Genital siğil için aldara krem kullanan varmı?

amin canım inş.
biz moralimizi bozmamaya çalışalım herşeye rağmen yasamak çok güzel :)

arkadaşlar az önce doktordan geldim.Gercekten moralim altüst durumda.Kondiloma denilen bişeymiş.1 ay önce felan 1 tane wardı fakat şimdi çoğaldılar.Çok korkuyorum,korkmakla birlikte stresde yapıyorum.Aldara kreminden verdi.Yarın alıcam kullanmaya başlıycam.Napıcam bilmiyorum.Tedavi sonuç gösteriyomu lütfen beni bilgilendirin yoksa düşünerek kafayı yiycem.

canım merhaba, geçmiş olsun! havuzdan kapılabiliyor canım, aldara bu konudaki en iyi krem, benim birkaç tanıdığıma iyi geldi, siğilleri geçirmişti, geçmezse de yaktırabilirsin veya dondurma yöntemini denersin canım, korkma, geçicekler bi şekilde :)a.s.

çok teşekkür ederim.beni asıl üzen cinsel yolla bulaşıyormuş bu hastalık nadiren havuz hamam vc gibi yerlerdende geçiyormuş.cinsel deneyımım yok ne kadar sanssız bı ınsanım ben ya.destegınız için teşekkürler

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin bir daha da böyle birşeyle karşılaşmazsın. Çok zor bi durum gerçekten insan töhmet altında kalıyor böyle. Ben de çok korktum neyseki havuz, hamam olayım yok ama ev dışında da tuvalet kullanımına dikkat etmek gerekiyormuş bunu öğrendim çok zor durumda kalmadıkça ev dışında özelikle klozet kullanmamak en sağlıklısı sanırım...Tekrar geçmiş olsun.

canım merhaba, geçmiş olsun! havuzdan kapılabiliyor canım, aldara bu konudaki en iyi krem, benim birkaç tanıdığıma iyi geldi, siğilleri geçirmişti, geçmezse de yaktırabilirsin veya dondurma yöntemini denersin canım, korkma, geçicekler bi şekilde :)a.s.

inşallah geçer canım..kremi kullanmaya dewam ediyorum bakalım ilerleyen günlerde ne göstericek:çok üzgünüm:

ben de aldara kullanıyorum şuan. ama yakıldıktan bir ay sonra kullan dedi dr bana.

daha önce de kullanmıştım(direk siğilin üstüne) ve geçirmişti aldara. merak etmeyin geçecek. aldara iyi bir krem.

ancak bende kullandığım yerlerde aşırı hassasiyet, kızarıklık ve kabuklanma oluştu. sizde de var mı böyle şikayetler. çok korkuyorum öyle kıpkırmızı kalacak diye.

değerli arkadaşlar,
bende de genital siğil vardı çok büyük sıkıntılar yaşadım ama bir süre sonra bu sıkıntıların yersiz yere olduğunu öğrendim bir çok yöntenm ile bu siğillerden kurtulmanız mümkün
öncelikle iyi bir araştırma sürecine girin internetteki tüm bilgileri okuyun ki genital siğilin ne olduğunu tedevi yöntemlerini alınması gereken önlemleri tüm konu hakkında fikir sahibi olun göreceksiniz ki siz yalnız değilsiniz bununla mücadele etmeye çalışan bir çok insan var ve bu sizin hayatınızı karartacak kadar da tehlike arz etmiyor önlemler alındığı takdirde rutin hayatınız devam ediyor.
genital siğil kendini tekrar edebilir ben de 3 defa çıktı hepsini elektro koter adındaki tedavi ile yaktırdım bu süreç 2 yıl içinde oluştu alıştım diyebilirim şimdi de yaktırmama rağmen aldara adında vücut direncini yükseltmek için kullanılan bir ilaç kullanacağım siğilim yok ama doktorum 1 ay kadar bu kremi kullanmamın faydalı olacağını söyledi görünmeyen siğilleri ortaya çıkmadan yok edilebileceğini düşünüyor.
siğilleri olanlara önerim bir an önce önlemini alınız sağlıklı beslenin vücut direncinizi yükseltin sorunlarınızı içinize atmayın kafanızda oluşturacağınız felaket senaryoları yazmayın bunlar siğilleri tetikleyen etmenler.
ayrıca para tuzaklarından kaçının hasteneleri iyi araştırın özel hastanelerin iliklerinize kadar sizi soymasına izin vermeyin tedavi olurken yanınızda mutlaka aklı selim bir arkadaşınızı götürün tek başınıza o anda karar veremeyip herşeye imza atmayın ve en önemlisi kendinize doktor bir kanka edinin çok faydası oluyor iç huzurunuzu sağlayan ve bu konuda sizi yönlendiren güven veren bir doktor arkadaş biraz eski defterleri karıştırın bakalım bir doktor arkadaş mutlaka vardır
siğili olamayan ve aktif cinsel hayatı olan arkadaşlara da önerim mutlaka gardasil adındaki rahim ağzı kanseri aşısı olmalarıdır ben bu aşıyı siğil çıktıktan sonra oldum maalesef vücuda bu virüs girdikten sonra pek faydası olmuyormuş siz şimdiden önleminizi alın bu aşı siğil çıkmasını da engelliyor

p.s: arkadaşlar mutlaka fiyat araştırması yapın hastanenizi iyi seçin ben ilk zamanda çok aldatıldım şimdi bilinçlendim. istedikleri bazı tahliller var bunları yaptırmak zorunlu değil mesela virüsün cinsini öğrenmek için 650 ytl civarında bir tahlil var bunun yerine smear testi yaptırın orada zaten tehlikeli bir virüs olup olmadığı ortaya çıkıyor .

sevgiler...

bu yazıyı okudukdan sonra bu siteye üye oldum inşallah yardımlarımız dokunur birbirimize..
2ay önce siğilleri fark ettim 3 4 tane doktora gittim en son bir profesöre gittim ve tedavime onunla devam ediyorum. HPV 16 ve Cİn 1 cıktı bende..bir buçuk ay önce rehmin azında hücre anormalligi gördüler ve orayı temizlediler.sonrasında siğilleri yaktılar oda yaklasık 15 20 gün önce..ikiside genel anesteziyle oldu..yakılan yerler iyilesince ilaç tedavisine başlayacaklar gecenlerde gittim 2hafta sonra gel başlayalım dedi.aldara kullanacagız dedi..bu krem hakkındaki tek bildigim uzun süreli bir tedavi yöntemi ve sanırım biraz yara yapıyor..
doktorumun dediği bu virüs tamamen gecebilir ama bagışıklık sistemin kuvvetliyse ve bir daha kapmamak şartıyla.siğil dışında hiçbir sey yapmıyor. uzun zamanda eger tedavi edilmezse kansere ceviriyor ki bana dediği hiç tedavi edilmezsen 15 sene sonra tüm rahmini kaplar ve rahim alınır.

herkeze Allah şifa versin.gercekden cok zor bir hastalık.moral yüksek tutulmalı belki ama bu şartlarda nasıl bilmiyorum..ben ilk öğrendigimde günlerce agladım zırladım ve benim en büyük sorunumda bu rahatsızlıgımı sadece erkek arkadasım ve normal bir kaç arkadasım biliyor ailemin haberi yok ve kendi kendime ugrasıyorum bunca seyle..Allah yar ve yardımcımız olsun.

bide bazı arkadaşlar ücret yazmışlar devlet hastaneleri bu denilenlerin hepsini yapıyor eğer develet hastanesine giderseniz profösöre gidin ona veriyorsunuz geri kalan tüm işleri o hallediyor.bence özellerden kat kat daha iyi.ben özelede gittim ama baya para bayıldım baktımki böyle olmayacak çünkü ögrenciyim ve bulamıyorum üniverste hastanesine gittim ve devam ediyor.

arkadaşlar biliosunuz ki daha önce de yazmıştım siğillerim war diyerekten ve doktorum aldara kremini vermişti kullandım ve 1 tane bile siğilim kalmadı..Ayrıca eşimin halası Kadın Doğum uzmanı onada göründüm canım hiç bişeyin yok için gayet temiz yanlız bu siğiller bitmez stresten uzak dur,temiz kullan çamaşırlarını vs.vs.vs dedi.Anlıcağınız siğilleriniz gecio die aldanmayın tekrar tetikliyormuş.Kremin çok faydası war sakın 8 saatten fazla cildinizde tutmayın.KızarıkLık yara yapabiliyor..Haftada 3 gün 1 gün arayla sürüyOsunuz.. Acil ŞifaLar..

Ayrıca ücrete gelince krem hakkında bilgi werebilirim..120 ytl dir ayrıca SSK karşılamıyor bilginize..

aldarayı ben daha önce kullnamıştım dediğim gibi bana pek etkili olmadı.. iki kere yaktırdım ve suan tekrar çıktı ama çok hassas bi yerde olduğu ve çok küçük olduğu için tekrar krem kullnıcam...
Sedanın dediği gibi ilaç 120 ytl civarında ama ben sigortadan aldım ilaç raporu çıkarırsanız alabiliyosunuz 26 ytl gibi bi para ödedim....

aldarayı ben daha önce kullnamıştım dediğim gibi bana pek etkili olmadı.. iki kere yaktırdım ve suan tekrar çıktı ama çok hassas bi yerde olduğu ve çok küçük olduğu için tekrar krem kullnıcam...
Sedanın dediği gibi ilaç 120 ytl civarında ama ben sigortadan aldım ilaç raporu çıkarırsanız alabiliyosunuz 26 ytl gibi bi para ödedim....

Dolunayycım Dediğin doğru ben ilaç raporuna warıncaya kadar çıkardım, fakat yeni kanun girmiş son 1,5 ay da değişikliğe uğramış.ßana bu ilacı kadın doğum uzmanı yazdı, fakat cildiyecinin yazması gerekiomuş ssk wermesi için, bende cildiyeciye gittim kadında demesmi kanser teşhisi konmadan bu ilacı yazamayız diye.. kadınla kawga ettim.Kanser olmamızı mı beklices saçmalamayın dedim.O yüzden SSK ßu gibi ilaçları şuanda karşılamıyor..

slm dolunaycım.senın aldar raporunda ne yazıyordu?ben aldara aldım raporum da viral siğiller yazıyodu.dun eczacı aradı tekrar rapor cıkarmamı istedi.bu kanser ılacı dedı.ne yapacagımı şaşırdım.raporunda sende de mi viral siğiller yazıyodu?

aldara yı nasıl tatbik ediyorsunuz anlatir misiniz?
ic camasirini giyince krem oraya bulasip etkisi azalmıyor mu? yoksa bekletiyor musunuz?

bende de genital siğil var çok küçük ama az çok az sayılmaz.doktor bana krem yazmadı çoğalırsa yakarız dedi.alıp kullansam mı.fitiller geçirir mi yoksa donaxyl fitilin ismi bilen var mı?

aldara krem kullanan yakınlarım var bitanem hiç moralini bozma çok çok iii geldi
bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler yemeğe özen göster ama bol bol

merhaba. bende de hpv 6 11 den dolayı sigil cıktı. Ama acikcasi doktorumdan cok memnun degilim :KK43:(( cinsel yolla bir hastalık oldugu icin bana cok ters davrandi ve cok rahatsiz etti beni. Ayrica bu sigil konusunda da pek bir aciklama yapmadi.sadece bakti ve hıııı sende hpv virusu var bunu hemen yakmalıyız dedi. ben de once bir krem istedim, bana aldarayi onerdi. 3 haftadir kullaniyorum. Sigilim surekli kuculup sonra tekrar sisiyor neden oldugunu anlamadim tam iyilesecekmis gibi olup tekrar hersey basa donuyor. Ben birseyi yanlis mi yapiyorum?! Acikcasi kreme bir sans vermek istiyorum cunku henuz isimden ayrildigim icin sigortam yok ve yakma veya benzeri bi tedaviye girismeden once krem veya benzeri bir ilacla bunu tedavi etmek istiyorum.

Acaba bu sigilin neden tekrar tekrar ortaya ciktigini hakkinda bi fikriniz varsa bana yol gosterir misiniz?

aldara krem kullanan yakınlarım var bitanem hiç moralini bozma çok çok iii geldi
bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler yemeğe özen göster ama bol bol

tşkler canım.siğilimın bırı bıraz kuculdu :lepi: ama. dıgerlerı aynı duruyo.yıne yaktıracagım galıba.kremım de bıtmek uzere.

ben 1 yıl önce kullandım allaha şükür geçti kendini yıpratma ölümden başka herşeyin çaresi var .yalnız rahim agzı kanseri aşılarını yaptırman lazım önlem almak için

X