Genital siğil için aldara krem kullanan varmı?

merhabalar, aldara krem geçirecektir büyük ihtimalle canım moralini bozma, sıkı sıkı tedavini uygula ve stres yapma sakın olur mu, bu hastalık stresten etkileniyor.
benim doktorum, Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen. çok iyi bir doktor tavsiye ederim.
değerli arkadaşlar,
bende de genital siğil vardı çok büyük sıkıntılar yaşadım ama bir süre sonra bu sıkıntıların yersiz yere olduğunu öğrendim bir çok yöntenm ile bu siğillerden kurtulmanız mümkün
öncelikle iyi bir araştırma sürecine girin internetteki tüm bilgileri okuyun ki genital siğilin ne olduğunu tedevi yöntemlerini alınması gereken önlemleri tüm konu hakkında fikir sahibi olun göreceksiniz ki siz yalnız değilsiniz bununla mücadele etmeye çalışan bir çok insan var ve bu sizin hayatınızı karartacak kadar da tehlike arz etmiyor önlemler alındığı takdirde rutin hayatınız devam ediyor.
genital siğil kendini tekrar edebilir ben de 3 defa çıktı hepsini elektro koter adındaki tedavi ile yaktırdım bu süreç 2 yıl içinde oluştu alıştım diyebilirim şimdi de yaktırmama rağmen aldara adında vücut direncini yükseltmek için kullanılan bir ilaç kullanacağım siğilim yok ama doktorum 1 ay kadar bu kremi kullanmamın faydalı olacağını söyledi görünmeyen siğilleri ortaya çıkmadan yok edilebileceğini düşünüyor.
siğilleri olanlara önerim bir an önce önlemini alınız sağlıklı beslenin vücut direncinizi yükseltin sorunlarınızı içinize atmayın kafanızda oluşturacağınız felaket senaryoları yazmayın bunlar siğilleri tetikleyen etmenler.
ayrıca para tuzaklarından kaçının hasteneleri iyi araştırın özel hastanelerin iliklerinize kadar sizi soymasına izin vermeyin tedavi olurken yanınızda mutlaka aklı selim bir arkadaşınızı götürün tek başınıza o anda karar veremeyip herşeye imza atmayın ve en önemlisi kendinize doktor bir kanka edinin çok faydası oluyor iç huzurunuzu sağlayan ve bu konuda sizi yönlendiren güven veren bir doktor arkadaş biraz eski defterleri karıştırın bakalım bir doktor arkadaş mutlaka vardır
siğili olamayan ve aktif cinsel hayatı olan arkadaşlara da önerim mutlaka gardasil adındaki rahim ağzı kanseri aşısı olmalarıdır ben bu aşıyı siğil çıktıktan sonra oldum maalesef vücuda bu virüs girdikten sonra pek faydası olmuyormuş siz şimdiden önleminizi alın bu aşı siğil çıkmasını da engelliyor

p.s: arkadaşlar mutlaka fiyat araştırması yapın hastanenizi iyi seçin ben ilk zamanda çok aldatıldım şimdi bilinçlendim. istedikleri bazı tahliller var bunları yaptırmak zorunlu değil mesela virüsün cinsini öğrenmek için 650 ytl civarında bir tahlil var bunun yerine smear testi yaptırın orada zaten tehlikeli bir virüs olup olmadığı ortaya çıkıyor .

sevgiler...
merhabalar bendede şuan genital siğil mevcut 2 tane aldara krem verdi doktorum bugün ilk defa kullandım. Kremi kullanırken nelere dikkat ettiniz acaba anlatabilir misiniz ?

Aldara kullanmadan önce genital bölgenizi yıkayın ve iyice kurulayın. Ardından siğil olan bölgeye ve cevresine ince bir tabaka olarak aldarayı sürün. Vajina girişine cok deydirmemeye calısın. Akşam uyumadan önce yapın ve iç çamasırı giymeden ince bir pijama giyin. Daha sonra en az 6 en fazla 10 saat kremli kaldıktan sonra tekrar güzelce yıkayıp kurulayın. Bu uygulamayı günde 3 kere gün aşırı yapın.

bende iki haftadır aldara kullanıyorum sanki biraz ufalmaya basladı doktorum geçmessen yakıcz dedi inş. gerek kalmaz
gerçekten cok moral bozan bi hastalık ben hala kabullenmiyorum elimden geldiğince moralimi bozmayay calışıyorum tabi bunda doktorumunda katkısı çok buyuk
bende özel levent hastanesinde Op.Dr Cengiz Topel Yenigüç e tedavı oluyorum
umarım bu sorundan muzadrip olan herkes birna önce bundan kurtulur

Naislsiniz son durumunuz nedir virüs bittimi neler yaptiniz

bende makat çevremdeki siğili bir ay önce yaktırdım.doktor gördü ve hemen yakalım dedi bende hiç araştırmadan tamam dedim. Sonra 2 hafta batikon ve bepanten kullan dedi yaptım kullandım,gecen hafta aldara denen bir krem verdi.kremi 3 gün zor kullandım.
benim allerjik bir bünyem var krem makatımda ve vajinamda çok kötü allerji yaptı.vajinanın etrafı şişmiş durumda makat cevresi zaten çok kötü arkadaşlar.2 gündür kullanmıyorum aldarayı doktorumu aradım izindeymiş kadın.aldara kullanamıyorum napıcam ben bu siğiller için çaresizim.
Merhaba uzun sure oldugu icin merak ettim aktif kullanicisiniz sigilleriniz tekrarladi mi negatif misiniz su an?

Merhaba çok önemli bana verecegınız cevap lütfen yardımcı olur musunuz?benım 1sene once basladı hıv ıle tanısmam lazerlı epılasyona gıdıyordum bence orda bulastı ama nadırde olsa cınsel hayatımda oluyordu..doktorun demesın cınsel yolla.neyse ben dondurma ıslemıne basladım ama malesef korona dan dolayı bu ıslemler hastahanede durduruldu ne yapmam lazım?bu kremı alıp kullansam ?işime yarar mı?

NOLUR CEVAP
O KADAR MORALİM BOZUK Kİ KAÇ GÜN AĞLADIM.
DOKTORA MUAYENEYE GİTTİM.
BEN POLİP KİST V.S DER SANIYORUM HİÇ BEKLEMEDİĞİM ŞEKİL DE BANA SİĞİL VAR DEDİ.
İMİDARA KREM ALDIM EMİN OLMAK İÇİN BAŞKA DOKTORA GİTTİM O DA VERRUTOL SOLÜSYON VERDİ.
İKİSİNİ BİR KULLANMAYA BAŞLADIM 9 GÜN OLDU AMA SANKİ AYNI ŞEKİLDE DURUYORLAR. ÜSTELİK ÇOK TAHRİŞ OLDU AĞRILARIMDA VAR.

37 YAŞINDAYIM CİNSEL HAYATIM YOK. NASIL OLABİLİR DİYE GÜNLERDİR AĞLIYORUM. GEÇEN SENE MUAYENEDE SİĞİL VAR DENMEMİŞTİ BU SENE ÇIKMIŞ BUNLAR BELLİ Kİ.
BU ESNADA TEK YAPTIĞIM HAVUZA GİTMEK VE OTELDE KALMAK OLDU. NERDEN NASIL ALDIM BİLMİYORUM
KREM İLE SİĞİLDEN KURTULAN VAR MI? :KK43: :KK43:
KREMİ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETTİNİZ?
BİR DE KREM KULLANIM ESNASINDA SİĞİL BAŞKA YERLERE DAĞILDI MI? :KK43: :KK43:
ÇOK MORALİM BOZUK :KK43: :KK43:

Merhaba çok önemli bana verecegınız cevap lütfen yardımcı olur musunuz?benım 1sene once basladı hıv ıle tanısmam lazerlı epılasyona gıdıyordum bence orda bulastı ama nadırde olsa cınsel hayatımda oluyordu..doktorun demesın cınsel yolla.neyse ben dondurma ıslemıne basladım ama malesef korona dan dolayı bu ıslemler hastahanede durduruldu ne yapmam lazım?bu kremı alıp kullansam ?işime yarar mı?
ne yaptınız ne durumdasınız şu an?

X