gebelikte iğne olanlar

merhaba arkadaşlar bende iğne kullanmak zorunda kalacakmışım hamileliğim boyunca. henüz hamile değilim ama coraspin ve folik asit alıyorum. hamile kalınca 0,6 clexane dedi doktorum burayı okuyunca çok gibi geldi doz. kullanan var mı aranızda 0.6'lık dozu.

ben 0,6 doz clexane iğne oluyorum. bir hafta bu dozda oldum. 2. hafta dr. 3/2 sini olacaksın ve coraspın içeceksin demişti şimdi öyle yapıyorum. iğnenin üzerinde doz miktarları var 0,4 e kadar dışarı boşaltıyorum kalanınını karnımdan vuruyorum.

güzelim bende seninle aynı durumdayım.benimde 2 tane bebeğim karnımda öldü bu yüzden,şuan aşağıyukarı 2 haftalık gebeyim dün bende başladım iğneye ama benimkisi sabah akşam 12 saatte bir olucak.fraxiparine0.3ml.kullanmaya basladım.bebek canlanınca bilmiyorum değiştirecekmi dr.'um.çünkü 10 günlük kullanılması gerekiyormuş ve gebelere önerilmemelidir diye okudum.başlangıç olduğu içinmi verdi bilmiyorum.ama bu iğnenin ucu kalın biraz zor batırıyorum acıyor.senin iğnenin ismi ne güzelim,farklımı?

canım ben günde bir kere clexane 0,6 iğnenein 3/2 sini oluyorum ve coraspıne içiyorum. iğnenein ucu çok ince saç teli gibi ve çok küşük iğnesi var ben kendim yapıyorum iğnemi.

evet clexanenın ucu fraksiparıne göre cok ince..ve doğal olarak acısıda cok cok az..buarada clexane gelmişmi piyasaya??

herkeze çok çok geçmiş olsun bende 2 ay önce 5 haftalık düşük yaptım folıc asit içiyodum zaten hala devam ediyorum gyno ferro sanol içiyodum şimdi doktorum folıc plas verdi ve 2 günde bir çocuk aspirini içiyorum yeni başladım içimeye banada herhangi bi test yapılmadı doktorum kan pırtılaşmasıda var demedi ama sen 2 günde bir iç dedi önlem olarak herhalde RABBİM HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ALLAHA EMANET OLUNN

herkeze çok çok geçmiş olsun bende 2 ay önce 5 haftalık düşük yaptım folıc asit içiyodum zaten hala devam ediyorum gyno ferro sanol içiyodum şimdi doktorum folıc plas verdi ve 2 günde bir çocuk aspirini içiyorum yeni başladım içimeye banada herhangi bi test yapılmadı doktorum kan pırtılaşmasıda var demedi ama sen 2 günde bir iç dedi önlem olarak herhalde RABBİM HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ALLAHA EMANET OLUNN

Gecmıs olsun canım sanada
sende test yaptır ıstersen daha kesın bı tedavı ıle baslarsın
Rabbım saglılklar nasıp etsın hepımıze

evet clexanenın ucu fraksiparıne göre cok ince..ve doğal olarak acısıda cok cok az..buarada clexane gelmişmi piyasaya??

clexane piyasada var ama biraz zor bulunuyor ben 20 kutu aldım. 10 tane eczane gezmişimdir sonunda buldum. eczacı önce 5 kutu verdi birkaç gün sonra 15 kutuyu getirtti depodan öyle aldım.

arkadaşım benim de ilk düşüğüm 5 haftalıktı. sonra tekrara hamile kaldım 21. hafta dr. kontrolüne gidene kadar çok güzeldi. ultrasona girdiğimde bebeğin yaşamadığını öğrendim 5 aylık bebek karnımda ölmüştü. sora üniversite hastanesinde tromboz paneli testi yapıldı ve kanımda pıhtılaşma olduğu saptandı. şimdi 10 haftalık hamileyim.
hamile kalmadan 1-2 ay önce coraspıne 100 içmeya başladım kanım sulansın diye folic plus da içiyorum. şimdi clexane 6000 0,6 ml iğnenein3/2 sini ve coraspıne 100 içiyorum.

ee ben şimdi napıyım başka bi doktoramı gidiyim çünkü gittigim doktoruma ısrarla ne gerekitosa hangi testler eşimde bende yaptıralım dedim gerek yok bişeyin yok dedi ilk lerde olur dedi çünkü ben hamile oldugumu bilmiyodum çok şey başıma geldi ütü yaparken kablosu açılmış parmagım degdi elektirik çarptı sonra çamaşır suyuyla haddinden fazla kullandıgım için çok soludum parmagımı kesmiştim agrı kesici içitm bide emla diye bi kırem var lokal anestezi kremi agda yapılıyo onu sürdüm koltuk altıma 2 ssaat bekledim krem uyşturuyo o bölgeyi gerçi uyuştuda diyemem ama deniyim dedim ve buları yaparken hamile oldugumu bilmiyodum korunmayı yeni bırakmıştık ve 2.5 yıl korunduktan sonra hemen olmaz diye düşünüyodum grip oldum falan başıma gelmeyen şey kalmadı o ay anlıycanız sizce şimdi aspirini kullanıp folıc ait zatenn bayadır içiyom denemelere başlıyımmı belki doktorumda ignesini verir hamile kaldıgımda yoksa başka bi doktora gidip iyce tesleri yaptırıyımmı çünki ilk düşügüm ve ilk düşüklerde pek araştırmaya gitmiyolar doktorlar çok bide çok gezdim hiç dinlenmedim tabi kendime sebeb arıyorum halal neden diye sigarada kullanıyorum buda var ama hamileykenn çok çok azaltmıştım çok uzattım kusura bakmayınn özürr derdimden anlayan birilerini bulunca herşeyi anlatmak istiyorum böyle ALLAHA EMANET OLUN

ee ben şimdi napıyım başka bi doktoramı gidiyim çünkü gittigim doktoruma ısrarla ne gerekitosa hangi testler eşimde bende yaptıralım dedim gerek yok bişeyin yok dedi ilk lerde olur dedi çünkü ben hamile oldugumu bilmiyodum çok şey başıma geldi ütü yaparken kablosu açılmış parmagım degdi elektirik çarptı sonra çamaşır suyuyla haddinden fazla kullandıgım için çok soludum parmagımı kesmiştim agrı kesici içitm bide emla diye bi kırem var lokal anestezi kremi agda yapılıyo onu sürdüm koltuk altıma 2 ssaat bekledim krem uyşturuyo o bölgeyi gerçi uyuştuda diyemem ama deniyim dedim ve buları yaparken hamile oldugumu bilmiyodum korunmayı yeni bırakmıştık ve 2.5 yıl korunduktan sonra hemen olmaz diye düşünüyodum grip oldum falan başıma gelmeyen şey kalmadı o ay anlıycanız sizce şimdi aspirini kullanıp folıc ait zatenn bayadır içiyom denemelere başlıyımmı belki doktorumda ignesini verir hamile kaldıgımda yoksa başka bi doktora gidip iyce tesleri yaptırıyımmı çünki ilk düşügüm ve ilk düşüklerde pek araştırmaya gitmiyolar doktorlar çok bide çok gezdim hiç dinlenmedim tabi kendime sebeb arıyorum halal neden diye sigarada kullanıyorum buda var ama hamileykenn çok çok azaltmıştım çok uzattım kusura bakmayınn özürr derdimden anlayan birilerini bulunca herşeyi anlatmak istiyorum böyle ALLAHA EMANET OLUN

canım ılk dusugun oldugunu bılmıyordum ılk dusuklerı normal kabul edıyor dr lar
bızım dedıgımz tahlılleri 2. ve 3. dusukten sonra yapılıyor genelde
belkı ıkıncı bebegın normal olursa ve ıgne kullanırsan zararlı olmazmı dr una sor
burda bır arkadaımız ıgnenın dozu fazla geldıgı ıcın dusuk yapmıstı
Insallah saglıkla gelır bebegın...

QUOTE=yaren76;2994369]ben 0,6 doz clexane iğne oluyorum. bir hafta bu dozda oldum. 2. hafta dr. 3/2 sini olacaksın ve coraspın içeceksin demişti şimdi öyle yapıyorum. iğnenin üzerinde doz miktarları var 0,4 e kadar dışarı boşaltıyorum kalanınını karnımdan vuruyorum.[/QUOTE]

yaren cevabın için teşekkür ederim. iki gün önce test yaptım çift çizgi çıktı:dance: bakalım doktorum gidicem bu hafta sonu. belki bende de düşürür dozu ilerde. bende faktör V değil ama başka birkeç şeyde heterozigot çıktı.coraspine devam zaten folik asit
le.

yaren cevabın için teşekkür ederim. iki gün önce test yaptım çift çizgi çıktı:dance: bakalım doktorum gidicem bu hafta sonu. belki bende de düşürür dozu ilerde. bende faktör V değil ama başka birkeç şeyde heterozigot çıktı.coraspine devam zaten folik asit
le.[/QUOTE]
bebişin hayırlı olsun. ben iğeye bebeğin kalp atışlarını gördükten sonra başladım dr. öyle istedi .çünkü kalp atışlarını görmeden gebelik tam gerçekleşmiyor ama folic plus ve coraspıne 100 içmeye devam ettim.

benimde ilk gebeliğimde 32 haftayı tamamladıktan sonra bebeğim karnımda öldü...şimdi hamileyim ve kanımda pıhtılaşma çıktı...bende Fluxum 0,4 mg iğne kullanıyorum...bacağımdan vuruyorum hergün....

ya sezencim nasıl vuruosun tatlım yaafisfisfis acımıo muu:1no2: ben göbeğimden vurduruyordum komsuma..ama artık göbekte tutulacak yumusaklık kalmadı..yavas yavas kola gecelim dedik ve bugun yine koldan vurduk iğneyi..ama parmaklarıma kadar uyustumbenneyaptımki kasa falan gelmedi iğne..kanama morarma olmuo..ama iğneyi cıkardıktan sonra cayır cayır yanı ve acıosenağlama bide bacaktan deniim diyorum neresinden vuruosun tam olarak?bana bi anlatsan?

buarada sedacım bebişin hayırlı olsun..sağsalim gelsinn kucağınıza inşallah:1hug:

ARKADAŞLAR bende sizinle paylaşmak istiyorum 2005 mayısında ani bir bacak şişmesi ile doktora gittim acil bir doppler yapıldı ve memorial hastanesinde apar topar üstüm başımda ne varsa hastanedeki odama yerleştirdiler beni. yumurtalıkta 2 adet kis t oluşmustu doktor ginera verdi kullanmam için 1.5 paket kullandıktan sonra bacagımda şişme agrlık hissi oldu işte sonra işte hastane olayı
kim görse hamilemisin diyordu tüm doktorlar
vücudumda pıhtılaşmaya egilim varmış heterezigot çıkmışım kısaca bebek olunca bende başıcam bu ignelere
şu an bende korunmuyorum arkadaşlar coraspin kullandıklarını yazmışlar benim doktorum kullandırmıyor sadece bebek aspirini
ve folic acit tabiki
bu göbekten igneleri tedavim boyuca yaklsık 70 tane vuruldumm...
ama hiç önemli degil şifası olsunda dertlerimizin sizleri tanımasamda allah hepimize kolaylık versin o ignelere bende adayım
görüşmek üzere....

benimde ilk gebeliğimde 32 haftayı tamamladıktan sonra bebeğim karnımda öldü...şimdi hamileyim ve kanımda pıhtılaşma çıktı...bende Fluxum 0,4 mg iğne kullanıyorum...bacağımdan vuruyorum hergün....

çook geçmiş olsun benimde 21 hftlık bebek karnımda ölmüştü. şimdi 10 haftalık hamileyim hergün iğne yapıyorum karnımdan ve coraspıne 100 içiyorum.
bebek asprini piyasada yok yerine coraspıne 100 veriyorlar ben bulamadım bebek asprini.
bu sefer allah yüzümüzü güldürür inşaallah..:emir_bebek:

canım ılk dusugun oldugunu bılmıyordum ılk dusuklerı normal kabul edıyor dr lar
bızım dedıgımz tahlılleri 2. ve 3. dusukten sonra yapılıyor genelde
belkı ıkıncı bebegın normal olursa ve ıgne kullanırsan zararlı olmazmı dr una sor
burda bır arkadaımız ıgnenın dozu fazla geldıgı ıcın dusuk yapmıstı
Insallah saglıkla gelır bebegın...

yani benim işim allaha kalmış oda güzel rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin cümlemize ipekcim belkide vermez kan pırtılaşması var demedi çocuk aspirini verdi bende şüpelendim acba bu sebebtenmi verdi diye bu arada bişe sorabilirmiyim coaspirini diye bişe yazıyolar o nedir çocuk aspirini degilmi farklı bişemi benim içitigmin kutusu normal aspirin gibi üstünde çocuk aspirini yazıyo minik pembe bugün bi arkadaşım başka bi aaspirin varr o daha iyi dedi de oda kullanmış arkadaşların yazdıgı aspirin nedir çözemedim biliyosan yazarmısın ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

günaydın zeytohnm, çocuk aspirini de coraspinde aynı içeriğe sahip (100 mg.lık asetil salisilik asit)...tek farkları çocuk aspirini midede çözünüyor yani uzun süreli kullanımlarda mideye zamanla zarar verebiliyor hassaslaştırıyor, coraspin ise dışındaki koruyucu film sayesinde midede çözünmeden yani midede bozulmadan erimeden bağırsağa geçiyor ve bağırsakta çözünüp kana karışıyor, işte bu nedenle bizler gibi uzun süreli kullanacak olanlara coraspin öneriliyor... umarım yardımcı olabilmişimdir...sevgiler...

yani benim işim allaha kalmış oda güzel rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin cümlemize ipekcim belkide vermez kan pırtılaşması var demedi çocuk aspirini verdi bende şüpelendim acba bu sebebtenmi verdi diye bu arada bişe sorabilirmiyim coaspirini diye bişe yazıyolar o nedir çocuk aspirini degilmi farklı bişemi benim içitigmin kutusu normal aspirin gibi üstünde çocuk aspirini yazıyo minik pembe bugün bi arkadaşım başka bi aaspirin varr o daha iyi dedi de oda kullanmış arkadaşların yazdıgı aspirin nedir çözemedim biliyosan yazarmısın ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

canım sen arkadasımız cevaplamıs sorunu sag olsun o bizim pirimiz bu konuda cok sey ogrendım ben kendı adıma:teselli:

Allah sıfalar versın hepımızea.s.

X