Ağustos Anneleri Nasil Doğum Düşünüyorsunuz

M

MATASOY

Ziyaretçi
öncelikle bunu başka bir başlık altında toplamak istediğim. Çünki bu yaşaığımız hamilelik serüveninin nihayetle sonlanmasını gerektiren bir olgu.. Çok kararsızım dahası korkuyorum lütfen düşüncelerimizi paylaşalım. Hepinze en içten sevgilerimle.
matasoyŞeniz gelmezseniz:eek:klava: yersiniz hiçbirimize aman :nazar: değmesin

normal doğum olmasını istiyorum inş bir aksilik çıkmassa:uhm:

çok korkuyorum ne olcakkafamçokkarıştı

Bende çok istiyorum canım normal olmasını ama işte sorular sorular kafamda çoğalıyor. o yüzden diyorum en sakini epidral spinal sezeryan mı olsam. ağrısız sızısız hemde ayık normal doğum gibi olduğunu söylüyorlar ma kararsızım çok hemde :)

falla bende normal ıstıyorum ıns öle olur bı kac saatlık acıya dayanırım kucagımıza aldık mı herseyı unuturuz ama emın normal olmaz yatarak hamılelık gecıren normal dogum yapan bırıne rastlamadım:)) ya dok sıze bişe söyledımı benım bı arkadasıma sezeryan demiş daha 24 haftalık ıken sizede söledımı dok nasıl dogum yapacagınız hakkında bılgı verdımı

yok canım bişi demedi eğer problem görürse alttan muayene ediyormuş bizimki problem yoksa 28-32 hafta arasında alttan bakıyormuş normal mi değil mi diye bilmiyorum ama hayırlısı herşeyin kolay doğumlar hepimize

kıslar guzel bir konu açmıssınız..bende normal dusunuyorum ama..epıdural normal dogum çok arastırdım ve zaararı yok kıslar..avrupada %80 hamileler epıdural normal dogum yapıyorlar...neden bizim turkiyede ısrarla sancılı dogumu tercih ediyorlar anlamıyorum..tabi imkanları olanlar için konusuyorum...çünkü özelde yapılıyor...doktorumla konustum...igneden dolayı felç olmadıgını ...şimdiye kadar zararı hiç olmaamıs...anestesinin....ayrıca egerki dogumu yapamassan dedi doktorum..direk sezeryana alırız ..içim rahat doktorumda rahat bir kişiligi var..bence sizde arastırın kıslar epıdural normal dogumu..

bende normal istiyorum bi aksilik çıkmazsa eğer. bazen çok korkuyorum ama şimdiki hamileler çok şanslı diye düşünüyorum önceden o acıyı sonuna kadar yaşamış annelerimiz. şimdi ise epudiral di bilmem neydiii oooooooo bir sürü şey çıktı ağrı yok sızı yok. bence korkmakta anlamsız gibi geliyo bu kadar yöntem içinde...

bende normal istiyorum açıkçası olursa eğer. nomal olsun . sezeryan istemiyorum. sezeryan beni daha çok ürkütüyor. şimdi epudiral doğumu araştırcam bakalım .. hayırlısıyla doğuralımda..:))

Kızlar yusuf yusuff olayıyla birliktesırnaşık şey bende normal doğum düşünüyorum tabiki bir aksilik olmazsa..Sezeryanın acılarını bebeğimizi kucağımıza aldıktan sonra çekeceğiz ama normal doğum öylemi?bebeğin eline geldiği andan itibaren rahatsın..Epizyotomi(normal doğumda yapılan kesi işlemi)olayından çok korkuyordum ama kime sorsam sancılar kötü ama kesme işlemini dikme işlemini hissetmiyorsun dediler.Bende diş çektirmek gibi bir durum psikolojik yani..

Kediler köpekler doğuruyor sonuçta yahu bizmi yapamayacağız anneyiz bizz anneeeeeeeeeeeeeee:sm_cool:

Kızlar benim seçme sansım yok bu konuda
sezeryan olacak kesin.
bana sorsanız narmali tercih ederdim

arkadaşlar sizi tebrik ederim normal doğumu seçtiğiniz için.

fakat seçme şansı olmayıp sezeryan olacakları da düşünüp sezeryanı çok ta kötü anlatmalayalım bence bizler bu dönemde her şeyden etkileniyoruz. belki de çabuk iyileşiriz her kezin doğumu faklı oluyor.
teşekkürler canlarım.

fakat seçme şansı olmayıp sezeryan olacakları da düşünüp sezeryanı çok ta kötü anlatmalayalım bence bizler bu dönemde her şeyden etkileniyoruz. belki de çabuk iyileşiriz her kezin doğumu faklı oluyor.
teşekkürler canlarım.

canım sen herşeyi okuyorsun tabi etkileniyorsun üzme benim yiğenlerimi sezeryan en güzeli bence en azından çoğunluk bebişlerini öyle kucağına alıyor artık sende sağlıcakla kucağına alacaksın miniklerini cnm a.s.
bana gelince normal doğum istiyorum ama çoookkk korkuyorumm allah yarıdımcımız olsun sezaryan olduğumu duyarsanızda şaşırmayın tabi :eek:

canımm benim kezbancay üzülme ya. bak benim durumum belli değil ama sezeryan istiyorum çünki bazı normal doğumlar sezeryandan kötü oluyor. şahsen gördüm 2 doğuma katıldım. o yüzden kesilceksemde doktor kessin beni:) ayrıca normal doğumu tercih eden arkadaşları cesaretlerinden ötürü kutluyorum. O kadar cesur değilim Ayrıca ALLAH'ın dediği olur kim bilir neyin ne olucağını ALLAh hayırlı doğumlar nasip etsin hepimze...:1hug:

bebeklerimize hayırlısı ile kavuşalımda ne acılar yaşarsak yaşayalım onları gördüğümüz ve kucağımıza aldığımızda eminimki bütün acılar ağrılar sona erecek. çok özledim ya ağustosu iple çekiyorum gel teskere hadi çabuk gel bebeklerimize sağ salim kavuşalım ALLAH'ın izni ileŞeniz

teşekkürler canlarım.

CANIM BENDE HEP EPİDURALLİ NORMAL İSTİYODUM DOĞUMUMU KORKTUĞUM HALDE.AMA DOKTORUM SEZERYAN YAPMAM KONUSUNDA ISRARLI KENDİ KARISINIDA 2 KERE SEZERYANLA YAPTIRMIŞ.YANİ SEZERYAN KÖTÜ BİŞEY OLSA KARIMADA YAPTIRMAZDIM BENCE EN RAHATI FALAN DEDİ VE TABİ BENİM KAFAMI TAMAMEN KARIŞTIRDI.
HERNEYSE EN KÖTÜSÜDE NORMAL DİYE GİDİP BEBEK ÇIKAMAYINCA SEZERYANA ALINMASI OLURDU SANIRIM HER İKİ ACIYI TATMAK SANIRIM EN KÖTÜSÜ.ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN

öncelikle bunu başka bir başlık altında toplamak istediğim. Çünki bu yaşaığımız hamilelik serüveninin nihayetle sonlanmasını gerektiren bir olgu.. Çok kararsızım dahası korkuyorum lütfen düşüncelerimizi paylaşalım. Hepinze en içten sevgilerimle.
matasoyŞeniz gelmezseniz:eek:klava: yersiniz hiçbirimize aman :nazar: değmesin

geçen gün sohbet odasında konusmustuk bebeğimveben hatta en küçük anneyim demiştim çok güzel bi konuya değinmişsin bende normal istiyorum ama sezeryan olma olasılığım yüksek hayırlısı baklım.......

bebeğimveben canım kaç yaşındasın bakalım benden küçükmüsün:1closedeyes:

:eek:

bende normal dogumdan korkuyorum sezaryen olmak ıstıyordum bıde kızım ters olunca sezaryen sart oldu kızmetsede epidurel sezaryen ıstıyorum hepımız ıcın hakkımızda hayırlısı olsun

X