Arkadaşlar eşinin ileri hareketliği +4 olupta hamile kalan varmı????

Ab-xix Hayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2007
58
0
Arkadaşlar eşimin sperm değerleri normal sayısı falan çok iyi ama ileri hareketlilik +4 çıktı.Benim değerlerim iyi hiç bir sorun yok dr. normal yolla olur dedi. bir aşılama yaptık olmadı.benim gibi olan varmı? 3 Yıldır istiyoruz. Yani ileri hareketlilikte sorun olupta hamile kalan var mı? lüüütfen cevap yazar mısınız? Şimdiden teşekkürker.( ha bu arada değerin +6 olması gerekiyormuş)

güzelim eşin sigara kullanıyor mu? içiyorsa günde ne kadar içiyor? benim bir karşı komşum vardı onun da eşinin sperm hareketliliği +4 müş sanırım..doktor sigarayı bırakacaksın artık içmeyeceksin dedi karşı komşum dört yıldır bebek istiyordu..eşi sigarayı bıraktı 8 ay sonra komşum kendiliğinden hamile kaldı..bu arada da 3 kere aşılama falan yaptırdı..aşılama ile kalamadıysam normal yolla hiç kalamam diyordu ama normal yolla hamile kalabildi..eşi sigarayı bırakınca 8 ay sonra sperm hareketi hızlanmış...

evet sigara maalesef spermleri altüst eden illet birşey. benim eşim de çok içiyor bu yüzden değerleri pek iyi değil. ocak 2008 de yapılan spermiyogramda ileri hareket % 8 morfoloji (kruger) %3 tü. sonra biz eşime keçiboynuzu kürü başladık. üroloji uzmanı e vitamini ve çinko verdi. 1 ay sonra değer ileri hareket % 16 ya, morfoloji de % 8 e çıktı. özellikle sayıda epey bir artış olmuştu 58 milyondan 78 milyona çıktı. ben bu değerlerle hamile kaldım fakat düşük yaptım maalesef. şimdi yine uğraşıyorum. eşim sigarayı bırakabilse değerler tamamen normale dönecek ama bırkamıyor. ama yinede keçiboynuzu, e vitamini ve çinko çok işe yarıyor.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Ama eşim sigara kullanmıyor.Sol varikoseli var grade 2 olarak adlandırılıyor ama ağrısı falan yok bazı doktorlar bunun bir önemi olmadığını sayısını etkilemediğini söylediler.Bazısıda eşinizde sorun yoksa çocuğunuzun olmama nedeninin spermdeki ileri hareketlilik değerin en az +6 olması gerekir sizde +4 biraz eksik bu değerin biraz düşük olmasından olabilir dediler.Varikosel ameliyatı tavsiye ediyorlar hemde bu değerlerle çocuğunuz olabilir diyorlar.Bu ameliyatın garantisi yokmuş.Kafamız çok karışık ne yapacağımızı bilemiyoruz

X