyo allah günah yazmasın bana umarım yazdırabilirim canım sağolasın öpppppppppp

aynı dertten bende muzdaripim göz kapağımda tam kirpik dibimde çıktı ii bi cildiyeci bulabilirsem gidicem ciltten yana derdim bir değil malesef sivilce gibi ama sivilceden ziyade yüzümdeki lekelerden de şikayetçiyim bence sizlerde ii bi cildiye dr u bulun kızlar kulaktan dolmayla olmaz bu işler

bu tur yağ bezelerini cilt doktorları lazerle yakıyorlar ama arkadaslar cıkma sebebi kolesterol hdl,ldl yüksekliği oluyormus çoğunlukla kanda olcum yaptırın derim....

Benim elmacık kemiklerim civarında ara sıra çıkıyor beyaz 1-2 mm çaplı yağ bezeleri.Çok ince bir iğneyi dezenfekte edip en tepe noktasından hafifçe deliyorum ve sıkıp çıkarıyorum.Birkaç gün o noktada koyu renkli bir pul oluşuyor ve o da düşünce tamamen iyileşiyor

X