Cilt Bakımı Ürünleri yüz maskesi önerileri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

efiiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
3
0
arkadaşlar ilk önce yeni üye olduğumu belirtmek istiyorum ve yüz için maske önerilerinizi bekliyorum ama evde yapılan değil hazır maskelerden markayla belirtirseniz sevinirim.

yogurt ve limon maskesi çok iyi leke açıçı özelligi var ama hemen sonuç bekleme birde yüzüne elma ve salatlık suyu sür ayrıca banyodan sonra pleng yaptıktan sonra ballı limonlu maske yap bal ve limon suyuyla çok çok iyi geliyor sodayı buz kalıplarına dök plengden sonra gezdir cildim karma benim bunları yapıyorum çok iyi geldi arkadaşların önerdigi mısır unu yumurta akı ve süt karışımı cildi ipek gibi yapıyor bildiklerim ve yaptıklarım bunlar inşallah yardımcı olmuşumdur buarada hergece yatmadan ev yapımı yogurt yiyorum

harikasın bence süper herkes denesin bal limonu bnde yapıorum süper oluyo bnce denein

yoğurt limon maskesini bende uyguluyorum düzenli olarak hatta 15-20 dk sonra kalkıp yapıcam günü geldide...etrafımdaki herkez farkediyo..bazıları anlıyo yüzüne ne maskesi yaptın diye hemen soruyo..kimi bugün ışıl ışılsın mutlu bi haber felanmı aldın diyo..yani bi şekilde canlılık farkediliyo..herkeze tavsiye ederim..
bide yeni bi aktar açıldı evimizin yakınında tatlı badem yağı getirmiş..4 ytl sadece küçük şişesi kipriklerim için onu alıcam..onuda kullanıym iyi gelirse tavsiye ederim size..

yogurt ve limon maskesi çok iyi leke açıçı özelligi var ama hemen sonuç bekleme birde yüzüne elma ve salatlık suyu sür ayrıca banyodan sonra pleng yaptıktan sonra ballı limonlu maske yap bal ve limon suyuyla çok çok iyi geliyor sodayı buz kalıplarına dök plengden sonra gezdir cildim karma benim bunları yapıyorum çok iyi geldi arkadaşların önerdigi mısır unu yumurta akı ve süt karışımı cildi ipek gibi yapıyor bildiklerim ve yaptıklarım bunlar inşallah yardımcı olmuşumdur buarada hergece yatmadan ev yapımı yogurt yiyorum

bu maskeleri nasıl hazırladıgınızı ve ne kadar beklettiginizi de yazarmısın arkadasım..
özellikle yogurt+limon ve bal+limon maskelerine ne ölçülerde karıstırıp sürücez..
simdiden cok tskler arkadasım..

bu maskeleri nasıl hazırladıgınızı ve ne kadar beklettiginizi de yazarmısın arkadasım..
özellikle yogurt+limon ve bal+limon maskelerine ne ölçülerde karıstırıp sürücez..
simdiden cok tskler arkadasım..
inan göz kararı yapıyorum yogurt limon karışımını 20 dakka kuruyor zaten yüzüne sürecegin kadar yogurt koy kaba 3 4 damla sık limonu ballıda kaba koyuyorum yüze sürecek kadar limon sıka sıka yumuşatıyorum yüze sürülecek gibi oluyor ölçüsü önemli degil eger cildin hassas degilse ama limon ve bal maskesini mutlaka yap haftada bir farkı göreceksin

inan göz kararı yapıyorum yogurt limon karışımını 20 dakka kuruyor zaten yüzüne sürecegin kadar yogurt koy kaba 3 4 damla sık limonu ballıda kaba koyuyorum yüze sürecek kadar limon sıka sıka yumuşatıyorum yüze sürülecek gibi oluyor ölçüsü önemli degil eger cildin hassas degilse ama limon ve bal maskesini mutlaka yap haftada bir farkı göreceksin

Canım yüzdeki siyah noktalar ve sivilce için önerebileceğin bişeyler varmı?:enbuyukkk:

bnde yaptım o yoğurtlu maskeyi ama bnde işe yaramadı lekelerim dahada hassaslaştı acımaya başladı
herkese iyi gelicek diye bişe yok önce yüzünüzün bi kenarında deneyin öyle yapın kaş yapıcam derken göz çıkarmyın bnden söylemesi :KK70:

Canım yüzdeki siyah noktalar ve sivilce için önerebileceğin bişeyler varmı?:enbuyukkk:
canım inan siyah noktalar yerleşmişse geçirmesi çok zor imkanın varsa iyi bir cilt bakımı yapana temizlettir ama yoksa buhara tut açılsınlar daha sonra bir yumurta beyazı mısır unu çok az süt arkadaşlar vermişti burda onu yapıp sür ben yarım saat bekletiyorum yıka çok iyi geliyor has ipek kesebulabilirsin yüzünü tahriş etmeden kesele banyodan sonra çok ugraşma ama haftada bir siyah noktalar için bir şeyler yap yoksa kızarır daha kötü olur birde ben beyaz kil aldım boza kıvamına getirip buhara tuttuktan sonra sürüyorum burnuma birtek burnumda var siyah nokta kurusun ılık suyla yıka her maskeden sonra mutlaka ballı limonlu maske yap cilt kendine geliyor birde maskeyi ılık suyla sildikten sonra soguk suyla yıka ardından

izler içn napsak:KK43:(( hç yuzumde svlce olmazdı adet dönemnde svlcem cktı iz braktı kzlar yardm edn lutfen

arkadaşlar verdiğiniz tarifler için teşekkürler, bende en yakın zamanda bal+limon maskesini deneyeceğim. yoğurtlu maskeler bende işe yaramadı. birde dikkatimi çektide efiii arkadaşımız yani konuyu açan arkadaşımız evde yapılan maske tariflerini değilde, kozmetik mağazalarda hazır satılan maske ve marka isimleri rica etmiş bizden, yani dermokil kil maskesi gibi. ben kullanmadım hazır maske ama kullanmak istiyorum. hazır maske kullanan arkadaşlarda yazarsa kullandıkları maskeleri ve onlarda işe yarayıp yaramadığını, o konudada hepimiz bilgilenmiş oluruz. paylaşımlarınız için teşekkürler.

yoğurt limon maskesini bende uyguluyorum düzenli olarak hatta 15-20 dk sonra kalkıp yapıcam günü geldide...etrafımdaki herkez farkediyo..bazıları anlıyo yüzüne ne maskesi yaptın diye hemen soruyo..kimi bugün ışıl ışılsın mutlu bi haber felanmı aldın diyo..yani bi şekilde canlılık farkediliyo..herkeze tavsiye ederim..
bide yeni bi aktar açıldı evimizin yakınında tatlı badem yağı getirmiş..4 ytl sadece küçük şişesi kipriklerim için onu alıcam..onuda kullanıym iyi gelirse tavsiye ederim size..

julyet'in dediği gibi yoğurt limon maskesi bana da çok ii geliyor görenler bile farkediyor arkadaşlar.... sivilcelerim geçmişti fakat izleri duruyordu hala... ve makyajdan cildim baya bir yorulmuştu... ama bu maskeyi yaptığında anında farkı görüyorsun cildim canlandı resmen kızlar ya..zemuszemus lekelrim zamanla açılmaya başladı... çok mutlu oldum kızlar var yaaa tavsiye ederim.... (
ama önce küçük bir yerde deneyin tabi dirsek içi filan noolur noolmas ciltten cilde değişir tabi etkisi..)

limona dikkat edin çok fazla kullanmayın yakıyo cildi..ben yoğurt ve bal karışımını kullanıyorum çok iyi geliyo gerçekten tavsiye ederim özellikle sivilce sorunu olanlara.. birazdan tekrar yapıcam bu sefer içine 1-2 damla limon suyu da eklemeyi düşünüyorum..

ben kil maskesi yapıyorum cildime çok iyi geliyor, gözeneklerimi temizliyor. haftada 2 kez 2 tatlı kaşığı kadar kil, bikaç damla kayısı yağı, çamur kıvamına gelene kadar ılık su ekliyorum. önce cildimi temizleyip sonra su buharında 10 dakka kadar buhar banyosu yapıp gözeneklerimi açtıktan sonra bu maskeyi sürüp 20 dakka kadar bekliyorum. maske kuruyunca cilt geiriliyor zaten o zaman ılık suyla yıkıyorum.

özellikle yağlı ciltlere çok iyi geliyor.

Canım yüzüne hangi markanın plengini kullanıyorsun :1rolleyes: Bide bal limon maskesi haftada 1 defa mı?

kızlar benim gibi kuru ve hassas ciltli olan yokmu aranızda? bu cilt tipine de maske yazın ama :2:

julyet'in dediği gibi yoğurt limon maskesi bana da çok ii geliyor görenler bile farkediyor arkadaşlar.... sivilcelerim geçmişti fakat izleri duruyordu hala... ve makyajdan cildim baya bir yorulmuştu... ama bu maskeyi yaptığında anında farkı görüyorsun cildim canlandı resmen kızlar ya..zemuszemus lekelrim zamanla açılmaya başladı... çok mutlu oldum kızlar var yaaa tavsiye ederim.... (
ama önce küçük bir yerde deneyin tabi dirsek içi filan noolur noolmas ciltten cilde değişir tabi etkisi..)

cnm yoğurt bal ve limon maskesi dene bnce 1 yemek kaşığı bal 2 yemek kaşığı limon 1 çay kaşığı limon suyu karıştır ve yüzüne sür 30 dk snra yıka

X