Genital siğil için aldara krem kullanan varmı?

meloshko
arkadaslar aldara krem kullanan varmı aranızda.ben dun doktora gıttım genıtal siğil oldugunu söyledi.aldara krem verdı 10 gun sonra yıne gidicem.ilk kez dun gece kullandım ama 2 tane daha çıkmış allahım kabus gıbı.bu kremı kullanıp bunları yaşayan ve siğillerden kurtulan varmı.psikolojim bozuldu bır gunde :KK43::KK43::KK43::KK43:benneyaptımki
Öncelikle Kremden Önce HPV Condilom Dediğimiz Siğiller Cryo veya Koter ile yakılıp yada dondurulmalıdır bu işlem yapıldıktan sonra 3 adet HPV iğnesi vardır günü gününe onlar yapılmalıdır yoksa gün geçtikçe siğiller çoğalır tedavi edilmesi şart olan bi hastalıktır sağlıklı günler dilerim sormak istediğiniz sorular olursa sorabilirsiniz sağlıkçıyım ( Aldara verrutoL ve benzeri ilaçlar yakma ve dondurma işleminden sonra uygulanır)

:nazar::nazar::nazar:Merhaba, ben bu kremle ve HPV ile ilgili işinize çok yarayacağını düşündüğüm bilgi vericem. Hem tıp fakultesi mezunuyum, hemde başıma geldiği için işin içindeydim zamanında.

Eğer 3-5 siğiliniz varsa, mutlaka yaktırın ve yakma işleminden sonra doktorun önerdiği süre boyunca aldara'yı kullanın.
Eğer siğil sayınız çok fazlaysa, hafif anesteziyle yakılması lazım. bu işlemden de sonra yine doktorun önerdiği süre boyunca aldara krem kullanın.

Bunu dememin sebebi şu: ameliyat olmadan önce bir kaç doktora gittim, birisi ameliyat önerdi, diğeri aldara. Ama hiçbirisi de u illetten ömürlük kurtulacağımın garantisini veremiyordu, ama sonunda doğru doktoru bulduktan sonra (ALLAH ondan razı olsun!) çok şükür kurtuldum. çünkü bir tek o hem ameliyat hem aldara önerdi, kurtulacaksın, sıkma canını dedi ve dediği gibi de oldu. Ve bu hastalıkta titizlik ve hijyen çoooook önemli! Eşim de bana hep şunu dedi: "sen çok pimpiriklendin, çok titiz davrandın, o yüzden bu hastalıktan kurtuldun". Kısacası, iki yöntemin ikisi de yapılmalı ki virüse yaşama şansı bırakmayalım. üstüne de hijyen ekleyince, sonuç mükemmel olur.
Dilerseniz o çok övdüğüm doktorun ismini de verebilirim, biraz paracıdır ama çok tecrübeli ve bilgilidir. ALLAH şifa versin hepinize arkadaşlarım!:nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar ben bundan 1,5 ay önce çok kötü bir şekilde hastlandım,bağışıklık sistemim çökmüştü ve bunun hemen arkasından vajina ve anüs çevresinde bir kaç tane siğil çıktığını farkettim..önce aldırmadım çünkü siğil olduklarından emin değildim..sonra geçmediğini fark edince aynayla iyice inceledim ve siğil olabileceklerini düşündüm,internette araştırdım..hep aynı şey yazıyordu "cinsel yolla bulaşır" ama benim hiçbir tensel ilişkim olmadı, anneme söyledim illa o şekilde bulaşmıyordur dedi. sonra düzenli olarak ağda salonlarına gittiğimi düşündüm ve ağda salonlarından almış olabileceğimi farkettim..sonuçta hijyen kurallarına dikkat etmiyorlar:S ha bu arada ben yapı olarak çok sakin, her şeyi kafaya takmayan bir insanım,dolayısıyla bu durumu da çok taktığım söylenemez..tedavisi varsa halledilir, fazla kafa yormamak lazım...doktora gittim geçen c.tesi siğillerimi ne zaman farkettiğimi sordu 1,5 ay önce dedim..artma olup olmadığını sordu hayır çıktıkları gibi duruyorlar dedim..baktı, yakılamayacak kadar küçük olduklarını söyledi..."aldara kremi" verdi..devlet karşılamıyormuş kremin ücretini "kanserli" olmadığımız için:))) bu nasıl bir şeyse anlamadım hala:)) neyse sağlık için harcanan paraya yazık olmaz...dün ilk defa kullandım, çok az bir yanma dışında beni rahatsız eden herhangi bir durum olmadı..sürdüm uyudum zaten:)) bir ay kullanacakmışım geçmezse yakacakmış... olur dedim o da uyar bana:)) benimkiler de herhangi bir çoğalma yok:)) kremi kullanıp bitireyim meraklıları tekrar bilgilendireceğim..

ve son tavsiye...bütün hastalıkların temelinde stres yatar, stres bağışıklık sisteminizin en büyük düşmanıdır...ne olursa olsun her zaman kendiniz için mutlu olmaya bakın...günlük yaşantımda siğillerim olduğu bile aklıma gelmiyor, nasıl olsa geçer, salla yaaa diyorum...yüzünüz hep gülsün..

kocaman sevgiler...

aldarada 3. haftayı doldurmuş olarak anlatıyorum..anüs bölgesindeki bütün siğillerim gitti..amaaaaa vajina çevresindekiler duruyor, hem de kazık çakmışlar sanki..anlamadım neden??yani bu ilaç diğer tarafa etki ediyorsa oraya niye etki etmedi???neyse bitsin şu kutu doktora gideyim tekrar döneceğim konuya...

arkadaşlar..açıklamalarınız için çok teşekkürler.
Bende siğiller hamileliğimde çıktı (şuan 7 aylık) ve bu beni çok rahatsız ediyor. Ayrıca çoğalıyorlarda..Lütfen avrupa yakasında bu konu ile ilgilenen doktor varsa bildiğiniz, bana söylermisiniz? Kendi kadın doğumcuma sordum, oda tam anestezi dedi..bende çocuktan dolayı bölgesel iğneyle uyuşturulsun istiyorum. Yani aslında hamilelikten sonrasını beklemem önerildi ama çok fazla yayılmasından korkuyorum. Bu arada elma sirkesi kullandım, fakat işe yaramadı maalesef. Amerikada siğiller için elma sirkesi öneriliyor. Doktor tavsiyelerinizi bekliyorum!!:KK49:

merhaba arkadaşlar,

ben bu konuda gecen sene büyük panik ve korku yaşadığım için burda yazmak istedim. öncelikle ben çok geç farkına vardım siğillerimin,oynadım, hatta büyüdüler, çoğaldılar ve renkleri değişti. en sonunda gittim doktora, tabi gitmeden bir arştırma yaptım( ne kadar yararlı gorsekde bu on arastırmayı felaket senaryolar olabiliyo ve moralımız bozuluo). yakmaktan dondurmaktan bahsedicek sandım doktor hatta sordum gerek olmadığını soyleyerek bana bağışıklık arttırıcı vitamin mineral hapları ve aldara verdi. tüpler bitene kadar haftada 3 gece kullandım ve ilk kullanmadan itibaren etkisini gosterdi. inanılmaz ama suan izi bile kalmadı. ancak bu siğiller bana nasıl gecti anlamadım cunku cınsel yolla bulaşması ımkansız bana. ancak çok stresli ve mutsuz olduğm bir dönemdi.

umarım yardımcı olmuştur, gecmıs olsuun

Son düzenleme:
4 sene önce bende de çıkmıştı.1 taneydi başta sonra ben anlamadım ne ara çoğaldılar.30 yada 40 tane falan vardı.büyümüştü bazıları hatta.et aynı..doktorum kremle falan olcak iş değil bu dedi ve yakmaya karar verdi.yaktıktan sonra,bi kaç tane daha çıkmıştı.Devam etti yakmaya ve bu dönem oldu Allahıma şükür hiç çıkmadı.Aşısını olmam gerekmiş ama yinede,doktorum öyle diyor.

merhaba arkadaşlar,

ben bu konuda gecen sene büyük panik ve korku yaşadığım için burda yazmak istedim. öncelikle ben çok geç farkına vardım siğillerimin,oynadım, hatta büyüdüler, çoğaldılar ve renkleri değişti. en sonunda gittim doktora, tabi gitmeden bir arştırma yaptım( ne kadar yararlı gorsekde bu on arastırmayı felaket senaryolar olabiliyo ve moralımız bozuluo). yakmaktan dondurmaktan bahsedicek sandım doktor hatta sordum gerek olmadığını soyleyerek bana bağışıklık arttırıcı vitamin mineral hapları ve aldara verdi. tüpler bitene kadar haftada 3 gece kullandım ve ilk kullanmadan itibaren etkisini gosterdi. inanılmaz ama suan izi bile kalmadı. ancak bu siğiller bana nasıl gecti anlamadım cunku cınsel yolla bulaşması ımkansız bana. ancak çok stresli ve mutsuz olduğm bir dönemdi.

slm . lütfen bana hangi bağışıklık arttırıcı hapları yazdığını söyleyebilr misin? bnde de çıktı bu sinir bozucu şeyler ve bnada cinsel yolla bulaşması mümkün değil. bekarım. mantar şikayetim vardı kremler kullandım haplar kullandım hafifledi ama hala devam ediyorudu bi gün orda bi siğil olduğunu farkettim. üzernden bir buçuk ay geçti bunlar sürekli artıyor. randevu aldım kh uzmanından ve yarın gidicem. ne söyleyecek merak ediyorum. inş mesajımı görür ve cvp verirsin.
birde ben bekarım test yaptırmıcam değil mi doğal olarak lütfen beni aydınlatırmısınz....

slm . lütfen bana hangi bağışıklık arttırıcı hapları yazdığını söyleyebilr misin? bnde de çıktı bu sinir bozucu şeyler ve bnada cinsel yolla bulaşması mümkün değil. bekarım. mantar şikayetim vardı kremler kullandım haplar kullandım hafifledi ama hala devam ediyorudu bi gün orda bi siğil olduğunu farkettim. üzernden bir buçuk ay geçti bunlar sürekli artıyor. randevu aldım kh uzmanından ve yarın gidicem. ne söyleyecek merak ediyorum. inş mesajımı görür ve cvp verirsin.
birde ben bekarım test yaptırmıcam değil mi doğal olarak lütfen beni aydınlatırmısınz....

gec gordum kusura bakma umarım gecmıstır. hatrlamıyorum ama çinko vermişti mesela. yanii herhangi bir eczaneye de danıssan olur ınsanlar kış aylarında mineral vitamin desteği için alıyorlar bu haplardan. test yaptırmadı bana direk kremi verdi geçmezse test yapar yakarız demişti. bir seneyi geçti ve bir daha tekrarlamadıı. operasyona pek meraklı olabiliyor doktorlar o yüzden bu krem seceneğini de sorun.

:nazar::nazar::nazar:Merhaba, ben bu kremle ve HPV ile ilgili işinize çok yarayacağını düşündüğüm bilgi vericem. Hem tıp fakultesi mezunuyum, hemde başıma geldiği için işin içindeydim zamanında.

Eğer 3-5 siğiliniz varsa, mutlaka yaktırın ve yakma işleminden sonra doktorun önerdiği süre boyunca aldara'yı kullanın.
Eğer siğil sayınız çok fazlaysa, hafif anesteziyle yakılması lazım. bu işlemden de sonra yine doktorun önerdiği süre boyunca aldara krem kullanın.

Bunu dememin sebebi şu: ameliyat olmadan önce bir kaç doktora gittim, birisi ameliyat önerdi, diğeri aldara. Ama hiçbirisi de u illetten ömürlük kurtulacağımın garantisini veremiyordu, ama sonunda doğru doktoru bulduktan sonra (ALLAH ondan razı olsun!) çok şükür kurtuldum. çünkü bir tek o hem ameliyat hem aldara önerdi, kurtulacaksın, sıkma canını dedi ve dediği gibi de oldu. Ve bu hastalıkta titizlik ve hijyen çoooook önemli! Eşim de bana hep şunu dedi: "sen çok pimpiriklendin, çok titiz davrandın, o yüzden bu hastalıktan kurtuldun". Kısacası, iki yöntemin ikisi de yapılmalı ki virüse yaşama şansı bırakmayalım. üstüne de hijyen ekleyince, sonuç mükemmel olur.
Dilerseniz o çok övdüğüm doktorun ismini de verebilirim, biraz paracıdır ama çok tecrübeli ve bilgilidir. ALLAH şifa versin hepinize arkadaşlarım!:nazar::nazar::nazar:

Merhabalar,
Öncelikle 9 ay önce tanıştım siğillerle tanıştım.Aşıları tamamladım ve laserle yaktırdım.Dr aldara krem verdi YALNIZ siğil varken kullanılması gerekir aldaranın. 7 farklı doktorla görüştüm özellikle dermatolog.Dermatologlar aldara kullanmamı sadece siğil varsa aksi takdirde tahriş edeceğini ama diğer yandan jinekologum tekrar nüx etmesin ve bağışıklık kazanıyım diye siğil olmadığı halde aldara krem kullanmamı söyledi.Ve çook kararız kaldım.Çünkü aldaranın yan etkileri çok fazla helede siğil olmayan deri mukozasında.Ve tıp fakültesindeki arkadaşa sormak istiyorum. Ne yapmalıyım? Dermatolog kullanma, jinekolog kullan diyor ikilemde kaldım daha doğrusu.

Merhabalar,
Öncelikle 9 ay önce tanıştım siğillerle tanıştım.Aşıları tamamladım ve laserle yaktırdım.Dr aldara krem verdi YALNIZ siğil varken kullanılması gerekir aldaranın. 7 farklı doktorla görüştüm özellikle dermatolog.Dermatologlar aldara kullanmamı sadece siğil varsa aksi takdirde tahriş edeceğini ama diğer yandan jinekologum tekrar nüx etmesin ve bağışıklık kazanıyım diye siğil olmadığı halde aldara krem kullanmamı söyledi.Ve çook kararız kaldım.Çünkü aldaranın yan etkileri çok fazla helede siğil olmayan deri mukozasında.Ve tıp fakültesindeki arkadaşa sormak istiyorum. Ne yapmalıyım? Dermatolog kullanma, jinekolog kullan diyor ikilemde kaldım daha doğrusu.

Şunu da eklemek istiyorum.Dondurma işlemi asitle yakılarak dondurma işleminde tekrar nüx etme riski var. 2. yöntem koter yalnız koterde lokal aneztezi yapılmasına rağmen acı hissini duyabiliyorsunuz ve iz kalma riski var.İlkinde koterle yaktırdım ve iz kaldı ama 3. yöntem laser. artık laserle yaktırıyorum çünkü derinin altına da ulaşabiliyor ve o bölgedeki virüsü atabiliyor yanlış anlaşılmasın vücuttaki virüs kalmakta sadece o bölgedeki nüxü azalttığı için tekrar oradan çıkmasını %95 önlüyor.O yüzden laseri tavsiye ederim hiç acı duyulmuyor. Çok şükür şimdilik bir şey yok ama nüx etmesin diye aldarayı vermesi jinekologumun kafamı karıştırdı.sağlıklı deri mukozasına boş yere sürmek istemiyorum.yanma,acıma,kızarıklık ve pul pul dökülme.Dermatolog çıkarsa yaktırırsın dedi ama kafam iyice karıştı.Çünkü kremi kullanırsam bir daha çıkmayacakmış psikolojisine girdim ki bu da zor dna ya işlediği için virüs atılmıyor.

merhaba arkadaşlar,

aldarayı sadece siğillerinin üzerine mi sürdün yoksa genel olarak mı?

meloshko
arkadaslar aldara krem kullanan varmı aranızda.ben dun doktora gıttım genıtal siğil oldugunu söyledi.aldara krem verdı 10 gun sonra yıne gidicem.ilk kez dun gece kullandım ama 2 tane daha çıkmış allahım kabus gıbı.bu kremı kullanıp bunları yaşayan ve siğillerden kurtulan varmı.psikolojim bozuldu bır gunde :KK43::KK43::KK43::KK43:benneyaptımki
Öncelikle Kremden Önce HPV Condilom Dediğimiz Siğiller Cryo veya Koter ile yakılıp yada dondurulmalıdır bu işlem yapıldıktan sonra 3 adet HPV iğnesi vardır günü gününe onlar yapılmalıdır yoksa gün geçtikçe siğiller çoğalır tedavi edilmesi şart olan bi hastalıktır sağlıklı günler dilerim sormak istediğiniz sorular olursa sorabilirsiniz sağlıkçıyım ( Aldara verrutoL ve benzeri ilaçlar yakma ve dondurma işleminden sonra uygulanır)

Ben çok kararasız kaldım.Aşılar tamam, lazerle yaktık ama şimdi hiç bir şey yok görünürde 2 aydır çok şükür ama jinekolog aldarayı verdi.dün de dermatologa gittim kullanma siğillerin yoksa neden kullanacaksın dedi tahriş eder, yakar orayı dedi bir de iz kalmasından korkuyorum.Başka jinekologa sordum siğil varsa öneriyorum dedi o zaman benim jinekoloğumda bağışıklık sistemin güçlensin ve nüx etmesin diye veriyorum diyor.Yan etkileri çokk korkuyorummm daha kullanmadım.NE YAPMALIYIM?

yeni üye oldum makatta siğillerim var 5-6 tane aldaraya başladım ne yapacağımı bilmiyorum.Bunalıma girdim .Yaktırmak mı doğrudur yoksa krememi devam edeyim

Son düzenleme:
ewt arkadaşlar bu virüs bana da nasl hangi yolla bulaştı bilmiyorum ama bende de nüks etti.. bundan yaklaşık 7 ay evvel popoş kısmında cok ufacık bir tabaka çıktı önemsemedim sivilce fln sandım.. son 4 ayın içinde nasıl oldu bilmiyorum birdün uzun bir yürüyüşe çıktım inanılmaz bir kaşıntı ve yanma hissettim eve geldiğimde bir de ne göreyim :KK30: tarla şeklince çoğaldı yayıldı ve o zaman beynim dank etti.. :KK53: doktora gitmeden internette araştrdım ve siğillerim olduğunu öğrendim hemen doktora gittim.. (jinekolog)

koter ile yaktırmaya karar verdik.. hepsini birden yakarsak yara oluşur enfeksiyon kaparsın dedi.. Bir kısmını yaktırdım bir ay boyunca lohusalı kadınlar gibi yürüdüm.. yakılan yer çok ağrı yaptı ve biraz iltihaplandı. öyle böyle bepantenle iyileştirdim.. geriye kalan kısmını yaktırmaya gittim.. Son yaktırdığımda çok fazla tahriş olmadı.. kısa sürede iyileşti yakılan yer..
50 gunluk bır aradan sonra tekrar nüks etti..

doktorum 2 seçenek sundu. 1 : tekrar yakılacak 2: aldara kremi önerdi
Kremin tahriş edebileceğini söyledi ama koter gibi tahriş etmeyeceğini düşündüm..

dedim ki yaktık çoğaldı bir de kremı deneyelim.. bu hafta kreme başladm..2. tüptü bitirdim olumlu sonuç verecekmiş gibime geliyor..
bakalım artık..

Herkese acil şifalar diliyorum..
:KK19:

H

Slm hangi doktora gidiyordun acaba? Birde aldatmadan sonra tekrarlamadı mı ?

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

ewt arkadaşlar bu virüs bana da nasl hangi yolla bulaştı bilmiyorum ama bende de nüks etti.. bundan yaklaşık 7 ay evvel popoş kısmında cok ufacık bir tabaka çıktı önemsemedim sivilce fln sandım.. son 4 ayın içinde nasıl oldu bilmiyorum birdün uzun bir yürüyüşe çıktım inanılmaz bir kaşıntı ve yanma hissettim eve geldiğimde bir de ne göreyim :KK30: tarla şeklince çoğaldı yayıldı ve o zaman beynim dank etti.. :KK53: doktora gitmeden internette araştrdım ve siğillerim olduğunu öğrendim hemen doktora gittim.. (jinekolog)

koter ile yaktırmaya karar verdik.. hepsini birden yakarsak yara oluşur enfeksiyon kaparsın dedi.. Bir kısmını yaktırdım bir ay boyunca lohusalı kadınlar gibi yürüdüm.. yakılan yer çok ağrı yaptı ve biraz iltihaplandı. öyle böyle bepantenle iyileştirdim.. geriye kalan kısmını yaktırmaya gittim.. Son yaktırdığımda çok fazla tahriş olmadı.. kısa sürede iyileşti yakılan yer..
50 gunluk bır aradan sonra tekrar nüks etti..

doktorum 2 seçenek sundu. 1 : tekrar yakılacak 2: aldara kremi önerdi
Kremin tahriş edebileceğini söyledi ama koter gibi tahriş etmeyeceğini düşündüm..

dedim ki yaktık çoğaldı bir de kremı deneyelim.. bu hafta kreme başladm..2. tüptü bitirdim olumlu sonuç verecekmiş gibime geliyor..
bakalım artık..

Herkese acil şifalar diliyorum..
:KK19:

aldara kremin yararını görebildinizmi :KK43:(

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

Slm cnm tedavi yontemini anlatirmisin rica etsem (acill!! :KK43: )

X