Kalıcı Oje Tavsiyeleri

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Maybelline coloramanın içi simli olan tipte bir ojesini almıştım...rengin adı tutti frutti...rengi şişede lila gözüküyor ve içinde nokta nokta sim taneleri var.....neyse ben bu ojeyi tırnaklarıma sürdüm ve inanırmısınız 5 gün dayandı ve ben artık bugün sıkıldığım için asetonla sildim...ve o kadar dayanıklı kalıcı çıktı ki asetona bile direndi..zor çıkardım valla...ve bu arada ojede çizilme soyulma da yaşamadım bariz şekilde...(elimi her zamanki gibi normal sıklıkta yıkamama rağmen)

Maybelline coloramanın bütün yapısı simli olan ojeleri aynı şekilde dayanıklımıdır bilmiyorum ama benim aldığım renk böyle çıktı diğer simlilerini de deneyeceğim...coloramanın normal ve metalik renkteki ojelerinde aynı dayanıklılık yok...bu içi tane tane simli olanlar böyle dayanıklı sanırım
bu simli ojeler örtücü renkler değiller ama onu söyleyim baştan...eğer tırnağınızda renk bozukluğu varsa her zaman kullandığını örtücü renk ojenin üzerine koruyucu niyetine de sürebilirsiniz..

genelde simli ojeler böyle oluyor sanırım..avondan da kaç sene önce yapısı bunun gibi ince ince sim barındıran bi ojesini almıştım o da öyleydi...aklınızda bulunsun kızlar

Son düzenleme:
Normalde haftada bir mutlaka ojemi tazelerim , fakat Maybelline colorama'yı keşfettiğimden beri utanmasam iki haftada bir tazelicem sırnaşık şey Krem rengini ve gri simlisini kullanıyorum , ısrarla tavsiye ederim a.s. , özellikle tembellere :roflol::roflol:

arkadaşlar benim edindiğim tesbit doğru mu sizce ?....bu koyduğum resimdeki gibi içi tane tane simli olan renkleri kalıcı oluyor...diğer tiplerini de denedim ama aynı kalıcılığı yakalayamadım...
simliler tırnağa daha iyi tutunuyor sanırım...pastel ve metalik renklerde aynı sonucu alamadım kalıcılık açısından

arkadaşlar benim edindiğim tesbit doğru mu sizce ?....bu koyduğum resimdeki gibi içi tane tane simli olan renkleri kalıcı oluyor...diğer tiplerini de denedim ama aynı kalıcılığı yakalayamadım...
simliler tırnağa daha iyi tutunuyor sanırım...pastel ve metalik renklerde aynı sonucu alamadım kalıcılık açısından

Başka marka simli ojelerimde var , mesela krem rengi parlak Maybelline colorama'nın üstüne krem rengi simli oje sürüyorumki az önce sürdüm jeyyar , 1.5 hafta falan dayanıyor . Simli ojeden kaynaklandığını düşünüyorum Güneş'cim Şeniz

bende simli oje sürmeyi çok severim hımm hatta bu tip ojeler için flormar simli inatcı ojeleri kolay çıkaran aseton geliştirmiş aldımda çok koyu kıvamlı tırnagın üstünde bir süre bekletim pamukla siliyorsun.

Başka marka simli ojelerimde var , mesela krem rengi parlak Maybelline colorama'nın üstüne krem rengi simli oje sürüyorumki az önce sürdüm jeyyar , 1.5 hafta falan dayanıyor . Simli ojeden kaynaklandığını düşünüyorum Güneş'cim Şeniz

canımcım bugün markete gidip bakmayı düşünüyorum..senin kullandıklarının numarasını yada renginin ingilizce adlarını verebilirmisin bana ? acilen oje almam lazım da bilinçli bir seçim olsun :) yazın koyu renkler yakışmıyor sırıtıyor..o senin beji ve krem rengini merak ettim :eek:

bende simli oje sürmeyi çok severim hımm hatta bu tip ojeler için flormar simli inatcı ojeleri kolay çıkaran aseton geliştirmiş aldımda çok koyu kıvamlı tırnagın üstünde bir süre bekletim pamukla siliyorsun.

harika bir buluş gerçekten...beni bundan haberdar ettiğin için sağol canım :)
bilmeyenlerin de çok işine yarıyacaktır bu haber ...
canım senin dediğin aseton jel şeklinde olanı mı acaba ?

Son düzenleme:
bende oje manyagıyım ama benim sorunum 2 günde bir oje değişiyom bigün kırmızıysa ertesi gün beyaz .. kemik rengiii.. cart pembe....

ama şimdi ise tırnaklarım çok kötü oldu bana bir tavsiye verin nolur..
acayip fena oldular.. senağlamasenağlama
sanki tırnaklarım 2 tabaka ve üst kalın tabaka soyulup gidiyoo..
yamalı gibi görünüyo ki önceden tırnaklarım çok güzeldii...

acaba çok oje değişmemden yani asetondanmı oldu böyle ??? :uhm:

ne yapabilirim ???:uhm::uhm:

canımcım bugün markete gidip bakmayı düşünüyorum..senin kullandıklarının numarasını yada renginin ingilizce adlarını verebilirmisin bana ? acilen oje almam lazım da bilinçli bir seçim olsun :) yazın koyu renkler yakışmıyor sırıtıyor..o senin beji ve krem rengini merak ettim :eek:

Güneşcim numarası neresinde yazıyor bulamadım belki inanmazsın :sm_confused: Sendekinden bakıp tarif edermisin lütfen :roflol::roflol:

Bulduklarım;

Krem rengi olanın önünde 18 arkasında bc111

Gri simlinin önünde biey yazmıyor arkasında bo 022 yazıyor

Enteresanki nettede bulamadım :bbo:

Sana birde Flormar'ın "cristal shine 508" ini öneririm ( açık krem rengi simli ) , düz renk ojelerimin üstüne bir kat sürüyorum , hem rengini bir ton açıyor hem simli hemde kalıcı oluyor Şeniz

Güneşcim numarası neresinde yazıyor bulamadım belki inanmazsın :sm_confused: Sendekinden bakıp tarif edermisin lütfen :roflol::roflol:

Bulduklarım;

Krem rengi olanın önünde 18 arkasında bc111

Gri simlinin önünde biey yazmıyor arkasında bo 022 yazıyor

Enteresanki nettede bulamadım :bbo:

Sana birde Flormar'ın "cristal shine 508" ini öneririm ( açık krem rengi simli ) , düz renk ojelerimin üstüne bir kat sürüyorum , hem rengini bir ton açıyor hem simli hemde kalıcı oluyor Şeniz

ay kusura bakma canım seni çok uğraştırmışım :eek: canım coloramaları soruyorsan önünde yazıyor ama yazılar dayanıksız olduğu için kısa sürede siliniyor..sendekilerde de silinmiş olmalı :)
önerilerin için sağol canım..bakıcam hepsine jeyyarjeyyar

selam güneşcim evet jel gb. "flormar advanced gel technology" orkide kompleksi koyu renkli sedefli ve simli ojeleri kolay çıkarır yazıyor üstünde (pembe renkli) .

kalıcı olmasının yanısıra o süre içinde çizilme ve soyulma olmayışı (yani darbelere dayanması) hoşuma gitti
bir sürüyorum 5 gün..yada 1 hafta ellerimi unutuyorum..büyük rahatlık..

Maybelline coloramanın içi simli olan tipte bir ojesini almıştım...rengin adı tutti frutti...rengi şişede lila gözüküyor ve içinde nokta nokta sim taneleri var.....neyse ben bu ojeyi tırnaklarıma sürdüm ve inanırmısınız 5 gün dayandı ve ben artık bugün sıkıldığım için asetonla sildim...ve o kadar dayanıklı kalıcı çıktı ki asetona bile direndi..zor çıkardım valla...ve bu arada ojede çizilme soyulma da yaşamadım bariz şekilde...(elimi her zamanki gibi normal sıklıkta yıkamama rağmen)

Maybelline coloramanın bütün yapısı simli olan ojeleri aynı şekilde dayanıklımıdır bilmiyorum ama benim aldığım renk böyle çıktı diğer simlilerini de deneyeceğim...coloramanın normal ve metalik renkteki ojelerinde aynı dayanıklılık yok...bu içi tane tane simli olanlar böyle dayanıklı sanırım
bu simli ojeler örtücü renkler değiller ama onu söyleyim baştan...eğer tırnağınızda renk bozukluğu varsa her zaman kullandığını örtücü renk ojenin üzerine koruyucu niyetine de sürebilirsiniz..

genelde simli ojeler böyle oluyor sanırım..avondan da kaç sene önce yapısı bunun gibi ince ince sim barındıran bi ojesini almıştım o da öyleydi...aklınızda bulunsun kızlar

Aldığım oje renginin resmini de koyuyorum...
32827.jpg

ortaokuldan beri bunu kullanıyorum ben şu anda bile o var yaz olmasına rağmen :)
tırnağınız uzasa da diplerden belli olmuyor 2 haftada 1 kat geçiyorum mor rengini alınca silip gene 1. kat atıyorum hocalar görmesin diye :):) ölene kadar bu ojeyi mi kullanacağım ne :)

gerçekten çok da tatlı bir rengi var..ben de vazgeçemiyorum :)
kalıcılığı ve soyulunca soyulan kısımların belli olmaması da cabası..
çok kibar görünüyor tırnak üstünde...
ayrıca yarı şeffaf yapıda olduğu için istediğin gibi tonun yoğunluğunu ayarlayabiliyorsun..ne kadar çok kat sürersen o kadar renkli ve koyu oluyor..

Son düzenleme:
Bu oje dayanıklıdır inş. Arkadaşlar Avonun son katoloğunda ojeler yarı fiyata inmiş ama daha önce hiç kullanmadım. Avonun ojeleri kalıcımı, kullanan var mı, önerir misiniz????

onun maybelline ile alakası yok tü simli ojeler dayanıklıdır. Flormar mesela 1 hafta dayanıyor simlileri ama normalleri 2 günde aşınıyor yerimseniben

bende oje manyagıyım ama benim sorunum 2 günde bir oje değişiyom bigün kırmızıysa ertesi gün beyaz .. kemik rengiii.. cart pembe....

ama şimdi ise tırnaklarım çok kötü oldu bana bir tavsiye verin nolur..
acayip fena oldular.. senağlamasenağlama
sanki tırnaklarım 2 tabaka ve üst kalın tabaka soyulup gidiyoo..
yamalı gibi görünüyo ki önceden tırnaklarım çok güzeldii...

acaba çok oje değişmemden yani asetondanmı oldu böyle ??? :uhm:

ne yapabilirim ???:uhm::uhm:

canım bak ben uzun zamandır aseton yerine oje cıkartıcı bi mendil var ondan kullanıom asetonun içinde tırnagın ihtiyacı olan herseyi alıp götürüyo.senin için bi bakayım.tırnaklarıma hiiiç zarar vermiyosositososito

X