gebelikte iğne olanlar

yaren76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
75
2
47
arkadaşlar gebelik boyuna pıhtılaşma iğnesi kullanan var mı tecrubelerinizi paylaşırmısınız.

canım bu iğne nasıl bi iğne benim ablama verdi dr.u 9 ay boyunca göbeğe vuruluyo bunumu kastettin anlamadım ama..

2 düşüğüm oldu yapılan test sonucu kanımda pıhtılaşma olduğu saptandı. şimdi tekrar gebeyim ve iğne kullanacağım çok endişeliyim.

yarencim endişelenicek hiç bişi yok tatlım..hergün 1 tane sağ ve sol göbekten dönüşümlü olarak vurukuorum ben bu iğneleri..doktorumun söölediğine göre 34. veya 35, haftaya kadar vurulucamm..bu bnm 8. hamileliğim..ancak bulundu bu sorun bende..bunu bulan doktorumdanda allah bin kere razı olsun..tatlım bunun yanında doktorun buyuk ihtimal sana coraspin veya bebe aspirini vericek..kan pıhtılasmasında heterezigotum ben..senn ne??yani bnm sorunum mthfr heterezigot..

buarada bnm göbek biraz gerilmeye basladı..oyuzden göbeği baş ve işaret parmağımla kıstıramıyorum..bunun alternatifi kol veya bacaktan vurulmak..ama kasa denk getirmemek..buarada iğneler insülin iğnesi gibi canım..minicik..tek kötü yanı ilacı sıkarken biraz yakıor :) e o da olucak :KK66: bana komsum vuruyor iğneyi..ama coğu arkadas kendi veya eşi vuruyormus :)

ewet arkadaşlar benim ablamda aynı iğneyi vuruluyo doğuma kadar kullanacakmış sanırım benim ablam kendi vuruyo iğnesini göbeğinden...

yarencim endişelenicek hiç bişi yok tatlım..hergün 1 tane sağ ve sol göbekten dönüşümlü olarak vurukuorum ben bu iğneleri..doktorumun söölediğine göre 34. veya 35, haftaya kadar vurulucamm..bu bnm 8. hamileliğim..ancak bulundu bu sorun bende..bunu bulan doktorumdanda allah bin kere razı olsun..tatlım bunun yanında doktorun buyuk ihtimal sana coraspin veya bebe aspirini vericek..kan pıhtılasmasında heterezigotum ben..senn ne??yani bnm sorunum mthfr heterezigot..

HPA-1a/b geninde heterozigot mutasyon saptanmıştır. ACE Ins/Del genotipi ve PAI 4G/4G genotipi saptanmıştır. APO E alleli 3/3 bulunmuştur. bu sonuca göre calexane 60ml iğne kullanacağım ve coraspın 100.

bak canım benim 2tane cocugum karnımda öldü sebebini yeni ögrendim senin dedigin gibi kanda pıhtılasma oldugundan dolayı biraz acayım anlaman için cocuga giden besin damarları tıkanınca cocuk gelişmiyor vede ölüyor ama korkma hamilelik boyunca igne vuruyorsun ama aynı sebebi olan arkadaslarada tavsiyem hep aynı yere vurmayın cünkü hep aynı yere yaptıgınız igneler zamanla sertlestiriyor o kısmı iysallah busefer nbidaha hamile kalınca aynı seyleri yasamassın biliyorum cünkü cok zor rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun umudunuzu kesmeyin

Son düzenleyen: Moderatör:
HPA-1a/b geninde heterozigot mutasyon saptanmıştır. ACE Ins/Del genotipi ve PAI 4G/4G genotipi saptanmıştır. APO E alleli 3/3 bulunmuştur. bu sonuca göre calexane 60ml iğne kullanacağım ve coraspın 100.

üff demek clexane 0,6lık vurulucaksın:1shok:..şimdiye kadar duyduğum en yuksek doz sennki oldu..genelde 0,2 0,4 lşük vuruluor bu iğneleri kullananlar..benm iğnemde 0,4 ha buarada clexane suan turkiyeye ithal edilemediği için eczanelerde yoktu..o yuzden benm doktorum fraksiparin die bi iğne verdi..amaç aynı..sadece adı farklıyerimseniben

üff demek clexane 0,6lık vurulucaksın:1shok:..şimdiye kadar duyduğum en yuksek doz sennki oldu..genelde 0,2 0,4 lşük vuruluor bu iğneleri kullananlar..benm iğnemde 0,4 ha buarada clexane suan turkiyeye ithal edilemediği için eczanelerde yoktu..o yuzden benm doktorum fraksiparin die bi iğne verdi..amaç aynı..sadece adı farklıyerimseniben

korkuttun beni şimdi bugün başlıyacağım iğnelere ben birazdan iğne olacaktım dozaj yüksek mi gerçekten yaa.. günde 1 kere olacağım. günde 3 kere olan da var onlara düşük doz veriliyordur. içeriğindüe düşük molekül ağırlılı heparin yazıyor.

3 gündür iğne oluyorum karnımdan pek acımıyor ama sonradan morarıyor herkese aynı şey olmuşmutdu acaba?

benımde tahlıllerım cıktı
faktor 5 leıden mutasyonunda heterozıgot mutasyon saptandı dıyor bu sanırım kam pıhtılasması henuz dr a gostermedım ama
yarencım gecmıs olsun cok:KK43:(((

canım ben de her gün iğne oluyorum ama göbekten cesaret edemediğim için koldan oluorum.fragmin 2500 benim ilaç.kanda pıhtılaşma çıkmadı ama 5 düşüğüm var tedbir olarak dr.um önerdi.korkma sakın tereddüt etme yani.benim kollar mosmor tatlım normal. geçmiş olsun

2 düşüğüm oldu yapılan test sonucu kanımda pıhtılaşma olduğu saptandı. şimdi tekrar gebeyim ve iğne kullanacağım çok endişeliyim.

güzelim bende seninle aynı durumdayım.benimde 2 tane bebeğim karnımda öldü bu yüzden,şuan aşağıyukarı 2 haftalık gebeyim dün bende başladım iğneye ama benimkisi sabah akşam 12 saatte bir olucak.fraxiparine0.3ml.kullanmaya basladım.bebek canlanınca bilmiyorum değiştirecekmi dr.'um.çünkü 10 günlük kullanılması gerekiyormuş ve gebelere önerilmemelidir diye okudum.başlangıç olduğu içinmi verdi bilmiyorum.ama bu iğnenin ucu kalın biraz zor batırıyorum acıyor.senin iğnenin ismi ne güzelim,farklımı?

ben de fragmin 5000 kullanıyorum. koldan eşim yapıyor günde 1 defa,
iğneden sonra bir süre bastırırsan çok morarma olmuyor.
benim de 2 düşüğüm olduğu için verdi dr.um, herhangi bir test yapılmadı...

benımde tahlıllerım cıktı
faktor 5 leıden mutasyonunda heterozıgot mutasyon saptandı dıyor bu sanırım kam pıhtılasması henuz dr a gostermedım ama
yarencım gecmıs olsun cok:KK43:(((

kaç düşük yaşadın bu tahliller yapıldı.
benim 2 düşük 2. si 21 hftlık karnımda öldü.
şimdi hamilemisin.
ben 9 hftlık hamileyim.

canım ben de her gün iğne oluyorum ama göbekten cesaret edemediğim için koldan oluorum.fragmin 2500 benim ilaç.kanda pıhtılaşma çıkmadı ama 5 düşüğüm var tedbir olarak dr.um önerdi.korkma sakın tereddüt etme yani.benim kollar mosmor tatlım normal. geçmiş olsun
sanada çook geçmiş olsun inşallah bu sefer bebişini sağlıkla kucağına alırsın :nazar:

canım benim arkadaşım kullanıyor daha önce 2 kere düşük yapmıştı.göbeginden hergün igneyi uyguluyor 8 aylık hamile.bebege bir zararı yok bu ignenin korkma kullanmazsan kanda yine pıhtılaşma olur Allah korusun yine düşer bebegin.

kaç düşük yaşadın bu tahliller yapıldı.
benim 2 düşük 2. si 21 hftlık karnımda öldü.
şimdi hamilemisin.
ben 9 hftlık hamileyim.

2 dusuk yasadım
ılkı 6 ıkıncısı 10 haftalıktı
hamıle degılım henuz ama bu ay baslayacagız ıns golık asıt ve aspırın kullanıyorum
Alla sanada sıfalar versın canım hepımıze

merhaba arkadaşlar bende iğne kullanmak zorunda kalacakmışım hamileliğim boyunca. henüz hamile değilim ama coraspin ve folik asit alıyorum. hamile kalınca 0,6 clexane dedi doktorum burayı okuyunca çok gibi geldi doz. kullanan var mı aranızda 0.6'lık dozu.

X