emerken bebeğımın boğazına sut kaçıyor emzırmeye korkuyorum!

kubosss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
80
1
38
kızlar bebegım dogdugundan berı emerken ara ara bogazına sut kacıyor,nefessız kalıyor alnını kaldırıyorum yuz ustu cevırıyorum srtına vuruyrum kendıne gelıyo bu sekılde bogulma ıhtımalı varmı sızce sutu sagıp bıberonla vermeyı dusunuyorum sızce ne yapmalıyım yardım edın....

sakın bıberonla verme.ben bebegıme bıberonla mama verıyorum ıkı gundur mememı almıyor bu yuzden.benım ablam dogum yaptıgında refakatcı olarak ben kalmıstım ve yıgenım sureklı boguluyordu.hemsıre nefessız kaldıgı anlarda topugunu cımdıklememızı soyledı.boylece nefesı acılıyordu.sımdı bende bebegıme bogulunca once sırtına vuruyorum eger acılmazsa topugunu cımdıklıyorum basıyor cıglıgı.

kızlar bebegım dogdugundan berı emerken ara ara bogazına sut kacıyor,nefessız kalıyor alnını kaldırıyorum yuz ustu cevırıyorum srtına vuruyrum kendıne gelıyo bu sekılde bogulma ıhtımalı varmı sızce sutu sagıp bıberonla vermeyı dusunuyorum sızce ne yapmalıyım yardım edın....

canim bebekler biz buyukler gibi nefes borusuna sut kactigi zaman veya tukuruk kolaylikla bogulmazlar cunku zaten kisa bir sure oncesine kadar su icinde yasadiklari icin boyle bir ozelligi var ancak sen boyle durumda bebegi hafif oturur konumda emzir basi biraz yukarida olsun tikanirsada hemen ters cevir panikleme sirtina vur kacan sutu disari atar korkma sakin ol ki olaya hakim ol

ohooo benım bebegım kadar tıkanmıyordur cnm krokma allahın ıznıyle bıseycık olmaz sırtını sıvazla yada yuzune ufle hemen kendıne gelır

korkma benim kızlarımdada aynısı olmustu bayada sürdü o biriz büyünce ğececektir

hiç süt sağmayla filan uğraşma normal bişi herkeste oluyor o an sütün çok gelmesi yada bebeğin iştahla saldırmasıyla olur bizde de oluyor anlından çekiyorum olmadı sırtına pışpışlıyorum. Emerkende nefes alışverişini takip edersen nefes alması durduğu zaman daha boğulmaya öksürmeye başlamadan hemn anlından çekip yutmasını sağla yada hafif dik pozisyona getir oda olmadı çenesinden yukarı kaldır yutsun.

Hic bişiy olmaz korkma canım..Sütün fazla geliyodur bebeginde cokur cokur cekip saldırıyosa meme ye benimkide öyle yapıordu:)))bizde aynı sorunu yasadık..

benimde aynisi oluyodu ilk zamanlar olur boyle eee onunda bi alisma devresi var ...nedense esim cok korkardida bende hic korkmazdim ....zamanla bebesinde sakin sakin icmeyi ogrenir merak etme ve korkma...gecer...

cok tesekkür ederım arkadaslar benı cok raatlattınız rabbım hepınızın bebeklerını sızlere bagıslasın..

Aynı sorun bendede var önceleri senin dediğin gibi korkmuştum hatta elim ayağım titriyordu ama şimdi alıştım...Biberonla verme sütün azalır sağarsan...

benim bebeğim hem emerken hem biberonla beslenirken ikisindede tıkanıyordu mama saatlerinde bir korku sarıyordu beni.artık alıştım ara ara hala tıkanıyor

sakıın korkma emzirmeye devam et...bende çok yaşadım sütün tazyikli geliyor bebek yetişemiyor ve tıkanıyor ama bişey olmaz Allah'ın izniyleee

Merhaba arkadaşlar benim bebeğim 1 aylik ve tecrubesizimyeni cıktı bebeğim yoğun bakımdan ben emzirilen defalarca benzine süt gidiyordu donuyodunefessiz kaliyoduakciğerine süt gitmiş meyer hep. Ama şimdi yine sürekli nefessiz kaliyo önce oksuruyo sırtına vurarak kendinegetiriyorum basina bu şekilde gelen varmı yardımcı ur musunuz nolur

Merhaba canim benim bebegimde surekli genzine kaciriyor tikaniyor sirtina vuruyorum iyi oliyor. Sen akcigerine kactigini nasil anladin canim. Allah korusun ya

Merhaba arkadaşlar benim bebeğim 1 aylik ve tecrubesizimyeni cıktı bebeğim yoğun bakımdan ben emzirilen defalarca benzine süt gidiyordu donuyodunefessiz kaliyoduakciğerine süt gitmiş meyer hep. Ama şimdi yine sürekli nefessiz kaliyo önce oksuruyo sırtına vurarak kendinegetiriyorum basina bu şekilde gelen varmı yardımcı ur musunuz nolur
Üzerinden çok zaman geçmiş ama benim de bebeğimin sürekli genzine süt kaçıyor akciğerine gittiğini nasıl anladınız? Nasıl bir tedavi uygulandı çok tehlikeli bir durum mu? Umarım görürsünüz.

Ya yatar gibi arkanıza yaslanin yada Siz sırt üstü yatın bebeğinizi memenizin üstüne koyup emzirin ben de aynı sorun oluyordu bu çözümü buldum ve emzirme süresini uzattım ve hiç ağlamadı birdaha. Biberon meme reddine neden olur.Keşke bunu biberon satan firmalar üzerine yazssa. Emzirmek isteyen anneler en azından kullanmasa.

X